Gotu kola – nejlepší potrava pro mozek

Rozum a emoce. Levá a pravá hemisféra. Muž a žena. Věčný konflikt, rozpor. Jak dosáhnout sjednocení? Duchovní stránku věci necháme nyní stranou, jelikož každý máme svou individuální cestu. Spolupráci obou protikladných polovin mozku ovšem můžeme povzbudit bylinnou terapií. Konkrétně starobylou bylinou zvanou Gotu kola neboli Pupečník asijský.

eshop energie života nabízí


QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

399 Kč

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč


Potrava pro mozek má jméno Gotu kola.
Potrava pro mozek má jméno Gotu kola.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Již tradiční čínští bylináři věděli o pozitivním vlivu užívání této bylinky na mozkové funkce. Že při dlouhodobém popíjení odvaru s patřičnými přestávkami (6 + 2 týdny pauza) umí gotu kola navodit soulad mezi hemisférami. Tento fakt potvrzuje rovněž starověká doktrína Signatur, podle níž tvary ovoce, zeleniny, ale třeba i rostlin jsou v tvarové symetrii s určitým tělesným orgánem. A právě vhled listů mozkové hemisféry velmi nápadně připomíná.

Větší propojení obou polovin mozku tak s sebou přináší lepší schopnost vyrovnat se stresem, s depresemi, zkrátka psychickou pohodu bez neklidného spaní. Zvýšené prokrvení mozku pomáhá naší paměti, koncentraci a zraku.

GOTU KOLA FORTE 100 tob.

Gotu Kola se účinky ovšem neomezuje jen na oblast hlavy. Čínští bylináři mají letité zkušenosti s pozitivním vlivem této rostliny na imunitu, cukrovku, krevní oběh a křečové žíly. Jejich stav se díky užívání bylinky nezhoršuje.

Gotu Kola zabraňuje rovněž krevním sraženinám a snižuje cholesterol. Rostlina se dá používat i zevně, ve formě prášku, a to především na kůži. Hojení ran je mnohem rychlejší.

Stejně tak se dá gotu kola předepsat jako podpůrný prostředek při léčbě kožních onemocnění. I na člověku, který nemá problémy s pokožkou, se užívání gotu koly projevuje příznivě. Kůže vypadá prosvětlená, pružnější a mladistvější, podobně jako při dlouhodobé konzumaci Acai berry.

Gotu kola má celou řadu výhod. Své o tom říkají legendy, podle nichž se čínští bylináři díky pupečníku dožívali až 200 let. Zda-li je to pravda nebo mýtus není podstatné. Sloni na Srí Lance o tom ví své a s nikým se o tom nehádají. Každý den listy gotu koly pojídají a světe div se – žijí mnohem déle než jiní příslušníci jejich druhu bez pupečníku:-)

Parádní ladění hemisfér přeje amber

Gotu kolu můžete zakoupit v eshopu Energie života.


GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

dodá antioxidanty

399 Kč

MANDLE NATURAL 250 g

doplní nutné živiny

129 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*