Kotvičník extrakt je až 9x silnější než prášek z plodů

Jelikož se množí dotazy zákazníků, jaký rozdíl mezi jednotlivými druhy kotvičníku, které eshop Energie života nabízí, zde je stručné vysvětlení.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč


Kotvičník extrakt je až 9x silnější než prášek z plodů.
Kotvičník extrakt je až 9x silnější než prášek z plodů. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Základem je samotná bylina, z níž je možné vařit čaj. Je však nutno podotknout, že pro plné účinky je žádoucí dělat každý den 40-ti minutový odvar, přičemž pět minut před koncem varu je dobré přidat kapku citrónové šťávy, aby se lépe uvolnily účinné látky, především harmin a harmalin. Prášek z plodů a kotvičník extrakt naštěstí toto každodenní martyrium naprosto zjednodušuje.

Kotvičník prášek z plodů

Prášek z plodů si eshop Energie života nechává vozit přímo z Indie od tamního exportéra, který plody vykupuje od místních pěstitelů a posléze nechává čerstvě namlít. Výsledkem je tak unikátní prášek z čerstvých plodů, který obsahuje maximálně do 10 procent steroidních saponinů, tedy účinných látek.

Bohužel na českém trhu se vyskytují různé kvality prášku z plodů, které se vyznačují značnou přesušeností a tudíž minimálním účinkem. Prášek by proto měl být vláčný, při promnutí v prstech byste neměli mít pocit, jako byste měli v rukou písek.

Kotvičník extrakt

Další variantou je kotvičník extrakt. Ve dvou různých potencích si jej necháváme dovážet od certifikovaného a prověřeného výrobce z Číny, která je prapůvodní zemí výskytu kotvičníku.

Eshop Energie života nabízí buď kotvičník extrakt s 50% steroidních saponinů anebo kotvičník extrakt s 90% procenty steroidních saponinů.

Jak poznat kvalitu kotvičníku extraktu?

Základním znakem, jak rozpoznat kvalitu extraktů, kterých se dováží na český trh celá řada, je extrémní hořkost. A to taková, že zůstává na jazyku ještě 15 minut po konzumaci.

Proto eshop Energie života nabízí kotvičník extrakt raději v kapslích, a sice ve verzi forte, která obsahuje extrakt s 90% procenty steroidních saponinů.

Oproti prášku z plodů je tak až 9x silnější, srovnání s bylinným čajem z výše uvedených důvodů nemá žádný význam.

Jak je to s účinky kotvičníku?

Nedávná studie potvrdila, že kotvičník lékařský zemní má účinky na zvýšení hladiny testosteronu u mužů, kteří trpěli jeho nedostatkem. Vzhledem k neúprosnému faktu, že s přibývajícím věkem se produkce testosteronu snižuje, kotvičník vřele doporučujeme mužům, ale i ženám nad 40 let.

Tato věková hranice je velmi orientační, nicméně platí v obecném měřítku, jelikož po překročení čtyřicítky hladina nejen testosteronu, ale i dalších pohlavních hormonů jde rapidně dolů. A proto bude mít kotvičník zemní na tuto věkovou skupinu nejlepší účinky.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*