Diosmin je balzámem na nemocné cévy a těžké nohy

Cévy a jejich správná funkce ovlivňuje řadu pochodů v našem lidském těle. Jejich snížená odolnost vede často k bolestem a pocitům těžkých nohou, křečovým žílám či hemeroidům. Z dlouhodobého hlediska však může dojít ke vzniku řady závažnějších onemocnění. Péče o cévy není nijak náročná a pomůžou nám v ní látky přirozeně se vyskytující například v citrusech či pohance.

REKLAMA

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Cévy a jejich správná funkčnost se pozná podle toho, že mají dostatečný tonus. Díky němu dochází ke správnému průtoku krve, která se dostane přesně tam, kde má být. Jedná se o tzv. mikrocirkulaci a díky ní dochází k dostatečné výživě tkání. Nedostatečná výživa tkání a jejich okysličení pak může vést k závažným zdravotním problémům jako je například edém či infarkt myokardu. Stejně tak může vést k dalším komplikacím, které souvisí s nedokrevností tkání a orgánů. Vyhnout se těmto komplikacím je přitom snadné – řešení má jméno diosmin, hesperidin, rutin či aescin.

Tyto přirozené látky pomáhají cévy chránit a zvyšovat jejich odolnost. Tyto látky si lze dopřávat ve formě doplňků stravy a sama medicína je využívá v řadě svých léků. Výhodou doplňků stravy je však v tom, že nemají nežádoucí účinky, které se vyskytují u léků. Pouze u citlivých osob se může objevit nevolnost, průjem či bolesti břicha a hlavy.

Cévy potřebují vhodné antioxidanty jako je diosmin a hesperidin

Jednou z látek, která působí na cévy blahodárně, je výše zmiňovaný diosmin. Jedná se o druh flavonoidu, který se získává z rostliny jménem routa vonná. Flavonoidy se vyznačují svým antioxidačním působením v těle a všechny mají velice kladný vliv na cévy. Proto není divu, že se diosmin kombinuje s dalšími podobnými látkami. Je to především s látkou jménem hesperidin. Ta se přirozeně a hojně vyskytuje v citrusech jako jsou citróny, pomeranče či pomela.

Diosmin a hesperidin zlepšují odolnost cév, zvyšují jejich tonus a snižují vysokou propustnost cévních stěn. Pomáhají tedy při křečových žilách či nedostatečnosti dolních končetin, která se projevuje pocitem těžkých nohou, otoky, bolestmi a křečemi. Tyto projevy se díky těmto látkám viditelně zlepšují.

Pozitivně působí i při hemeroidech, kdy díky zpevnění cévních stěn v oblasti konečníku, se snižuje případné krvácení. Tyto látky lze užívat i jako doplňkovou léčbu při bércových vředech. Celkově pomáhají v případech, kdy se objeví problémy s růstem a výživou tkání.

Diosmin je vhodné kombinovat s dalšími látkami podporující cévy

Diosmin a hesperidin jsou volbou číslo jedna v případě potřeby podpořit správnou funkci cév. Zmíněný hesperidin má navíc protizánětlivý účinek a lze ho využít i jako přírodní antihistaminikum, například při senné rýmě. V kombinaci s rutinem  navíc podpoříme pružnost cév a snížíme tak křehkost krevních kapilár. Rutin je látka, která se taktéž nachází v routě vonné a jeho významným zdrojem je pohanka. Vyskytuje se však i v řade ovoci a zelenině.

Rutin je často kombinován se saponinem aescin. Aescin je hlavní účinnou látkou extraktu z jírovce maďalu, nebo-li koňského kaštanu. Ten dokáže zmírnit otoky, léčí záněty a má ochranný vliv na stěnu cév. Proto se taky hojně používá k poúrazové a pooperační léčbě. Zároveň pozitivně působí na správné prokrvení pojivových tkání jako jsou svaly či vazy. A má podobně jako hesperidin protizánětlivý účinek.

Všechny čtyři látky Diosmin, Hesperidin, Rutin a Aescin obsahuje doplněk stravy Angiosmin H.

REKLAMA

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč


8 Comments

  1. Je dobrá věc,že uporznujete na určité nemoci a co na to pomáhá a jak se starati i své zdraví VELICE Vám fandím je to od Vás dobrá věc Mockrát Vám Velice Děkuji vaše věrná čtenářka Děláte záslužnou práci Děkuji Vlasta!!!

    • Děkujeme Vlasto, velmi si Vaší pochvaly vážíme. Je nám ctí takto sloužit. Parádní Všechno plné zlaté energie života za celý náš energický kolektiv přeje georg

    • To zřejmě nikoliv, ale Angiosmin H je účinnou prevencí, aby se stav dále nezhoršoval. Zejména po některém z moderních operativních zákroků, jakým je například radiofrekvence.

  2. Dobrý den, mám vysoký cholesterol, a začaly mě bolet nohy v klidu, pomohly by mi vámi uvedené přípravky? Užívám antidepresiva, můžu k tomu užívat i vaše bylinné přípravky? Děkuji za odpověď.

  3. Dobrý podvečer, mohu užívat současně caiguu a agiosmin? Jsem cca rok po chemoterapii, mravenčení prstů na nohách se mi objevilo v době chemoterapií, těžkých nohou jsem se od té doby nezbavila.
    Děkuji za odpověd

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*