120/80 je normální tlak? V žádném případě!

Podle nejnovějších statistik trpí v České republice každý čtvrtý vysokým krevním tlakem. Odborníci říkají, že hypertenze zvyšuje riziko srdečních chorob, arterosklerózy, mrtvice a selhání ledvin. Úprava tohoto stavu je proto zásadní nejen proto, abychom se cítili dobře, ale také kvůli celkovému zdraví a prevenci život ohrožujících onemocnění.

Monoatomické prvky.
VÝPRODEJ: 50% SLEVA: MACA peruánská BIO 100 g za 75 Kč

Rizikové faktory vysokého krevního tlaku zahrnují věk, přemíru alkoholu nebo jakýchkoli drog, nadváhu, sedavé zaměstnání, stres, kouření, dlouhodobý chronický nedostatek vitamínu D nebo draslíku, nadměrné solení a další chronické stavy jako je cukrovka nebo onemocnění ledvin.

Mnoho lidí si bohužel myslí, že 120 na 80 je normální krevní tlak. A pokud je krevní tlak vyšší, je nutné okamžitě navštívit kardiologa.

To už však neplatí! Evropská společnost pro kardiologii vydala nové směrnice, podle kterých je normální systolický tlak 140 (vyšší číslo při měření krevního tlaku) a diastolický 90 (nižší číslo).

To však neplatí pro cukrovkáře, u kterých je limit 130 na 80, stejně jako u starších lidí.

Dříve se mělo za to, že pokud má někdo tlak 139 na 89, jedná se o vysoký tlak a takový člověk potřebuje okamžitě léky, aby se vyhnul zvýšenému riziku infarktu nebo mrtvice. Doufáme, že pro vás byl článek užitečný a nezapomeňte jej sdílet s přáteli a rodinou. (zdroje: www.healthylifetricks.com www.tyden.cz)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*