Simpsonovi předpověděli Trumpa prezidentem

V epizodě "Bart do budoucnosti", která byl vysílána před 16 lety, se Donald Trump utkal o prezidentský post a vyhrál. To se v posledních týdnech stalo realitou, kdy skutečný Donal Trump napodobil svůj kreslený protějšek.

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

To bylo považováno za krajně nepravděpodobnou událost i v docela pozdní fázi reálných voleb, což tuto předpověď činí značně působivou. Simpsonovi to byli schopni předpovědět před více než deseti lety s poměrně vysokou přesností, a scénárista dané epizody Dan Greaney rád vysvětlil, jak se mu to podařilo. Epizoda se točí kolem toho, jak se Líza stane prezidentkou, a přebírá po fiktivním Trumpovi ekonomii v žalostném stavu.

maca250 - Simpsonovi předpověděli Trumpa prezidentem

Autoři tímto měli v úmyslu "varovat Ameriku." Greaney odhalil, že se při tvorbě epizody snažil načrtnout obraz americké veřejnosti, která se zbláznila, a došlo na to nejhorší, to znamená zvolení Trumpa za prezidenta. Tato volba umožňuje Líze coby jeho náhradníkovi přijít a dát vše zpátky do pořádku, což mělo dát epizodě potřebnou dějovou strukturu. Epizoda obsahuje některé detaily, které se poté děsivě zopakovaly i ve skutečnosti.

Nejvýraznější z nich bylo, že volební sbor v epizodě představující demokratické a republikánské státy, byl téměř dokonalou replikou volebních výsledků Trumpa vs Clintonové. Tvůrce Simpsonových Matt Groening se již dříve postavil za toto vysvětlení volby Trumpa coby fiktivního prezidenta s tím, že si vybrali "ten nejabsurdnější vtip, co je v té chvíli napadl."

Veselá povaha výběru Trumpa do role prezidenta naznačuje, že tvůrci, kteří měli na starosti epizodu "Bart do budoucnost", museli být v roce 2016 velmi překvapeni a pobaveni, když republikánští voliči v primárkách nejprve Trumpa zvolili jako kandidáta a poté ve volbách i prezidentem Spojených států amerických.

zdrojový text: disclose.tv

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*