Netrin umí zvýšit výkon mozku podobně jako Brahmi

Na rozdíl od starých psů se také dospělí lidé mohou naučit novým kouskům. A sice díky proteinové molekule s názvem netrin, která má převratné účinky na fungování lidskému mozku. I v dospělosti dokáže zcela zásadně posílit spojení mezi neurony. Podobně účinkují bacopasidy z indické byliny Brahmi.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Netrin umí zvýšit výkon mozku podobně jako Brahmi.
Netrin umí zvýšit výkon mozku posílením neuronových spojení podobně jako bacopasidy v Brahmi. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Netrin je známý tím, že v rozvíjejícím se mozku dítěte řídí mozkové buňky tak, aby utvářely vhodná nervová spojení s jinými mozkovými buňkami. Vzniká tak zdravý nervový systém. Vědci z institutu Neuro ve svém novém výzkumu zjistili, že netrin v mozku dospělých může zesilovat nervová spojení. To je rozhodující nejen při učení nových dovedností, ale také pro udržení dobré paměti.

Netrin zesiluje neuronová spojení i v dospělosti

„Záhadou bylo, proč by měly neurony pokračovat s produkcí netrinu v dospělém mozku, když všechna spojení už byla vytvořena v dětství,“ říká Timothy Kennedy, výzkumník institutu Neuro a hlavní autor výzkumu uveřejněného v říjnovém vydání novin Cell Reports. „Přišli jsme na to, že když je neuron aktivní, uvolňuje netrin. Netrin zesiluje aktivované synaptické spojení mezi neuronem a sousedním neuronem. Netrin k oběma neuronům vysílá zásadní signál „posilte tuto synapsi“.

Myšlenka, že by sílu synaptických vazeb mohla ovlivňovat samotná synaptická aktivita, napadla už před mnoha lety Donalda Hebba z McGillovy univerzity. Ten se v roce 1949 domníval, že pokud jeden neuron aktivuje jiný neuron, zůstanou následkem této aktivace propojeny. Mnoho neuronů aktivovaných společně v korelaci pak utváří okruh schopný poznávacích procesů. Hebbova teorie nabídla nové fyziologické vysvětlení procesů jako je učení a paměť.

„Tvrdíme, že tyto nové molekulární mechanismy, které jsme objevili o 69 let později, jsou pro tuto teorii zásadní,“ říká Dr. Kennedy.

V roce 1957 publikovala neurovědkyně Brenda Milner z institutu Neuro vlivnou vědeckou práci, ve které určila důležitost hipokampu pro jisté typy učení a paměti. V další, mnohem pozdější studii se zabývala hipokampem a složitou aktivitou vyskytující se na synapsích.

„Když to zredukujeme na jedinou molekulu,“ říká Kennedy, „regulované uvolňování netrinu je nezbytné pro jistý druh synaptických přestaveb, jež v neuronu vytvářejí základ změn spojených s učením a pamětí. A přesně o tom Milner hovořila.“

Netrin na na rozdíl od bacopasidů v Brahmi stále zůstává velkou neznámou

Stephen Glasgow, výzkumný pracovník a hlavní autor novin Cell Reports označuje práci o netrinu jako „obrovský krok kupředu při určení způsobu, jakým mozek utváří a ukládá vzpomínky. Náš výzkum ukazuje, že netrin je klíčovým prvkem určujícím sílu spojení mezi mozkovými buňkami a představuje tak nový, dosud neobjevený cíl léčby nemocí ovlivňujících paměťové funkce.

Ačkoliv existuje nepřímý genetický důkaz, že netrin se podílí na mnoha nemocech rozvoje a degenerace nervového systému, jako je Alzheimer, Parkinson a amyotrofická laterální skleróza (ALS), vůbec není jasné, jaká je jeho role.

„Ukázali jsme na velký cíl pro farmakologickou léčbu“, říká Kennedy. „Pokud chceme uchovat paměťové funkce, nejlepší bude taková látka, která se zaměří na klíčové molekulární mechanismy synapsí. Nedávný výzkum ukázal, že mnoho synaptických spojení v dospělém mozku se vypíná jako žárovky bez proudu. Jsou v pořádku, jen nejsou zapnuté. Možná existuje zásobárna synapsí, které lze využít ke změně síly spojení mezi neurony. Věříme, že jsme našli molekulární mechanismus, jak tyto synapse zprovoznit.

Spoluautor studie Edward Ruthazer, další z výzkumníků institutu The Neuro, poznamenává: „obzvláště zajímavé je, že toto upevňování synaptických vazeb je nejspíš podmíněno uvolňováním netrinu do mimobuněčného prostoru. To dává tomuto signálu dosud nevídanou příležitost interakce s ostatními buňkami.“

Kennedy a jeho kolegové nyní provádějí pokusy k objasnění toho, jak neurony reagují na nepřítomnost nebo vyšší množství netrinu. (zdroj: mcgill.ca)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Netrin umí zvýšit výkon mozku podobně jako Brahmi269b - Netrin umí zvýšit výkon mozku podobně jako Brahmi MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Netrin umí zvýšit výkon mozku podobně jako Brahmi OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Netrin umí zvýšit výkon mozku podobně jako Brahmi monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*