Zánět dělohy můžete léčit i přírodní cestou

Zánět dělohy, který postihuje děložní hrdlo, svalovinu děložního těla i sliznici dělohy, má celou řadu příznaků. Jde o velmi vážnou zdravotní komplikaci, která mnohdy způsobuje i neplodnost. V případě zánětu dělohy je proto velmi důležitá včasná léčba. Kromě klasických léků vyzkoušejte i léčbu přírodní cestou.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč


Zánět dělohy může způsobit až neplodnost. Foto: Shutterstock.com
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zánět dělohy neboli metritida je gynekologické onemocnění, které ohrožuje ženskou plodnost. Když tento zánět postihne děložní sliznici, mluvíme o endometritidě. Pokud přejde na děložní svalovinu, jedná se o endomyometritidu. Jestliže pronikne na pobřišnici na povrchu dělohy, žena trpí perimetritidou.

Zánět dělohy souvisí s bakteriální infekcí

Zánětem dělohy nejčastěji trpí ženy ve věku 25 až 35 let nacházející se v tzv. produktivním věku. K tomuto gynekologickému onemocnění jsou totiž náchylnější ženy, jež porodily, nebo za sebou mají samovolný potrat či interrupci.

Zánět dělohy má také spojitost s nedostatečnou intimní hygienou, nechráněným pohlavním stykem i se zavedením nitroděložního tělíska coby formy antikoncepce. K metritidě však často dochází po operačních výkonech v dutině děložní. Ve všech těchto případech bývá do dělohy zavlečena bakteriální infekce, která způsobuje právě zánět dělohy.

Zánět dělohy je tedy bakteriálního původu. Tuto závažnou zdravotní komplikaci nejčastěji způsobují bakterie Streptococccus agalactiae, Streptococccus pyogenes, Neisseria gonorrhoeae či Actinomyces spp.

Příznaky zánětu dělohy

Tato bakteriální infekce postihující dělohu má celou řadu příznaků. Které z nich ji charakterizují především?

 • dlouhodobé bolesti v podbřišku
 • bolesti v bederní části zad
 • krvácení či špinění mimo menstruační cyklus
 • zvýšená tělesná teplota až horečka
 • schvácenost a zimnice
 • pálení při močení
 • nazelenalý páchnoucí poševní výtok
shutterstock 351486911 450x300 - Zánět dělohy můžete léčit i přírodní cestou
Při zánětu dělohy vám značnou úlevu zajistí také čaj z třezalky tečkované, která má protizánětlivé účinky. Foto: Shutterstock.com

Přírodní přípravky na zánět dělohy

Zánět dělohy je vážná zdravotní komplikace. Pokud na ni máte podezření, začněte ji řešit zavčas. Nenechte ji nikdy přerůst v chronické onemocnění, v důsledku kterého by byla v ohrožení vaše plodnost. Aby se bakteriální infekce z dělohy nepřenesla postupně na vaše další ženské orgány (především vejcovody), zahajte co nejdříve léčbu. Kromě klasické léčby, kterou určí gynekolog, zánět dělohy doplňkově zaléčíte i přírodní cestou.

1. Nasaďte přírodní protizánětlivou léčbu

Při zánětu dělohy pijte především přírodní protizánětlivé čaje. Vaše gynekologické potíže pomůže zmírnit čaj z kontryhele lékařského, medvědice lékařské nebo mexického jamu. Uleví vám také třezalka tečkovaná, která působí protizánětlivě a léčí poškozenou tkáň a otoky.

2. Zlikvidujte původce zánětu, tedy bakterie

Původcem zánětu dělohy je bakteriální infekce. Sáhněte tedy po bylinkách, které působí jako silná přírodní antibiotika a podílejí se na likvidaci bakterií. V tomto případě je pro vás vhodná lichořeřišnice a brusinka. Účinným rostlinným antibiotikem je také grepové jádro, které ničí až osm set druhů škodlivých bakterií a virů.

3. Léčbu zánětu dělohy podpořte posílením imunitního systému

Zánět dělohy vzniká také v důsledku snížené obranyschopnosti organismu. Probíhající bakteriální infekce se tak z určité části vašeho těla může krevní či lymfatickou cestou přestěhovat právě do dělohy, kde způsobí zánět. Je tedy důležité, abyste dostatečně posílili svůj imunitní systém. Při zánětu dělohy užívejte Kolostrum Forte, Beta Glukan sirup, echinaceu nebo ovoce camu camu, které obsahuje vysoký podíl vitaminu C. Tyto přírodní přípravky si můžete nasadit i jako prevenci.

Zánět dělohy a jeho prevence

Pokud se chcete zánětu dělohy vyhnout, měla byste začít usilovně pracovat na jeho prevenci. Co vše můžete v tomto směru ovlivnit?

 • Dbejte na dostatečnou osobní hygienu. Používejte antibakteriální gynekologická mýdla. Na intimní oblast nepoužívejte klasické sprchové gely ani parfémovaná mýdla.
 • Noste prodyšné spodní prádlo a kalhoty z přírodních materiálů.
 • Buďte opatrná při výběru sexuálních partnerů a dejte si pozor na nechráněný sex. Vyhněte se promiskuitě.
 • Osobní hygienu provádějte před pohlavním stykem i po něm.
REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*