Mladý ječmen je balzámem na srdce

Mladý ječmen je zelená superpotravina plná živin s mnoha zdravotními přínosy. Patří mezi ně léčení kožních problémů, vředů a snížení rizika výskytu onemocnění srdce a mrtvice. Mnoho lidí obávajících se o své kardiovaskulární zdraví začalo mladý ječmen přidávat do své stravy jako přírodní léčivo na vysoký krevní tlak.

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

zdravé srdce

349 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Za zelené potraviny jsou označovány mladé obilné trávy, například ta z ječmene či pšenice. V rané fázi je ječmen a pšenice blíže zelenině než obilninám. Postupem času však zdravého chlorofylu, bílkovin a vitaminů ubývá a na druhou stranu se zvyšuje hladina nestravitelné vlákniny v podobě celulózy.

Je to neuvěřitelné, ale zcela pravdivé – hrst mladého ječmene či pšenice a jiných zelených potravin obsahuje více prospěšných fytonutrientů než ta nejzdravější zelená zelenina!

Mladý ječmen je koncentrovaným zdrojem několika vitaminů a minerálů, dále je pak bohatý na vápník, železo, draslík a chlorofyl. Na rozdíl od většiny rostlin obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, které si tělo samo nedokáže vyrobit.

V roce 2002 zkoumali tchajwanští vědci účinky extraktu z mladého ječmene – spolu s vitaminem C a E – na oxidaci nízkodenzitního lipoproteinu (LDL) u pacientů s diabetem 2. typu. Oxidace LDL je jedním z prvních, kritických kroků pro rozvoj aterosklerózy, která vede k srdečním chorobám.

Součástí tchajwanské studie bylo 36 pacientů s diabetem 2. typu. Každý pacient obdržel buď výtažek z mladého ječmene, samotný vitamin C a E, nebo obojí, a to po dobu 4 týdnů.

Na konci studie vědci zjistili, že obsah vitaminu E v LDL se po doplňcích stravy značně zvýšil, obzvláště pak u skupiny, která konzumovala ječmen a oba vitaminy.

Ateroskleróza je zodpovědná za srdeční onemocnění a s ním související úmrtí u velké části obyvatel světa. Oxidace LDL je kritickým prvním krokem při rozvoji aterosklerózy. Antioxidanty ve stravě, například vitamin E, snižují riziko výskytu aterosklerózy snížením oxidačního stresu a prevencí oxidace LDL.

Studie ukazuje, že suplementace extraktem z listů mladého ječmene – zejména v kombinaci s vitaminy C a E – pravděpodobně dokáže zabránit oxidaci LDL, čímž pacienty s diabetem typu 2 chrání před cévními onemocněními, včetně onemocnění srdce a mrtvice.

originální text: healthblog.ivlproducts.com

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

zdravé srdce

349 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

139 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*