Kotvičník účinky a zkušenosti s užíváním

Jelikož účinky kotvičníku (latinsky tribulus terrestris) jsou zdrojem mnoha mýtů a spekulací, rozhodli jsme se učinit tomu přítrž. Vyjasníme si, jaký má vliv na hormonální rovnováhu, co se týče hladiny testosteronu, ale i estrogenu. A především na koho působí a na koho nikoliv.

eshop energie života nabízí


BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


Kotvičník zemní: Účinky a zkušenosti
Kotvičník zemní povzbuzuje libido. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Obsahuje kotvičník zemní hormony?

Pravda o bylině kotvičníku je taková, že kotvičník zemní lékařský neobsahuje žádné hormony a jeho účinky zajišťují steroidní saponiny. Jsou to látky, které stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. To následně vede k produkci většího množství luteinizačního hormonu, který povzbuzuje tělo, aby vytvořilo více testosteronu. To je ve zkratce kotvičník a jeho účinky. Používá se nať kotvičníku, prášek z plodů  a především extrakty, jejichž účinky jsou nejsilnější. Prodej kotvičníku zemního nepodléhá žádným regulacím, neboť se jedná o bylinu. Nejčastěji se prodávají tablety kotvičníku, ale také i kapky a tinktury kotvičníku zemního.

Na koho má kotvičník zemní účinky?

Nedávná studie potvrdila, že kotvičník lekářský zemní má účinky na zvýšení hladiny testosteronu u mužů, kteří trpěli jeho nedostatkem. Vzhledem k neúprosnému faktu, že s přibývajícím věkem se produkce testosteronu snižuje, kotvičník vřele doporučujeme mužům, ale i ženám nad 40 let.

Tato věková hranice je velmi orientační, nicméně platí v obecném měřítku, jelikož po překročení čtyřicítky hladina nejen testosteronu, ale i dalších pohlavních hormonů jde rapidně dolů. A proto bude mít kotvičník zemní na tuto věkovou skupinu nejlepší účinky.

Jak poznám, že mám nízkou hladinu testosteronu a proto bych měl brát kotvičník?

Jsem muž, kterého trápí:

 • snížený zájem o sex
 • problémy s erekcí
 • nízkou produkci semene
 • ztráta vlasů
 • únava
 • úbytek svalové hmoty
 • nadměrné ukládání tuku
 • řídnutí kostí (osteoporóza)
 • kolísavá nálada
 • ztráta sebevědomí

kotvičník forte eco - Kotvičník účinky a zkušenosti s užíváním
Jsem žena, kterou trápí:

 • únava
 • nespavost
 • přibírání na váze
 • snížený zájem o sex
 • deprese
 • řídnutí kostí (osteoporóza)
 • nepravidelná menstruace
 • úzkost
 • ztráta vlasů
 • neschopnost dosáhnout orgasmu

Čím více bodů splňujete, tím pravděpodobněji máte sníženou hladinu testosteronu a je pro vás vhodné užívat kotvičník zemní.

Jak rychle začne kotvičník na mne účinkovat?

To záleží na mnoha faktorech – věku, fyzické kondici, stravě. Ze zkušenosti – kotvičník a jeho první účinky byste měli poznat již po několika dnech, a to snížením únavy. Obnovení hormonální činnosti do normálu musíte dát nějaký čas. Ale ujišťuji vás – trpělivost libido přináší.

Mohu se kotvičníkem předávkovat?

Ano, ale jen v případě, že se nebudete držet doporučeného dávkování. Pravda o kotvičníku je taková, že ačkoliv má kotvičník zemní obdivuhodné účinky na zvyšování hladiny testosteronu, nestimuluje jeho produkci nad normální fyziologickou úroveň.

Z tohoto důvodu nemá žádný význam zvyšovat dávky v domnění, že se testosteronem nabušíme, jak by se mohli domnívat mnozí, zejména mladiství kulturisté. V extrémním případě předávkování může dojít k  podráždění žaludku, nevolnosti, zvracení a závratím. Správné dávkování kotvičníku zemního v podstatě není, ale užívat byste ho měli s mírou. Doporučujeme například Kotvičník FORTE, kde je doporučené dávkování 2 tobolky denně. Cena kotvičníku v tobolkách je vyšší, ale zcela jistě se vyplatí.

Jaké má kotvičník další zdravotní výhody?

Kotvičník zemní má i močopudné účinky, a proto je užitečným přírodním pomocníkem pro zachování zdravé funkce močové soustavy. Posiluje srdce, čistí krev, zvyšuje imunitu a obranyschopnost.

Kotvičník zároveň zlepšuje nervovou činnost. Máme zkušenosti, že kotvičník vás dostane do pohodovější nálady. Pomáhá dýchání. Zpevňuje dásně, zlepšuje stav ústní dutiny. A v neposlední řadě se vám zlepší stav pokožky. V diskuzích o kotvičníku můžete nalézt mnoho dobrých rad. O účincích čaje z natě kotvičníku zemního se přesvědčilo již mnoho lidí.

