Diosmin je balzámem na nemocné cévy a těžké nohy

Cévy a jejich správná funkce ovlivňuje řadu pochodů v našem lidském těle. Jejich snížená odolnost vede často k bolestem a pocitům těžkých nohou, křečovým žílám či hemeroidům. Z dlouhodobého hlediska však může dojít ke vzniku řady závažnějších onemocnění. Péče o cévy není nijak náročná a pomůžou nám v ní látky přirozeně se vyskytující například v citrusech či pohance.

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Cévy a jejich správná funkčnost se pozná podle toho, že mají dostatečný tonus. Díky němu dochází ke správnému průtoku krve, která se dostane přesně tam, kde má být. Jedná se o tzv. mikrocirkulaci a díky ní dochází k dostatečné výživě tkání. Nedostatečná výživa tkání a jejich okysličení pak může vést k závažným zdravotním problémům jako je například edém či infarkt myokardu. Stejně tak může vést k dalším komplikacím, které souvisí s nedokrevností tkání a orgánů. Vyhnout se těmto komplikacím je přitom snadné – řešení má jméno diosmin, hesperidin, rutin či aescin.

Tyto přirozené látky pomáhají cévy chránit a zvyšovat jejich odolnost. Tyto látky si lze dopřávat ve formě doplňků stravy a sama medicína je využívá v řadě svých léků. Výhodou doplňků stravy je však v tom, že nemají nežádoucí účinky, které se vyskytují u léků. Pouze u citlivých osob se může objevit nevolnost, průjem či bolesti břicha a hlavy.

Cévy potřebují vhodné antioxidanty jako je diosmin a hesperidin

Jednou z látek, která působí na cévy blahodárně, je výše zmiňovaný diosmin. Jedná se o druh flavonoidu, který se získává z rostliny jménem routa vonná. Flavonoidy se vyznačují svým antioxidačním působením v těle a všechny mají velice kladný vliv na cévy. Proto není divu, že se diosmin kombinuje s dalšími podobnými látkami. Je to především s látkou jménem hesperidin. Ta se přirozeně a hojně vyskytuje v citrusech jako jsou citróny, pomeranče či pomela.

Diosmin a hesperidin zlepšují odolnost cév, zvyšují jejich tonus a snižují vysokou propustnost cévních stěn. Pomáhají tedy při křečových žilách či nedostatečnosti dolních končetin, která se projevuje pocitem těžkých nohou, otoky, bolestmi a křečemi. Tyto projevy se díky těmto látkám viditelně zlepšují.

Pozitivně působí i při hemeroidech, kdy díky zpevnění cévních stěn v oblasti konečníku, se snižuje případné krvácení. Tyto látky lze užívat i jako doplňkovou léčbu při bércových vředech. Celkově pomáhají v případech, kdy se objeví problémy s růstem a výživou tkání.

Diosmin je vhodné kombinovat s dalšími látkami podporující cévy

Diosmin a hesperidin jsou volbou číslo jedna v případě potřeby podpořit správnou funkci cév. Zmíněný hesperidin má navíc protizánětlivý účinek a lze ho využít i jako přírodní antihistaminikum, například při senné rýmě. V kombinaci s rutinem  navíc podpoříme pružnost cév a snížíme tak křehkost krevních kapilár. Rutin je látka, která se taktéž nachází v routě vonné a jeho významným zdrojem je pohanka. Vyskytuje se však i v řade ovoci a zelenině.

Rutin je často kombinován se saponinem aescin. Aescin je hlavní účinnou látkou extraktu z jírovce maďalu, nebo-li koňského kaštanu. Ten dokáže zmírnit otoky, léčí záněty a má ochranný vliv na stěnu cév. Proto se taky hojně používá k poúrazové a pooperační léčbě. Zároveň pozitivně působí na správné prokrvení pojivových tkání jako jsou svaly či vazy. A má podobně jako hesperidin protizánětlivý účinek.

Všechny čtyři látky Diosmin, Hesperidin, Rutin a Aescin obsahuje doplněk stravy Angiosmin H.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


8 Comments

  1. Je dobrá věc,že uporznujete na určité nemoci a co na to pomáhá a jak se starati i své zdraví VELICE Vám fandím je to od Vás dobrá věc Mockrát Vám Velice Děkuji vaše věrná čtenářka Děláte záslužnou práci Děkuji Vlasta!!!

    • Děkujeme Vlasto, velmi si Vaší pochvaly vážíme. Je nám ctí takto sloužit. Parádní Všechno plné zlaté energie života za celý náš energický kolektiv přeje georg

    • To zřejmě nikoliv, ale Angiosmin H je účinnou prevencí, aby se stav dále nezhoršoval. Zejména po některém z moderních operativních zákroků, jakým je například radiofrekvence.

  2. Dobrý den, mám vysoký cholesterol, a začaly mě bolet nohy v klidu, pomohly by mi vámi uvedené přípravky? Užívám antidepresiva, můžu k tomu užívat i vaše bylinné přípravky? Děkuji za odpověď.

  3. Dobrý podvečer, mohu užívat současně caiguu a agiosmin? Jsem cca rok po chemoterapii, mravenčení prstů na nohách se mi objevilo v době chemoterapií, těžkých nohou jsem se od té doby nezbavila.
    Děkuji za odpověd

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*