Alkohol: proklínaná droga, která mění vědomí

I když alkohol získal hanlivou nálepku metla lidstva, kvůli jeho nadužívání a zneužívání jako kterékoliv drogy, původně spíše platil za rituální nápoj. Měnil vědomí, pomocí čehož pak domorodí šamani po celém světě mohli komunikovat s duchy. To se ale bavíme o kvašených nápojích s příměsí různých bylin. Proč tedy metla lidstva v podobě alkoholismus? Ten má na svědomí až vynález destilace, paradoxně přisuzovaném arabským učencům okolo roku 1000 našeho letopočtu. Do té doby se o závislosti na alkoholu nedalo příliš hovořit.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zkrátka tvrdý alkohol je stejně rychle návykový jako heroin nebo bílý cukr. Ale závislosti necháme v tuto chvíli stranou. Zajímá nás spíše otázka, proč alkohol (a nejen ten) vyvolává u každého jiné stavy.

Někdo je po něm ospalý, jiný zase agresivní, další naopak tvůrčí, společenský, sexuálně nevázaný… A mohli bychom pokračovat ve výčtu nejrůznějších mentálních poloh po požití alkoholického nápoje.

Věc se má tak, že alkohol mění vědomí, ovšem kterým směrem, to už záleží na nás samotných. Přesněji řečeno, závisí to naší vyspělosti, co s námi alkohol udělá. Navíc ke všemu existují i rozdíly mezi národy či kulturami. Stejně tak je významným faktorem také očekávání, kam alkohol naše vědomí povznese či naopak zakope.

Své o tom vypovídá studie z roku 2003 výzkumníků Assefi & Garry. Ti dali účastníkům šumivý nápoj a řekli jim, že obsahuje vodku. Dobrovolníci se brzy začali chovat jako opilí, přestože dostali obyčejný tonik. I když je nutno přiznat, že samotné bublinky mají rovněž vliv na naše vědomí. Všimněte se, že po požití syceného nápoje se vám vždy (no dobrá, lehce) zvedne nálada.

Co se týče účinků alkoholu na naše vědomí, velkou roli hraje rovněž situace, ve které jsme se rozhodli pít. Pokud jsme v depresi, alkohol smutek nevylepší, ba naopak jej ještě více prohloubí. Pokud jsme v pozitivní euforii a dáme si pivo či víno, je dost možné, že půjdeme s veselím ještě výše. Ale samozřejmě neplatí to vždy. Alkohol může vytěžit z hlubin naší duše něco, co jsme dávno zapomněli, protože jsme to z nejrůznějších důvodů chtěli zapomenout.

Studie s kontroverzními výsledky

Alkohol je zkrátka nevyzpytatelný. Studie výzkumníků Giancoly a Cormana z roku 2007 dokonce došla k závěru, že alkohol může snížit hladinu agrese. Jak na to ti vědátoři přišli? Jednoduše. Dobrovolníci měli dávat elektrické šoky fiktivním oponentům. Paradoxně ti, co nebyli pod vlivem, prokázali vyšší dávku agresivity než jedinci, kteří předtím požili.

Další studie z roku 2000 rovněž vzbudila rozporuplné reakce. Podle týmu vedeném badatelem MacDonaldem alkohol snižuje riskantní sexuální chování. Návštěvníci nočního klubu dostali otázku, zda by šli do nechráněného sexu. Ti, kteří byli pod vlivem a zároveň měli na ruce narazítkovaný nápis „AIDS zabíjí“, měli menší sklony absolvovat rizikový pohlavní styk.

Alkohol může zvyšovat úzkost. S takovým rezultátem přišli výzkumníci (Steele a Josephs v roce 1988. Intoxikovaní lidé, kteří měli veřejně vystoupit, byli před blížící se prezentací mnohem více nervóznější než ti, kteří „silný“ nápoj nepozřeli.

Je možné tedy vůbec učinit jednoznačný závěr, co s námi alkohol provádí? Určitě nikoliv, protože každý jsme naprostý originál a tudíž i vědomí každého z nás je pouze jednotlivou součástí jednoho velkého celku.

Pokud byste přece jen chtěli přijít tomu na kloub, stačí se jen pozorovat, když si dáte skleničku. Tedy nenechat vládnout vědomí pouze opilému egu, ale zkusit si uvědomit, která část z nás je opilá a která naopak stále střízlivá. Ta by měla mít vždycky navrch 🙂 

Parádní výlety s Mírou přeje amber

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Alkohol: proklínaná droga, která mění vědomí269b - Alkohol: proklínaná droga, která mění vědomí MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Alkohol: proklínaná droga, která mění vědomí OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Alkohol: proklínaná droga, která mění vědomí monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*