Kotvičník zemní lze v eshopu Energie života zakoupit a užívat jako prášek z plodů či jako čistý extrakt nebo v kapslích kotvičníku.

Má zkušenost s kotvičníkem

Jelikož je mi osobně 46 let, mohu potvrdit, že kotvičník má prokazatelné účinky (alespoň na muže) přesně tak, jak tvrdím výše. Na mou čest a karmu obzvlášť. Má přítelkyně to může jen potvrdit.

georg


BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


12 Comments

 1. Je mi 68 let,špatně spím,jsem unavená,jsem často nemocná-především v zimě,stačí když se nadechnu studeného vzduchu a jsem nemocná.Mám sníženou imunitu a záněty v těle.Sháním co by mi mohlo pomoci.Poradíte mi? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Jano, pokud jste ještě nezkusila, tak určitě zkuste prosím macu s kotvičníkem dohromady. V eshopu Energie života tuto kombinaci najdete pod názvem Macibulus.

 2. Prosníženou imunitu platí, že vždy pochází z chronického stresu. Ten je u starších lidí vždy silný, neboť už toho mají za sebou hodně, a většinou je nikdo neinformoval o alternativní léčbě.Já bych navrhoval Léčebné kódy. Jako první zásah.

  Jinak s kotvičníkem je to tak, že pomáhá, ale pokud starší muž už má potíže s prostatou, vždy zhorší průběh potíží! Je to logické, pokud víme, že prostata souvisí se sexuální pohodou. CHI

 3. Dobrý den, skutečně podporuje mužský testosteron hormon u mužů a ženský estrogen u žen? Já jen abych nebyla za chvíli svalnatá vousatá ženská 🙂 a chlupatá k tomu :)))) , skutečně myslím dotaz vážně berte jen s lehkou nadsázkou…děkuji za odpověď

  • Dobrý den Dagy, jelikož je ženský a mužský hormonální systém naprosto odlišný, kotvičník podporuje jeho správnou funkci u mužů a žen rovněž odlišně 🙂

 4. Dobrý den, chci se podělit se zkušenostmi po cca 1 roce nepravidelného užívání Kotvičníku. Je mi 61 let a mám jako mnoho z nás potíže s prostatou. Kotvičník opravdu funguje, prodlužuje výdrž a zlepšuje erekci a pokud někdo trpí předčasnou ejakulací, je tohle správná volba. Jak mi potvrdil mladší kolega (aplikoval tobolky forte), dost markantní účinek tento problém s kombinací Kegelových cviků vyřešil. Bohužel, pro mě se tento účinek, díky prostatickým obtížím, neslučuje právě s preventivní léčbou BHP (Zvětšená prostata) a pití čaje cca 0,2 litru po 8-15 minutách výluhu zhorší schopnost močit. Toto se dá částečně eliminovat tak, že zároveň u toho vypijete 0,2l bezbublinkové vody. Dál můžete očekávat slabší ejakulaci s nižší přítomností ejakulátu (možná je to jen u té BHP) Tyto důsledky jsou kompenzovány velice pevnou, stabilní erekcí a delší výdrží o kterou asi pánům půjde především. Je to něco za něco a mladší ročníky bez prostatických problémů si mohou takto vyřešit a vylepšit svůj intimní život, partnerky je jistě pochválí. F

 5. Dobrý den, je potřeba při užívání Kotvičníku Forte dělat po nějaké době pauzu a pak pokračovat? Nebo je lepší ho užívat dlouhodobě nepřetržitě? Děkuji za odpověď. J.

 6. Dobrý den,
  cca 2 roky jsem užíval prostředek na podporu erekce, který kotvičník mimo jiné obsahuje, užíval jsem nepravidelně někdy 1 x týdně někdy 1 x za 14 dnů tabletky dle návodu, ze začátku to fungovalo super, ale nyní poslední měsíc ani ťuk, žádný účinek. Chci se Vás zeptat, zda je možné, že si na kotvičník tělo zvyklo a již na něj nereaguje a zda není potřeba si třeba dát pauzu ? Společnost od které jsem kupoval, se se mnou nebaví, jediné co mi nabízejí je vrácení peněz. Děkuji za zprávu .

  • Dobrý den Maxi, bohužel netušíme, v jaké koncentraci a s jakými dalšími látkami se kotvičník v daném přípravku nacházel. Co se týče našeho přípravku Kotvičník forte, máme s ním výborné zkušenosti i v případě dlouhodobého užívání. Respektive občas si nám ženy stěžují, že jejich partner jim nedá pokoj 🙂

   • kotvičník zemní (extrakt z plodu)
    150 mg
    *
    L-arginín hydrochlorid
    50 mg
    *
    maca peruánska (extrakt z kořene 10:1) (Lepidium meyenii)
    50 mg
    *
    L-citrulin
    50 mg
    *
    L-lysin
    50 mg
    *
    teobromin (extrakt ze semen kakaovníku pravého) (Theobroma cacao)
    50 mg

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*