Brahmi odstraňuje z mozku amyloid, příčinu Alzheimera

Mnohé studie prokázaly, že jednotlivci, kteří užívají Brahmi, měli lepší mentální schopnosti a nižší míru deprese a úzkosti.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Brahmi odstraňuje z mozku amyloid, příčinu Alzheimera.
Brahmi odstraňuje z mozku amyloid, příčinu Alzheimera. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Brahmi neboli bacopa monnieri je bylina, o které je již dlouho známo, že zlepšuje paměť a kognitivní schopnosti. V posledních letech se výzkumníci zaměřili na schopnost Brahmi léčit Alzheimerovu chorobu.

Badatelé dospěli k závěru, že Brahmi má několik schopností, které by mohly léčit Alzheimerovu chorobu. Snižuje totiž účinnost škodlivého enzymu cholinesterázy.

Brahmi také snižuje tvorbu amyloidních fibril. A zároveň odstraňuje ty, které se již v mozku nahromadily.

Amyloidní fibrily jsou shluky patologických forem proteinů, které se nahromadily v mozku. Vědci považují amyloidní fibrily za jednu z hlavních příčin Alzheimerovy choroby. Podle dosavadních zjištění vznikají jako odpadní produkt trávení bílkovin, zejména živočišných.

Brahmi nejen léči Alzheimera, ale zvyšuje inteligenci

Vědci z oklahomské univerzity provedli studii zkoumající účinky Brahmi na mozkové buňky postižené Alzheimerovou chorobou. Podle vědců mělo Brahmi příznivý účinek, tudíž mohli konstatovat, že Brahmi je slibným prostředkem v léčbě Alzheimerovy chorobě a dalších formách kognitivních poruch, tedy demence obecně.

Další studie provedená výzkumnými pracovníky z Oregonské univerzity zkoumala skupinu jedinců ve věku 65 let nebo starších. Studie zjistila, že jednotlivci, kteří užívali Brahmi, měli vyšší skóre v inteligenčních testech ve srovnání s podobnými jedinci, kteří Brahmi neužívali.

Vědci rovněž dospěli ke zjištění, že dobrovolníci, kteří užívali Brahmi, měli ve srovnání s jedinci, kteří bacopu neužívali, nižší míru deprese a úzkosti.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*