Mladý ječmen je balzámem na srdce

Mladý ječmen je zelená superpotravina plná živin s mnoha zdravotními přínosy. Patří mezi ně léčení kožních problémů, vředů a snížení rizika výskytu onemocnění srdce a mrtvice. Mnoho lidí obávajících se o své kardiovaskulární zdraví začalo mladý ječmen přidávat do své stravy jako přírodní léčivo na vysoký krevní tlak.

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Za zelené potraviny jsou označovány mladé obilné trávy, například ta z ječmene či pšenice. V rané fázi je ječmen a pšenice blíže zelenině než obilninám. Postupem času však zdravého chlorofylu, bílkovin a vitaminů ubývá a na druhou stranu se zvyšuje hladina nestravitelné vlákniny v podobě celulózy.

Je to neuvěřitelné, ale zcela pravdivé – hrst mladého ječmene či pšenice a jiných zelených potravin obsahuje více prospěšných fytonutrientů než ta nejzdravější zelená zelenina!

Mladý ječmen je koncentrovaným zdrojem několika vitaminů a minerálů, dále je pak bohatý na vápník, železo, draslík a chlorofyl. Na rozdíl od většiny rostlin obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, které si tělo samo nedokáže vyrobit.

V roce 2002 zkoumali tchajwanští vědci účinky extraktu z mladého ječmene – spolu s vitaminem C a E – na oxidaci nízkodenzitního lipoproteinu (LDL) u pacientů s diabetem 2. typu. Oxidace LDL je jedním z prvních, kritických kroků pro rozvoj aterosklerózy, která vede k srdečním chorobám.

Součástí tchajwanské studie bylo 36 pacientů s diabetem 2. typu. Každý pacient obdržel buď výtažek z mladého ječmene, samotný vitamin C a E, nebo obojí, a to po dobu 4 týdnů.

Na konci studie vědci zjistili, že obsah vitaminu E v LDL se po doplňcích stravy značně zvýšil, obzvláště pak u skupiny, která konzumovala ječmen a oba vitaminy.

Ateroskleróza je zodpovědná za srdeční onemocnění a s ním související úmrtí u velké části obyvatel světa. Oxidace LDL je kritickým prvním krokem při rozvoji aterosklerózy. Antioxidanty ve stravě, například vitamin E, snižují riziko výskytu aterosklerózy snížením oxidačního stresu a prevencí oxidace LDL.

Studie ukazuje, že suplementace extraktem z listů mladého ječmene – zejména v kombinaci s vitaminy C a E – pravděpodobně dokáže zabránit oxidaci LDL, čímž pacienty s diabetem typu 2 chrání před cévními onemocněními, včetně onemocnění srdce a mrtvice.

originální text: healthblog.ivlproducts.com

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*