Krev veganů dokáže účinněji ničit rakovinu

V současnosti téměř 50 % mužů a 33 % žen ve Spojených státech hrozí, že se u nich během života objeví některý typ rakoviny. Navíc se očekává, že do roku 2050 se počet pacientů s rakovinou zdvojnásobí. Jde samozřejmě o znepokojivou předpověď, avšak existuje naděje. Řešení by mohlo být jednoduché – jíst více nezpracovaných potravin rostlinného původu.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ve studii z roku 2005 vědci zjistili, že krev veganů dokáže ničit rakovinné buňky až 8krát lépe, než krev těch, kteří konzumují běžnou stravu. K těmto výsledkům došli pomocí série experimentů, kdy účastníci byli dotázáni, aby přes rok dodržovali různý, předem stanovený jídelníček. Vědci jim poté odebrali krev a nechali ji „bojovat“ proti rakovinným buňkám v Petriho misce. Cílem bylo zjistit, při které stravě je krev účinnější v potlačení bujení rakovinných buněk v prostatě.

Ve studii se uvádí:

„Experimentální skupině pacientů byl předepsán intenzivní program životního stylu, který zahrnoval veganskou dietu doplněnou o sóju (denně jedna porce tofu plus nápoj z 58 g sójového proteinu v prášku), rybí tuk (3 g denně), vitamin E (400 iu denně), selen (200 μg denně) a vitamin C (2 g denně), lehké aerobní cvičení (30minutová chůze, 6 dní v týdnu), techniky pro zvládání stresu (lehké jógové protahování, dýchání, meditace, představivost a progresivní relaxace, celkem 60 minut denně) a jednou týdně účast na hodinovém sezení, která měla podpořit účastníky v setrvání v tomto změněném životním stylu. Dieta se skládala převážně z ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin (komplexní sacharidy), luštěnin a sójových výrobků. Měla nízký obsah jednoduchých sacharidů a přibližně 10 % celkové kalorické hodnoty pocházelo z tuků. Dieta byla intenzivní, ale chutná a praktická. V dřívějších studiích byla schopna většina pacientů dodržovat tuto dietu alespoň pět let.“

Krev veganů dokázala až 8krát lépe blokovat růst rakovinných buněk. Je však důležité poznamenat, že účastníci dodržující tuto dietu navštěvovali skupiny pro zvládání stresu, jógu a seznamovali se s dalšími technikami, které jim měly ukázat, jak změny životního stylu ovlivňují rakovinu.

Následné studie týkající se rakoviny prsu zjistily, jak účinná dokáže být strava rostlinného původu. K dramatickému posílení ochrany organismu před rakovinou došlo již po dvou týdnech tohoto stravování spojeného s lehkým cvičením (30–60 minut chůze denně). Ženám s rakovinou prsu byla odebrána krev na začátku studie a po 14 dnech upraveného jídelníčku. Bylo zjištěno, že krev odebraná po těchto dvou týdnech dokázala výrazně zpomalit růst rakoviny a zvýšit schopnost krve likvidovat rakovinné buňky.

Vědci však chtěli zjistit, jak velký vliv na boj s rakovinou má právě cvičení přidané k upravenému životnímu stylu. Byla proto provedena další studie, které zjistila, že cvičení pomáhá zpomalovat růst rakoviny, avšak samotná strava založená na potravinách rostlinného původu dokáže likvidovat rakovinné buňky dvakrát účinněji.

Je tedy jasné, že změny v životním stylu mají obrovsky dopad na naše dlouhodobé zdraví a kvalitu života. Veganská strava má navíc tu výhodu, že činí naše tělo nehostinným prostředím pro rakovinné buňky, snižuje uhlíkovou stopu a každoročně šetří životy stovek zvířat.

zdrojový článek: www.anonhq.com

zdroje: www.ncbi.nlm.nih.gov/16094059www.ncbi.nlm.nih.gov/16965238

překlad: Siw

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

249 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*