Kotvičník účinky a zkušenosti s užíváním

Jaký má Kotvičník vliv na hormonální rovnováhu, co se týče hladiny testosteronu, ale i estrogenu? Na koho působí a na koho nikoliv? Níže najdete odpovědi na nejdůležitější otázky.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Kotvičník zemní: Účinky a zkušenosti
Kotvičník zemní povzbuzuje libido. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Obsahuje kotvičník zemní hormony?

Pravda o bylině kotvičníku je taková, že kotvičník zemní lékařský neobsahuje žádné hormony a jeho účinky zajišťují steroidní saponiny. Jsou to látky, které stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. To následně vede k produkci většího množství luteinizačního hormonu, který povzbuzuje tělo, aby vytvořilo více testosteronu. To je ve zkratce kotvičník a jeho účinky. Používá se nať kotvičníku, prášek z plodů  a především extrakty, jejichž účinky jsou nejsilnější. Prodej kotvičníku zemního nepodléhá žádným regulacím, neboť se jedná o bylinu. Nejčastěji se prodávají tablety kotvičníku, ale také i kapky a tinktury kotvičníku zemního.

Na koho má kotvičník zemní účinky?

Nedávná studie potvrdila, že kotvičník lekářský zemní má účinky na zvýšení hladiny testosteronu u mužů, kteří trpěli jeho nedostatkem. Vzhledem k neúprosnému faktu, že s přibývajícím věkem se produkce testosteronu snižuje, kotvičník vřele doporučujeme mužům, ale i ženám nad 40 let.

Tato věková hranice je velmi orientační, nicméně platí v obecném měřítku, jelikož po překročení čtyřicítky hladina nejen testosteronu, ale i dalších pohlavních hormonů jde rapidně dolů. A proto bude mít kotvičník zemní na tuto věkovou skupinu nejlepší účinky.

Jak poznám, že mám nízkou hladinu testosteronu a proto bych měl brát kotvičník?

Jsem muž, kterého trápí:

 • snížený zájem o sex
 • problémy s erekcí
 • nízkou produkci semene
 • ztráta vlasů
 • únava
 • úbytek svalové hmoty
 • nadměrné ukládání tuku
 • řídnutí kostí (osteoporóza)
 • kolísavá nálada
 • ztráta sebevědomí

Jsem žena, kterou trápí:

 • únava
 • nespavost
 • přibírání na váze
 • snížený zájem o sex
 • deprese
 • řídnutí kostí (osteoporóza)
 • nepravidelná menstruace
 • úzkost
 • ztráta vlasů
 • neschopnost dosáhnout orgasmu

Čím více bodů splňujete, tím pravděpodobněji máte sníženou hladinu testosteronu a je pro vás vhodné užívat kotvičník zemní.

Jak rychle začne kotvičník na mne účinkovat?

To záleží na mnoha faktorech – věku, fyzické kondici, stravě. Ze zkušenosti – kotvičník a jeho první účinky byste měli poznat již po několika dnech, a to snížením únavy. Obnovení hormonální činnosti do normálu musíte dát nějaký čas. Ale ujišťuji vás – trpělivost libido přináší.

Mohu se kotvičníkem předávkovat?

Ano, ale jen v případě, že se nebudete držet doporučeného dávkování. Pravda o kotvičníku je taková, že ačkoliv má kotvičník zemní obdivuhodné účinky na zvyšování hladiny testosteronu, nestimuluje jeho produkci nad normální fyziologickou úroveň.

Z tohoto důvodu nemá žádný význam zvyšovat dávky v domnění, že se testosteronem nabušíme, jak by se mohli domnívat mnozí, zejména mladiství kulturisté. V extrémním případě předávkování může dojít k  podráždění žaludku, nevolnosti, zvracení a závratím. Správné dávkování kotvičníku zemního v podstatě není, ale užívat byste ho měli s mírou. Doporučujeme například Kotvičník FORTE, kde je doporučené dávkování 2 tobolky denně. Cena kotvičníku v tobolkách je vyšší, ale zcela jistě se vyplatí.

Jaké má kotvičník další zdravotní výhody?

Kotvičník zemní má i močopudné účinky, a proto je užitečným přírodním pomocníkem pro zachování zdravé funkce močové soustavy. Posiluje srdce, čistí krev, zvyšuje imunitu a obranyschopnost.

Kotvičník zároveň zlepšuje nervovou činnost. Máme zkušenosti, že kotvičník vás dostane do pohodovější nálady. Pomáhá dýchání. Zpevňuje dásně, zlepšuje stav ústní dutiny. A v neposlední řadě se vám zlepší stav pokožky. V diskuzích o kotvičníku můžete nalézt mnoho dobrých rad. O účincích čaje z natě kotvičníku zemního se přesvědčilo již mnoho lidí.

Kotvičník zemní lze v eshopu Energie života zakoupit a užívat jako prášek z plodů či jako čistý extrakt nebo v kapslích kotvičníku.

