Nejhorší toxiny, které ničí váš mozek

V dnešní době znečištěného životního prostředí jsme neustále obklopeni látkami a chemikáliemi, které mohou naše zdraví poškodit různými způsoby.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Nejhorší toxiny, které ničí váš mozek.
Nejhorší toxiny, které ničí váš mozek. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mezi nimi však vyniká několik, které jsou obzvláště nebezpečné pro náš mozek. Následujícím čtyřem toxinům se snažte za každou cenu vyhnout.

1. Glutamát sodný (MSG)

Glutamát sodný je koncentrovaný zvýrazňovač chutí. Jeho problémem je, že způsobuje pomalou smrt našemu mozku.

Podle Dr. Blaylocka, renovovaného neurochirurga, v důsledku pravidelné konzumace glutamátu sodného dochází k rozvoji Alzheimerovy či Parkinsonovy choroby.

Abyste se mu ve vaší stravě vyhnuli, přestaňte konzumovat zpracované potraviny, do kterých se přidává. To, jestli ho obsahují, zjistíte z obsahu uvedeného na obalu těchto výrobků.

Kromě toho se glutamát sodný často používá v čínské, thajské a jiné asijské kuchyni.

Pokud navštěvujete tento typ restaurací, zeptejte se číšníka, jestli ho kuchaři používají. Pokud ano, buď se danému jídlu vyhněte, nebo jich požádejte, aby vám ho do jídla nedávali.

2. Fluor

Fluor je dnes velký problém hlavně v zemích, jako jsou USA, Velká Británie, Kanada, Irsko, Austrálie a Nový Zéland, kde se přidává do pitné vody kvůli údajné prevenci zubního kazu.

Podle expertů bylo 34 studiemi potvrzeno, že už i malé množství fluoru způsobuje snížení IQ.

Fluor totiž silně ovlivňuje funkce mozku, jako jsou paměť a schopnost učit se. Způsobuje také poškození mozku a různé neurologické změny.

U nás se sice fluor nepřidává do pitné vody, ale jsme mu stále vystaveni například v zubních pastách.

Problém je hlavně u dětí, které často polykají zubní pastu. Proto se snažte dát jim zubní pastu bez fluoru. Pokud takovou neseženete, pak jim na kartáček dávejte jen velmi málo zubní pasty, ne více než polovina hrášku.

3. Těžké kovy

Těžké kovy se do našeho těla dostávají různými způsoby – například rtuť z amalgámových zubních plomb, chemikálie ze zemědělských plodin, průmyslovým znečištěním či z velkochovů hospodářských zvířat.

Dr. Robert Nash tvrdí, že rtuť způsobuje roztroušenou sklerózu, autismus, Alzheimerovu chorobu, amyotrofickou laterální sklerózu, Parkinsonovu nemoc a další neurodegenerativní onemocnění.

Nejvíce ohroženy jsou malé děti, u kterých není ještě plně vyvinuta mozkově-krevní bariéra.

Děti jsou navíc častěji očkovány vakcínami, které tyto kovy obsahují (zejména hliník a rtuť).

Vyhýbejte se proto amalgámovým plombám, vakcínám, včetně chřipkových vakcín, a také si dávejte pozor při koupi mořských ryb, protože mnoho moří je dnes silně znečištěno těžkými kovy.

4. Umělá sladidla

Možná jste o tom dosud netušili, ale umělá sladidla silně poškozují mozek.

Dnes je najdete téměř všude – v cereáliích, nápojích, žvýkačkách, produktech „bez cukru“, omáčkách a mnoha dalších zpracovaných potravinách.

Nejhorší z umělých sladidel je aspartam, který se v těle rozpadá na kyselinu aspartylovou, methanol (jed, který způsobuje oslepnutí) a fenylalanin (neurotoxin).

Aspartam působí na mozek tak, že extrémně nabudí nervové buňky, které z této příliš vysoké stimulace nakonec uhynou. Ujistěte se proto, že se vyhýbáte všem potravinám, které aspartam obsahují.

Jakmile se aspartam v těle metabolizuje, unikají z něj zmíněné nebezpečné toxiny, které mohou způsobit dokonce nádory na mozku.

Jeho konzumace vede k depresi, úzkostným stavům, migréně, nesrozumitelné řeči a dalším příznakům poškození mozku.

(zdroj: vylectese.cz)

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*