Mozkové nutrienty zachraňují mentální zdraví

Mozkové nutrienty hrají klíčovou roli ve zdraví mozku. Zejména jako prevence depresí a především pak demence v pozdějším věku.

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Mozkové nutrienty zachraňují mentální zdraví.
Mozkové nutrienty zachraňují mentální zdraví. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vědci v současné době se snaží určit, které mozkové nutrienty jsou ty nejdůležitější. V první řadě jsou to potraviny, které obsahují velké množství látek, potřebných pro zdraví mozku.

Mezi základní mozkové nutrienty patří:

  • omega 3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem
  • hořčík
  • vápník
  • vláknina
  • vitaminy B1, B9, B12, D a E

Vzhledem k neúprosnému faktu, že s věkem mozek postupně degeneruje a s tím i jeho funkce, doplňovat mozkové nutrienty z jídla pouze nestačí. Vědci se proto v nejrůznějších studiích zaměřili na tisíce let prověřené bylinky, především pak dvě zásadní z indické ajurvédy.

Mezi mozkové nutrienty patří zejména Brahmi

Podle četných studií může brahmi přispět značnou měrou k razantnímu zlepšení duševní činnosti. Již v roce 1996 na mezinárodní konferenci o výzkumu mozku badatelé prezentovali studii, která prokázala, že pravidelná konzumace brahmi snížila čas potřebný k naučení se novým úkolům téměř o 50 procent!

Další studie výzkumníků z univerzity ve Wollongongu v Austrálii ukázala, že brahmi plným právem mezi mozkové nutrienty, protože zlepšuje paměť a schopnost vzpomenout si. Zatímco podobná studie – provedená v roce 2012 výzkumníky z univerzity v Khon Kaen v Thajsku – ukázala, že účastníci, kteří brahmi brali po dobu 12 týdnů, zaznamenali mnohem lepší výsledky v testech duševní práce než ti, kteří dostávali placebo.

Podle zdravotnického systému Michiganské univerzity je důvod příznivých účinků brahmi na mozek ten, že obsahuje bakopasidy. Jedná se o chemické sloučeniny, které dokáží opravit poškozené neurony. Tím se zlepšuje přenos nervových impulzů.

Gotu Kola doplňuje Brahmi

Gotu Kola rovněž patří mezi základní mozkové nutrienty, protože má totiž velice příznivý vliv na paměť a řadu dalších mozkových funkcí.

Existuje studie, kdy děti užívaly ½ gramu prášku z extraktu gotu kola každý den. A to po dobu jednoho roku. U dětí se pak prokázalo významné zlepšení intelektuální úrovně. Po šesti měsících došlo k podstatnému zlepšení inteligence, kognitivní funkce a koncentrace.

Gotu Kola je velmi hojivá bylina pro nervový systém. Bylo prokázáno, že opravuje a obnovuje výběžky nervových buněk, které se používají k přenosu nervových impulzů do celého mozku a těla. Tradičně a již dlouho se tedy využívá i jako lék na úzkost, stres a nespavost.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*