Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti

Mezi nejdůležitější zdravotní přínosy v češtině zvaného pepřovníku opojného patří zmírnění úzkosti, pomoc s hubnutím, prevence předčasného stárnutí, zmírnění příznaků menopauzy, lepší spánek, prevence bolesti hlavy, ochrana ledvin a také pomáhá přestat s kouřením.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč


Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti.
Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kava kava, česky pepřovník, je ve světě známý jako léčivý prostředek. Roste v západní části Tichého oceánu a na tamějších velkých souostrovích. Má mnoho různých tradičních názvů. například na Havaji a v království Tonga.

Samotná rostlina se podobá keři, ale její nejužitečnější část není nad zemí. Pepřovník je tak ceněný, protože obsahuje řadu organických sloučenin a určitých živin.

Například minerální látky, vodu, škrob, vlákninu, bílkoviny a kavalaktony. Při přípravě ke konzumaci se získává právě tato posledně uvedená ingredience.

Rostlina se usuší, roztluče a pomele či rozžvýká, čímž se z ní uvolní chemické látky. Poté se rychle vloží do vody, což umožní z její škrobové slupky získat kavalaktony.

Jakmile dojde ke smíchání s vodou, nápoj se musí co nejdříve vypít, aby bylo možné dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Chuť to není zcela příjemná, ale není ani špatná. Vypití tohoto lektvaru je však v mnoha ohledech zdraví prospěšné. V průběhu dějin se kava kava připravovala různými způsoby a v různých koncentracích. Pokaždé s cílem získat z ní stejné benefity. Teď se podívejme podrobněji na některé ze zdravotních přínosů.

Zdravotní přínosy kava kava

Úleva od bolestí a svalových křečí: Jedním z nejméně známých přínosů kava kava jsou ve skutečnosti jeho protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Ačkoliv v porovnání s ostatními účinky nejsou nikterak silné, jedná se o něco, co pravděpodobně potřebuje mnoho lidí. Pokud trpíte artritidou nebo jsme nedávno měli operaci či zranění, malá dávka pepřovníku extraktu může být to pravé na úlevu od bolesti či zmírnění zánětu.

Klidnější spánek: Uklidňující vlastnosti kava kava, z velké části dány přítomností kavalaktonů, mohou mít velký dopad na spací vzorce a návyky. Trpíte-li nespavostí či neklidným spánkem, doporučujeme zkusit zařadit kava kava do svého denního či týdenního režimu. Zmírňuje svalové napětí a bolest celého těla, umožňuje najít si pohodlnější polohu a zároveň uklidňuje mysl, takže budete moci snadno sklouznost do nepřerušovaho spánku.

Úleva od pocitů úzkosti: Uklidňující účinky kava kava jsou uživateli bylin pravděpodobně nejznámější a nejžádanější. Kontrolou hormonální rovnováhy v těle a postupným uvolňováním hormonů do krevního oběhu kava kava extrakt udržuje mysl i tělo klidné a spokojené, a navíc eliminuje potenciální nebezpečí související s přítomností příliš mnoha stresových hormonů v těle!

Prevence bolestí hlavy: Tento účinek sice úzce souvisí se schopností ulevit od bolesti a zánětů, navíc je však efektivní na bolesti hlavy a migrény. V laboratorních podmínkách se podařilo zjistit, že od zmíněných neduhů rychle ulevuje.

Zdravé ledviny: Pepřovník extrakt se již dlouho používá ve tradičním lékařství jako prevence zánětu močových cest. Jelikož se tyto záněty u některých lidí často opakují, je dobré mít po ruce snadné řešení, jako je kava kava.

Kava kava pomáhá s problémy při menopauze

Ženy s přibývajícím věkem vstupují do období zvaného menopauza, kdy přestávají menstruovat. Tento přechod však může být dlouhý a nepříjemný. Mezi příznaky mohou patřit návaly, křeče, hormonální výkyvy a úzkost. Kava Kava byla úspěšně testována u žen procházejících menopauzou a ukázalo se, že je lepší než placebo a běžně dostupné přípravky pro ženy v menopauze.

Hubnutí: Ačkoliv se jedná o zdravotní přínos druhé generace, kava kava může eliminací strestu a úzkosti pomoci s hubnutím. Jedna z nejběžnějších příčin přejídání je stres, tudíž odstraněním tohoto stimulantu může kava kava pomoci zhubnout a vyhnout se mlsání mezi jídly.

Prevence předčasného stárnutí: Antioxidanty jsou mocné organické sloučeniny, které tělu pomáhají zůstat v bezpečí eliminací či neutralizací volných radikálů kolem našich systémů. Volné radikály jsou nebezpečnými vedlejšími produkty buněčného dýchání a mohou způsobit mutace či apoptózu zdravých buněk. To může vést k předčasnému stárnutí, chronickým nemocem či dokonce rakovině. Co se týče kava kava, často se vyzdvihují její životodárné vlastnosti. Studie ukázaly, že aktivita volných radikálů se po použití kava kava extraktu snižuje, protože koncentrace antioxidantů v ní je velmi vysoká.

Pomoc při odvykání: Pepřovník je populárním nástrojem při odvykání od čehokoliv (alkoholu, cigaret, drog atd.), jelikož pomáhá omezovat chutě a eliminovat úzkost často spojovanou s neodbytnou chutí na cigaretu. Kava Kava extrakt dokáže uklidnit nervy, pokud jste obzvláště blízko k porušení sobě daného slibu. Jinými slovy představuje velkou výzvu pro dva globálně dominantní průmyslová odvětví – cigarety a antidepresiva.

Vedlejší účinky kava kava

Ačkoliv z popisu zní až příliš dobře, existuje několik bodů, které je třeba mít na paměti. Kava Kava nesmíte kombinovat s alkoholem, jelikož je již sám o sobě dost silný a po vypití dodává malý příval energie a jasného myšlení. Pokud v současnosti užíváte anxiolytika či antidepresiva, silný pepřovník může způsobit dezorientaci a nepříjemné pocity. (zdroj: organicfacts.net)

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


4 Comments

 1. Dobrý den.
  Jak se užívá KAVA KAVA,a na jak dlouho vydrží jedno balení.
  Děkuji za odpověď.
  Zdraví Weingartová Alena

  • Na špičku kávové lžičky a zapít vodou. Jak dlouho vydrží jedno balení – to je individuální podle množství, může být 20 i 30 dávek.

 2. Dobry den, pro pozadovany ucinek, napr.pro zklidneni pri uzkosti, staci uzit Kavu Kavu pri vzniku problemu nebo je potreba ji uzivat pravidelne denne nejakou dobu?
  Dekuji za odpoved.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*