Chřipka: jak se účinně bránit a předcházet onemocnění

Trápí vás každoročně chřipkové onemocnění? Virům se můžete vyhnout dodržováním hygienických pravidel a posilňováním imunity. Stačí, když svému tělu dodáte potřebné látky.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Chřipka: jak se účinně bránit a předcházet onemocnění.
Chřipka: jak se účinně bránit a předcházet onemocnění. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Skutečnost, zdali se chřipkové viry rozšíří, není daná jen tím, jak k situaci  přistupují lidé. Šíření chřipky napomáhají vhodné klimatické podmínky nebo také aktuální podoba viru. Rozšiřování jde ale samozřejmě zabránit s pomocí několika jednoduchých opatření.

Prevence chřipky jako základ

Chřipka si libuje v místech, kde je vysoká koncentrace lidí. Šíří se jednoduše vzduchem a napadají každý organismus v okolí. Právě z toho důvodu je důležitá prevence. Dbejte o své tělo ještě dříve, než se k vám vir dostane a buďte na jeho útok připravení.

S účinným bojem pomůže silná imunita, která bude pro vaše tělo jako ochranná zeď, přes kterou viry neprojdou. Některým společným prostorům, jako je hromadná doprava nebo kancelář se totiž nevyhneme, a proto je třeba se bránit pomocí silné imunity.

Imunitu lze posílit vyváženým jídelníčkem, který obsahuje všechny potřebné vitaminy, minerály a další prospěšné látky. V případě jejich nedostatku můžete zvolit doplňky stravy, pro posílení imunity. Chřipka vás může minout, pokud neopomíjíte pravidelný pohyb, otužování a psychohygienu.

Pevně dodržujte hygienická pravidla

Jako přenašeče bakterií můžou sloužit i některé zdánlivě nevinné předměty. Dávejte si pozor na klávesnici nebo mobilní telefon, který používáte často venku. Dezinfikujte proto často tyto předměty a nezapomínejte na precizní mytí rukou po návratu domů, před každým jídlem, ale i během dne venku.

Pokud nemáte přístup k vodě a mýdlu, spolehlivě poslouží dezinfekční prostředky ve formě spreje nebo gelu. Ohrozit vás může zejména dotyk na madlech ve veřejné dopravě, ale i nevinné potřesení rukou s cizím člověkem, který na pravidla hygieny nedbá.

Pomoci může i očkování proti chřipce

Obranyschopnost  lze posílit také u lékaře. Existuje dobrovolné očkování , které naučí tělo s tímto virem pracovat a efektivně se mu bránit. Chřipka má pak více práce s napadením těla a často bývá neúspěšná. Takové očkování ale stále zažívá výraznou kontroverzi a mnoho lidí se stále přiklání spíše k podpoře imunity skrze doplňky stravy.

Nejznámějším pomocníkem je v tomto případě vitamin C, který najdete ve spoustě druhů ovoce, ale také v kapslové formě.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*