Má zkušenost s kotvičníkem

Jelikož je mi osobně 46 let, mohu potvrdit, že kotvičník má prokazatelné účinky (alespoň na muže) přesně tak, jak tvrdím výše. Na mou čest a karmu obzvlášť. Má přítelkyně to může jen potvrdit.

georg

REKLAMA

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč


13 Comments

 1. Je mi 68 let,špatně spím,jsem unavená,jsem často nemocná-především v zimě,stačí když se nadechnu studeného vzduchu a jsem nemocná.Mám sníženou imunitu a záněty v těle.Sháním co by mi mohlo pomoci.Poradíte mi? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Jano, pokud jste ještě nezkusila, tak určitě zkuste prosím macu s kotvičníkem dohromady. V eshopu Energie života tuto kombinaci najdete pod názvem Macibulus.

 2. Prosníženou imunitu platí, že vždy pochází z chronického stresu. Ten je u starších lidí vždy silný, neboť už toho mají za sebou hodně, a většinou je nikdo neinformoval o alternativní léčbě.Já bych navrhoval Léčebné kódy. Jako první zásah.

  Jinak s kotvičníkem je to tak, že pomáhá, ale pokud starší muž už má potíže s prostatou, vždy zhorší průběh potíží! Je to logické, pokud víme, že prostata souvisí se sexuální pohodou. CHI

 3. Dobrý den, skutečně podporuje mužský testosteron hormon u mužů a ženský estrogen u žen? Já jen abych nebyla za chvíli svalnatá vousatá ženská 🙂 a chlupatá k tomu :)))) , skutečně myslím dotaz vážně berte jen s lehkou nadsázkou…děkuji za odpověď

  • Dobrý den Dagy, jelikož je ženský a mužský hormonální systém naprosto odlišný, kotvičník podporuje jeho správnou funkci u mužů a žen rovněž odlišně 🙂

  • Zdravím…můj muž si naopak kotvičníkem prostatu vyléčil…a já mám s ním taky jen ty nejlepší zkušenosti co se energie a vitality týká.Žadne vousy vám nenarostou ale zformuje se postava. Přibude více svalové hmoty na úkor tuku.

 4. Dobrý den, chci se podělit se zkušenostmi po cca 1 roce nepravidelného užívání Kotvičníku. Je mi 61 let a mám jako mnoho z nás potíže s prostatou. Kotvičník opravdu funguje, prodlužuje výdrž a zlepšuje erekci a pokud někdo trpí předčasnou ejakulací, je tohle správná volba. Jak mi potvrdil mladší kolega (aplikoval tobolky forte), dost markantní účinek tento problém s kombinací Kegelových cviků vyřešil. Bohužel, pro mě se tento účinek, díky prostatickým obtížím, neslučuje právě s preventivní léčbou BHP (Zvětšená prostata) a pití čaje cca 0,2 litru po 8-15 minutách výluhu zhorší schopnost močit. Toto se dá částečně eliminovat tak, že zároveň u toho vypijete 0,2l bezbublinkové vody. Dál můžete očekávat slabší ejakulaci s nižší přítomností ejakulátu (možná je to jen u té BHP) Tyto důsledky jsou kompenzovány velice pevnou, stabilní erekcí a delší výdrží o kterou asi pánům půjde především. Je to něco za něco a mladší ročníky bez prostatických problémů si mohou takto vyřešit a vylepšit svůj intimní život, partnerky je jistě pochválí. F

 5. Dobrý den, je potřeba při užívání Kotvičníku Forte dělat po nějaké době pauzu a pak pokračovat? Nebo je lepší ho užívat dlouhodobě nepřetržitě? Děkuji za odpověď. J.

 6. Dobrý den,
  cca 2 roky jsem užíval prostředek na podporu erekce, který kotvičník mimo jiné obsahuje, užíval jsem nepravidelně někdy 1 x týdně někdy 1 x za 14 dnů tabletky dle návodu, ze začátku to fungovalo super, ale nyní poslední měsíc ani ťuk, žádný účinek. Chci se Vás zeptat, zda je možné, že si na kotvičník tělo zvyklo a již na něj nereaguje a zda není potřeba si třeba dát pauzu ? Společnost od které jsem kupoval, se se mnou nebaví, jediné co mi nabízejí je vrácení peněz. Děkuji za zprávu .

  • Dobrý den Maxi, bohužel netušíme, v jaké koncentraci a s jakými dalšími látkami se kotvičník v daném přípravku nacházel. Co se týče našeho přípravku Kotvičník forte, máme s ním výborné zkušenosti i v případě dlouhodobého užívání. Respektive občas si nám ženy stěžují, že jejich partner jim nedá pokoj 🙂

   • kotvičník zemní (extrakt z plodu)
    150 mg
    *
    L-arginín hydrochlorid
    50 mg
    *
    maca peruánska (extrakt z kořene 10:1) (Lepidium meyenii)
    50 mg
    *
    L-citrulin
    50 mg
    *
    L-lysin
    50 mg
    *
    teobromin (extrakt ze semen kakaovníku pravého) (Theobroma cacao)
    50 mg

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*