Simpsonovi předpověděli Trumpa prezidentem

V epizodě "Bart do budoucnosti", která byl vysílána před 16 lety, se Donald Trump utkal o prezidentský post a vyhrál. To se v posledních týdnech stalo realitou, kdy skutečný Donal Trump napodobil svůj kreslený protějšek.

REKLAMA

ANGIOSMIN H 60 tablet

zdravé srdce

499 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

To bylo považováno za krajně nepravděpodobnou událost i v docela pozdní fázi reálných voleb, což tuto předpověď činí značně působivou. Simpsonovi to byli schopni předpovědět před více než deseti lety s poměrně vysokou přesností, a scénárista dané epizody Dan Greaney rád vysvětlil, jak se mu to podařilo. Epizoda se točí kolem toho, jak se Líza stane prezidentkou, a přebírá po fiktivním Trumpovi ekonomii v žalostném stavu.

maca250 - Simpsonovi předpověděli Trumpa prezidentem

Autoři tímto měli v úmyslu "varovat Ameriku." Greaney odhalil, že se při tvorbě epizody snažil načrtnout obraz americké veřejnosti, která se zbláznila, a došlo na to nejhorší, to znamená zvolení Trumpa za prezidenta. Tato volba umožňuje Líze coby jeho náhradníkovi přijít a dát vše zpátky do pořádku, což mělo dát epizodě potřebnou dějovou strukturu. Epizoda obsahuje některé detaily, které se poté děsivě zopakovaly i ve skutečnosti.

Nejvýraznější z nich bylo, že volební sbor v epizodě představující demokratické a republikánské státy, byl téměř dokonalou replikou volebních výsledků Trumpa vs Clintonové. Tvůrce Simpsonových Matt Groening se již dříve postavil za toto vysvětlení volby Trumpa coby fiktivního prezidenta s tím, že si vybrali "ten nejabsurdnější vtip, co je v té chvíli napadl."

Veselá povaha výběru Trumpa do role prezidenta naznačuje, že tvůrci, kteří měli na starosti epizodu "Bart do budoucnost", museli být v roce 2016 velmi překvapeni a pobaveni, když republikánští voliči v primárkách nejprve Trumpa zvolili jako kandidáta a poté ve volbách i prezidentem Spojených států amerických.

zdrojový text: disclose.tv

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

349 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*