Krev veganů dokáže účinněji ničit rakovinu

V současnosti téměř 50 % mužů a 33 % žen ve Spojených státech hrozí, že se u nich během života objeví některý typ rakoviny. Navíc se očekává, že do roku 2050 se počet pacientů s rakovinou zdvojnásobí. Jde samozřejmě o znepokojivou předpověď, avšak existuje naděje. Řešení by mohlo být jednoduché – jíst více nezpracovaných potravin rostlinného původu.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ve studii z roku 2005 vědci zjistili, že krev veganů dokáže ničit rakovinné buňky až 8krát lépe, než krev těch, kteří konzumují běžnou stravu. K těmto výsledkům došli pomocí série experimentů, kdy účastníci byli dotázáni, aby přes rok dodržovali různý, předem stanovený jídelníček. Vědci jim poté odebrali krev a nechali ji „bojovat“ proti rakovinným buňkám v Petriho misce. Cílem bylo zjistit, při které stravě je krev účinnější v potlačení bujení rakovinných buněk v prostatě.

Ve studii se uvádí:

„Experimentální skupině pacientů byl předepsán intenzivní program životního stylu, který zahrnoval veganskou dietu doplněnou o sóju (denně jedna porce tofu plus nápoj z 58 g sójového proteinu v prášku), rybí tuk (3 g denně), vitamin E (400 iu denně), selen (200 μg denně) a vitamin C (2 g denně), lehké aerobní cvičení (30minutová chůze, 6 dní v týdnu), techniky pro zvládání stresu (lehké jógové protahování, dýchání, meditace, představivost a progresivní relaxace, celkem 60 minut denně) a jednou týdně účast na hodinovém sezení, která měla podpořit účastníky v setrvání v tomto změněném životním stylu. Dieta se skládala převážně z ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin (komplexní sacharidy), luštěnin a sójových výrobků. Měla nízký obsah jednoduchých sacharidů a přibližně 10 % celkové kalorické hodnoty pocházelo z tuků. Dieta byla intenzivní, ale chutná a praktická. V dřívějších studiích byla schopna většina pacientů dodržovat tuto dietu alespoň pět let.“

Krev veganů dokázala až 8krát lépe blokovat růst rakovinných buněk. Je však důležité poznamenat, že účastníci dodržující tuto dietu navštěvovali skupiny pro zvládání stresu, jógu a seznamovali se s dalšími technikami, které jim měly ukázat, jak změny životního stylu ovlivňují rakovinu.

Následné studie týkající se rakoviny prsu zjistily, jak účinná dokáže být strava rostlinného původu. K dramatickému posílení ochrany organismu před rakovinou došlo již po dvou týdnech tohoto stravování spojeného s lehkým cvičením (30–60 minut chůze denně). Ženám s rakovinou prsu byla odebrána krev na začátku studie a po 14 dnech upraveného jídelníčku. Bylo zjištěno, že krev odebraná po těchto dvou týdnech dokázala výrazně zpomalit růst rakoviny a zvýšit schopnost krve likvidovat rakovinné buňky.

Vědci však chtěli zjistit, jak velký vliv na boj s rakovinou má právě cvičení přidané k upravenému životnímu stylu. Byla proto provedena další studie, které zjistila, že cvičení pomáhá zpomalovat růst rakoviny, avšak samotná strava založená na potravinách rostlinného původu dokáže likvidovat rakovinné buňky dvakrát účinněji.

Je tedy jasné, že změny v životním stylu mají obrovsky dopad na naše dlouhodobé zdraví a kvalitu života. Veganská strava má navíc tu výhodu, že činí naše tělo nehostinným prostředím pro rakovinné buňky, snižuje uhlíkovou stopu a každoročně šetří životy stovek zvířat.

zdrojový článek: www.anonhq.com

zdroje: www.ncbi.nlm.nih.gov/16094059www.ncbi.nlm.nih.gov/16965238

překlad: Siw

REKLAMA

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*