Extrovert hledá i ztrácí sám sebe skrze okolí

Extrovert čerpá energii a inspiraci z vnějších podnětů a vztahů s ostatními lidmi. Má potřebu hodně mluvit, aby vše mohl konfrontovat s vnějškem. Zajímá ho spousta věcí, které často střídá. Jednat je pro něho na prvním místě. S tím ale často ztrácí kontakt se svým vnitřním světem.

REKLAMA

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč


Extrovert hledá i ztrácí sám sebe skrze okolí.
Extrovert hledá i ztrácí sám sebe skrze okolí. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Extrovert vše konzultuje s vnějškem. Pomáhá mu to utřídit si myšlenky a najít tak pro sebe nejvhodnější řešení. Okolí ho nabíjí. Extrovert umí jít do všeho po hlavě. Nebojí se být viděn či stát v čele. Vše chce zkusit. Svým nadšením pro vše je to pohodář, který vyjde s každým. Avšak to neznamená, že každý chce zase vycházet a být s ním. Svou energičností totiž může druhé odpuzovat a otravovat.

Ostatní může odpuzovat i to, že jde často jen za tím, co ho zajímá a často to mění. Zároveň, tím jak dokáže vyjít se spoustou lidí, často sám sebe ztrácí. Spoustu věcí nedomýšlí a vše hned opouští. Ale to je pro něj způsob, jak zachycuje svůj odraz a hodnotu.

Pokud extrovert přijde o svůj intenzivní kontakt s okolím, tak to v něm vyvolá úzkost. Akce je alfou a omegou jeho života a ticho ho jen ubíjí. Ale nejen to. I nedostatek podnětů je pro něj utrpení. On musí stále hledat nové zážitky, protože se vydrží jen chvíli soustředit na jednu věc. Pak se totiž začne nudit. Stejně jako v nedostatečné společnosti. Proto rychle utíká a vrhá se do další akce.

Být ticho je velkým úkolem pro extroverta

Být potichu je pro extroverta velká práce. Nemá natolik rozvinutou trpělivost a schopnosti, aby dokázal hledat sám sebe i skrz vnitřní život. Toho vyčerpává a stresuje. Pouze náhoda, překvapení a risk spouští u extroverta pocity uspokojení. Není divu, že ho často najdeme mezi profesemi jako je obchodník, reportér, moderátor či manažer.

Výzvou pro extroverta je najít kouzlo i v klidu, protože neumí postřehnout detail a jít do hloubky. To mu jeho extroverze neumožní. Navíc než sebe, tak raději mění okolí, na které je orientovaný. Což může vypadat snadněji. Avšak často, když změníme sebe, tak se okolí samo automaticky změní.

Extrovert se umí vztáhnout ke svému okolí a souznít s ním. S tím ale ztrácí kontakt sám se sebou. Obzvláště, když tyhle jeho kontakty s okolím bývají tak časté a krátké. Působí pak povrchně a často má i velké osobní nároky, kterými si tak kompenzuje svou otevřenost a vřelost vůči okolí.

Extrovert potřebuje posílit své vnitřní vědomí

Extrovertovi pomůže, když si bude udržovat nejen kontakt s vnějším světem, ale i s tím vnitřním. Posílit vnitřní napojení mu pomůže bylina gotu kola.  Gotu kola působí pozitivně nejen na mysl a ducha člověka, ale i na jeho tělo. Dokáže ho celé zharmonizovat, přirozeně posílit duševní zdraví a nevyvolává nepříjemné stimulující účinky. Což extrovert potřebuje.

Gotu kola umí harmonizovat obě hemisféry mozku a tím posílit vědomí člověka. Je to velice hojivá rostlina pro nervovou soustavu. Dokáže opravovat a obnovovat výběžky nervových buněk a tím udržovat a posilovat nejen komunikační schopnosti.

Extrovert pokud nemá dostatek podnětů, tak na něj přichází úzkost a deprese. Neumí najít vhodný způsob, jak vytěžit pro sebe to dobré i z ticha. Jeho vychýlení se na ven mu v tom hodně brání. Zvládnout tedy situace, kdy je extrovert sám, mu pomůže kořen z byliny jménem ašvaganda. Její sedativní účinky nezabraňují jednat, ale umožňují jednat s větší lehkostí a pomáhá překonat situace, které pro extroverta nejsou příjemné.

Umět zvládnout klid a ticho může pomoci i dostatek esenciální aminokyseliny L-tryptofan. Je totiž základním kamenem při výrobě serotoninu, který ovlivňuje psychický stav a náladu člověka. Dostatek L-tryptofanu pomáhá našemu tělu správně odpočívat. L-tryptofan je považován za přírodní antidepresivum, které umí navodit příjemný klid a vyrovnání. A to může pomoci jít extrovertovi do další akce s větším uvědoměním.

REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*