Ibuprofen zakázat, naléhají lékaři z celého světa

Zdá se, že v boji proti nemocem vítězí potlačování příznaků. Dříve se bolest hlavy léčila dostatečným pitným režimem a spánkem. Dnes si lidé ulevují od bolesti pilulkami. Stejně jako v případě jiných rychlých řešení se bolest hlavy vrátí, jakmile účinek prášku odezní. Lékaři z celého světa nyní varují, že pokud užíváte pravidelně ibuprofen, zatěžujete tím srdce a játra, a proto byste ho měli okamžitě přestat užívat.

eshop energie života nabízí


KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

149 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč


Ibuprofen zakázat, naléhají lékaři z celého světa.
Ibuprofen zakázat, naléhají lékaři z celého světa. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ibuprofen je nesteroidní antiflogistikum, které účinkuje tak, že brání vzniku tromboxanu, prostacyklinu a prostaglandinu. Všechny tyto látky indikují bolest a záněty, mají svou důležitou funkci.

KURKUMIN FORTE 100 tob.

Ibuprofen může způsobit léze, selhání jater a žloutenku

Ibuprofen se metabolizuje v játrech a to znamená, že játra jsou jedním z nejpostiženějších orgánů v těle. Užívání ibuprofenu může způsobit žloutenku, léze a dokonce selhání jater. Podle varování, která od roku 2005 vydává také Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), může užívání tohoto léku zvyšovat riziko infarktu.

Lékaři nyní doporučují všem lidem starším 40 let, aby přestali brát ibuprofen, neboť rizika daleko převyšují jeho přínosy. Lidé berou ibuprofen proti bolesti hlavy, ale měli by zvážit, zda jim to stojí za riziko infarktu nebo zvýšené riziko vzniku srdeční choroby. Lékaři navíc tvrdí, že riziko infarktu může zvýšit dokonce i krátkodobé užívání tohoto analgetika.

Riskujete i v případě, že zatím srdeční chorobou netrpíte

FDA prohlašuje, že riziko se zvyšuje při delším užívání ibuprofenu. Lidé mohou být ohroženi i přesto, že zatím žádnou srdeční chorobou netrpí. Určité podmínky však riziko přece jen zvyšují. Ibuprofen je nebezpečnější pro lidi po čtyřicítce. Jde totiž o typický věk, od nějž se riziko srdečních chorob dramaticky zvyšuje.

Ibuprofen údajně zvyšuje riziko infarktu až o 20 %. Varování před užíváním nesteroidních antiflogistik vychází z analýzy více než 10 milionů pacientů zveřejněné v časopise British Medical Journal. Jde o léky s kombinací protihorečnatých a protibolestivých účinků.

Lidé obecně podceňují nebezpečnost těchto léků a ignorují varování vzhledem ke skutečnosti, že škodlivé účinky nesteroidních antiflogistik se projeví až po delší době. Znamená to, že lidé na tyto prášky spoléhají a berou je na každodenní neduhy včetně obyčejné bolesti hlavy.

Přírodní léky fungují stejně jako Ibuprofen a nemají vedlejší účinky

K úlevě od bolesti můžete místo nesteroidních antiflogistik využít mnoha přírodních léčiv. Poskytnou vám stejný účinek, avšak bez vedlejších účinků ibuprofenu.

Skvělým příkladem přírodního léku je kurkuma. Je známo, že v mnoha případech může zabírat lépe než léky na artritidu, depresi, hubnutí a rakovinu. Kurkuma obsahuje kurkumin, který má protibolestivé účinky srovnatelné s ibuprofenem. Kurkuma může zmírnit pocit bolesti, protože vyvolává odpověď mozkových opioidních receptorů. Přestože účinkuje stejně jako analgetika, nevyvolává závislost.

Studie uveřejněná v Žurnálu alternativní a doplňkové medicíny zjistila, že kurkuma je účinná při léčbě osteoartritidy. V průběhu 6 týdnů dostávala jedna skupina účastníků 800 mg ibuprofenu a druhá 2000 mg kurkumy. Lepší výsledky byly zaznamenány u skupiny s kurkumou. Ukázalo se, že tato přírodní léčba byla mnohem účinnější a bezpečnější, než prášky. (zdroj: disclose.tv)


KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*