Kotvičník účinky a zkušenosti s užíváním

Jelikož účinky kotvičníku (latinsky tribulus terrestris) jsou zdrojem mnoha mýtů a spekulací, rozhodli jsme se učinit tomu přítrž. Vyjasníme si, jaký má vliv na hormonální rovnováhu, co se týče hladiny testosteronu, ale i estrogenu. A především na koho působí a na koho nikoliv.

eshop energie života nabízí


KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč


Kotvičník zemní: Účinky a zkušenosti
Kotvičník zemní povzbuzuje libido. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Obsahuje kotvičník zemní hormony?

Pravda o kotvičníku je taková, že kotvičník zemní lékařský neobsahuje žádné hormony a jeho účinky zajišťují steroidní saponiny. Jsou to látky, které stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. To následně vede k produkci většího množství luteinizačního hormonu, který povzbuzuje tělo, aby vytvořilo více testosteronu. To je ve zkratce kotvičník a jeho účinky. Používá se nať kotvičníku, prášek z plodů  a především extrakty, jejichž účinky jsou nejsilnější.

Na koho má kotvičník zemní účinky?

Nedávná studie potvrdila, že kotvičník lekářský zemní má účinky na zvýšení hladiny testosteronu u mužů, kteří trpěli jeho nedostatkem. Vzhledem k neúprosnému faktu, že s přibývajícím věkem se produkce testosteronu snižuje, kotvičník vřele doporučujeme mužům, ale i ženám nad 40 let.

Tato věková hranice je velmi orientační, nicméně platí v obecném měřítku, jelikož po překročení čtyřicítky hladina nejen testosteronu, ale i dalších pohlavních hormonů jde rapidně dolů. A proto bude mít kotvičník zemní na tuto věkovou skupinu nejlepší účinky.

Pozitivní účinky má kotvičník pro ženy i pro muže. A jaké to jsou?

Jak poznám, že mám nízkou hladinu testosteronu?

Kotvičník svými účinky pomůže mužům, kteří mají:

 • snížený zájem o sex
 • problémy s erekcí
 • nízkou produkci semene
 • ztrátu vlasů
 • únavu
 • úbytek svalové hmoty
 • nadměrné ukládání tuku
 • řídnutí kostí (osteoporóza)
 • kolísavou náladu
 • ztrátu sebevědomí

Kotvičník taktéž pomůže ženám, které trápí:

 • únava
 • nespavost
 • přibírání na váze
 • snížený zájem o sex
 • deprese
 • řídnutí kostí (osteoporóza)
 • nepravidelná menstruace
 • úzkost
 • ztráta vlasů
 • neschopnost dosáhnout orgasmu

Čím více bodů splňujete, tím pravděpodobněji máte sníženou hladinu testosteronu a je pro vás vhodné užívat kotvičník zemní.

Jak rychle začne kotvičník na mne účinkovat?

To záleží na mnoha faktorech – věku, fyzické kondici, stravě. Ze zkušenosti – kotvičník a jeho první účinky byste měli poznat již po několika dnech, a to snížením únavy. Obnovení hormonální činnosti do normálu musíte dát nějaký čas. Ale ujišťuji vás – trpělivost libido přináší.

Mohu se kotvičníkem předávkovat?

Ano, ale jen v případě, že se nebudete držet doporučeného dávkování. Pravda o kotvičníku je taková, že ačkoliv má kotvičník zemní obdivuhodné účinky na zvyšování hladiny testosteronu, nestimuluje jeho produkci nad normální fyziologickou úroveň.

Z tohoto důvodu nemá žádný význam zvyšovat dávky v domnění, že se testosteronem nabušíme, jak by se mohli domnívat mnozí, zejména mladiství kulturisté. V extrémním případě předávkování může dojít k  podráždění žaludku, nevolnosti, zvracení a závratím.

Jaké má kotvičník další zdravotní výhody?

Kotvičník zemní má i močopudné účinky, a proto je užitečným přírodním pomocníkem pro zachování zdravé funkce močové soustavy. Posiluje srdce, čistí krev, zvyšuje imunitu a obranyschopnost.

Kotvičník zároveň zlepšuje nervovou činnost. Máme zkušenosti, že kotvičník vás dostane do pohodovější nálady. Pomáhá dýchání. Zpevňuje dásně, zlepšuje stav ústní dutiny. A v neposlední řadě se vám zlepší stav pokožky. V diskuzích o kotvičníku můžete nalézt mnoho dobrých rad. O účincích čaje kotvičníku se přesvědčilo již mnoho lidí.

Kotvičník zemní lze v eshopu Energie života zakoupit a užívat jako prášek z plodů či jako čistý extrakt nebo v kapslích.

Má zkušenost s kotvičníkem

Jelikož je mi osobně 46 let, mohu potvrdit, že kotvičník má prokazatelné účinky (alespoň na muže) přesně tak, jak tvrdím výše. Na mou čest a karmu obzvlášť. Má přítelkyně to může jen potvrdit.

georg


KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


3 Comments

 1. Je mi 68 let,špatně spím,jsem unavená,jsem často nemocná-především v zimě,stačí když se nadechnu studeného vzduchu a jsem nemocná.Mám sníženou imunitu a záněty v těle.Sháním co by mi mohlo pomoci.Poradíte mi? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Jano, pokud jste ještě nezkusila, tak určitě zkuste prosím macu s kotvičníkem dohromady. V eshopu Energie života tuto kombinaci najdete pod názvem Macibulus.

 2. Prosníženou imunitu platí, že vždy pochází z chronického stresu. Ten je u starších lidí vždy silný, neboť už toho mají za sebou hodně, a většinou je nikdo neinformoval o alternativní léčbě.Já bych navrhoval Léčebné kódy. Jako první zásah.

  Jinak s kotvičníkem je to tak, že pomáhá, ale pokud starší muž už má potíže s prostatou, vždy zhorší průběh potíží! Je to logické, pokud víme, že prostata souvisí se sexuální pohodou. CHI

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*