Chia semínka pro zdraví srdce a cév

Chia semínka se stala oblíbenou superpotravinou díky svému vysokému obsahu živin a zdravotních výhod. Mezi jejich mnoha přínosy pro zdraví patří i podpora srdce a cév.

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Chia semínka pro zdraví srdce a cév.
Chia semínka pro zdraví srdce a cév.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Obsah omega-3 mastných kyselin
Chia semínka jsou vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin, zejména alfa-linolenové kyseliny (ALA). Omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivé účinky, které mohou snižovat zánětlivé procesy v těle spojené se vznikem kardiovaskulárních onemocnění.

Snížení hladiny LDL a celkového cholesterolu
Výzkum ukázal, že pravidelná konzumace chia semínek může pomoci snížit hladinu „špatného“ LDL cholesterolu v krvi. Vysoké hladiny LDL cholesterolu mohou způsobovat ucpání cév a zvyšovat riziko srdečních chorob. Díky své schopnosti snižovat LDL cholesterol mohou chia semínka přispět k prevenci těchto onemocnění.

Regulace krevního tlaku
Chia semínka pomáhají regulovat krevní tlak, což je další důležitý faktor při prevenci srdečních chorob. Studie ukázaly, že vysoký příjem vlákniny a omega-3 mastných kyselin obsažených v chia semínkách může snižovat krevní tlak a tím snižovat riziko hypertenze.

Antioxidanty a vápník
Chia semínka jsou bohatá na antioxidanty, které chrání srdce a cévy před oxidativním stresem a poškozením způsobeným volnými radikály. Kromě toho obsahují také vápník, který je důležitý pro zdraví kostí, ale také pomáhá udržovat srdce v dobrém stavu tím, že reguluje srdeční rytmus.

Závěr: Chia zlepšují zdraví
Chia semínka jsou malým, ale výživným pokladem, který může mít pozitivní vliv na zdraví srdce a cév. Jejich schopnost snižovat hladinu LDL cholesterolu, regulovat krevní tlak a poskytovat antioxidanty a vápník je činí vynikajícím doplňkem pro každodenní stravu.

Pro ty, kdo hledají jednoduchý způsob, jak podpořit své srdce a cévy, mohou být chia semínka skvělým prvním krokem. Přidejte chia semínka do své stravy a vychutnejte si všechny zdravotní výhody, které na

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*