Ašvaganda svými účinky vede k vnitřnímu štěstí

Příroda poskytuje neskutečně mnoho benefitů a medikamentů. Hromadu zázraků přírody lidstvo ještě neobjevilo, ale jsou mezi námi. Proč volit složitou cestu moderní chemické medikace, když naše velká matka nabízí možnost léčby také? Pojďme se společně podívat, jaké zdravotní přínosy nám poskytuje indická rostlina zvaná Ašvaganda.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Ašvaganda svými účinky nás vede k vnitřnímu štěstí.
Ašvaganda svými účinky nás vede k vnitřnímu štěstí.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ašvaganda se svými účinky může směle označit jako přírodní valium. Svědčí o tom pověst, že indičtí manažeři ji berou místo valia (především proto, aby zvládli stres). Uklidní a zároveň nabudí. Jestliže má lidské zdraví větší cenu než je hodnota zlata, jakou má potom cenu lidské štěstí, které je z velké části vytvářeno lidským zdravím?

V dnešní době si zažíváme zajímavý duální extrém, kdy na jedné straně se zvyšuje žebříček maximálního možného věku, ale na druhou stranu péče o staré lidi strádá, tak samo jako jejich zdraví. Hovoří se zde už pouze o přežívání, bez radosti a štěstí.

Už jako malému mi babička říkala, že zdraví je to nejcennější, co člověk má. Až teprve dnes zjišťuji jakou váhu má tato věta. Co vlastně dělá lidi úspěšnými, když se na ně člověk podívá? Vyzařuje z nich radost a životní optimismus, mají v sobě plamen odhodlání a života, který je obklopuje aurou zdraví.

Jak to dělají a hlavně jak si my můžeme přírodní cestou pomoci ke stejnému stavu a štěstí? Odpovědí může být ašvaganda, která svými účinky předčí jakékoliv všední stimulanty a léky.

Ašvaganda svými účinky jako nejlepší antidepresivum

Vždy když jsem potřeboval psychickou pomoc, tak jsem chodil na procházky do přírody. Nejvíce se mi líbila vůně smrků a borovic během zimního období a krásné vůně živého léta. Díky tomu dnes rád užívám přírodní produkty a suroviny třeba i ve formě čaje, jehož vůně mi vždy připomene sílu přírody.

Ašvaganda a její účinky jsou hodně známé. Velké množství lidí má s ašvagandou velice pozitivní zkušenosti. Ašvagandu lze užívat ve formě čajového vývaru, který má svou typickou hořkou chuť, která člověka příjemně probere. Také ji lze užívat ve formě tobolek, tabletek či prášku.

Ašvaganda – účinky a složení

Ašvaganda svými účinky předčí mnohé chemické antidepresivum. Člověk se cítí mnohem vitálnější a zdravější, což jde ruku v ruce se zvýšenou radostí ze života. Ašvaganda přírodní cestou zlepšuje naší mysl, pomáhá nám přemýšlet optimisticky a konstruktivně.

Ašvaganda a její celkové zdravotní účinky:

 • posiluje imunitu a regeneraci organismu
 • zlepšuje spánek i schopnost usnout
 • odbourává stres
 • zvyšuje odolnost proti únavě a vyčerpání
 • zlepšuje potenci a posiluje sexuální energii
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • harmonizuje hladinu glukózy v krvi
 • funguje jako přírodní antidepresivum (navozuje pocit štěstí)
 • pomáhá budovat svalovou hmotu
 • posiluje tvorbu červených krvinek
 • účinně bojuje s chudokrevností
 • pomáhá detoxikovat organismus

Složení ašvagandy

Ašvaganda má tyto komplexní účinky díky tomu, že obsahuje tzv. withanolidy, tropanové alkaloidy, glykosidy, laktony, glycin, alanin, prolin, látky steroidního charakteru, tryptofan a cystin, hojné množství minerálů a stopových prvků jako například železo.

Na závěr

Ašvaganda je svými účinky známá v Indii již několik tisíc let. Používá se zde jako přírodní lék, který vitalizuje organismus a dle ayurvédy pomáhá stabilizovat a doplňovat hladinu tkáně ódžas v organismu, což je látka posilující všechny buňky v našem těle.

Ašvagandu a její účinky tedy ocení převážně sportovci a lidé vykonávající povolání, ve kterém mají stres. Nebo ti, kteří si prochází těžkým životním obdobím či chtějí zvýšit svou potenci.

Dávkování by nemělo přesáhnout 2 malé lžičky prášku nebo 2 tobolky denně. Ze začátku užívání se mohou objevovat bolesti hlavy z případné detoxikace či nezvyku organismu. Po dvou dnech užívání příznaky plně vymizí. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám.

Ašvagandu můžete zakoupit v eshopu Energie života

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


2 Comments

 1. Dobrý den prosím Vás,chtěla jsem se zeptat proč se AŠVAGANDA mletá nesmí používat v těhotenství?Když někde jsem četla,že se může používat?Prosím o radu.Moc děkuji MONIKA

  • Dobrý den Moniko, obecně se nedoporučuje užívat během těhotenství cokoliv, protože nikdo není schopen předvídat účinky na dítě. V případě ašvagandy může dojít k vytvoření závislosti, navíc má vliv na produkci pohlavních hormonů. Ale především je to velmi individuální záležitost, musel byste brát opravdu mikroskopické množství.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*