Ženy touží po marihuaně více než muži

Ženy, které pravidelně užívají konopí, pociťují po něm intenzivnější touhu než jejich mužské protějšky, zjistila studie.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Ženy touží po konopí více než muži.
Ženy touží po konopí více než muži. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Studie uveřejněná v časopise Drogová a alkoholová závislost naznačuje, že tato odlišnost by mohla mít spojitost s úrovní estrogenu. Zatím to však bez provedení dalšího výzkumu nelze potvrdit. Tedy zda ženy touží po marihuaně více než muži díky odlišné hormonální výbavě.

K dosažení tohoto závěru museli vědci ze Střediska pro zdraví mozku na Texaské univerzitě v Dallasu nejdříve najmout 112 účastníků. A sice 54 žen a 58 mužů, kteří konopí užili nejméně 5000 krát.

Ve studii tito “zkušení uživatelé” měli podržet část vybavení ke kouření konopí. Dále měli zhodnotit svou chuť na marihuanu. A sice na škále od 1 (nemám na ni chuť) do 10 (mám na ni neodolatelnou chuť).  V průměru účastnice z řad žen hodnotily svou touhu číslem 5,5. Průměr mužských účastníků byl 4,6.

Když výzkumníci uživatelky konopí rozdělili podle fáze svého menstruačního cyklu (na základě vlastního vyjádření), zjistili výzkumníci, že ženy ve folikulární fázi (kdy hladiny estrogenu vzrůstají) vykazovaly podstatně vyšší touhu v porovnání s mužskými uživateli.

Avšak vzhledem k tomu, že předchozí studie nenalezly žádnou korelaci mezi užíváním konopí a menstruačním cyklem, bude zapotřebí dalšího výzkumu k objasnění důvodu těchto rozdílů v touze po droze.

“Je důležité zdůraznit, že tato zjištění jsou předběžná. Není zřejmé, zda k této větší míře lačnění mohou přispívat rozdíly mezi pohlavími,” píší výzkumníci ve své studii.

Ženy užívají konopí v zemích, kde je legální

Zatímco konopí historicky více užívali muži, údaje ukazují, že ženy tuto drogu více užívají v regionech, kde je její rekreační užití povoleno.

Vzhledem k tomu, že mnoho vědeckých studií o vlivech marihuany na tělo probíhalo na mužských účastnících. Někteří výzkumníci se tak obávají, že není jasné, jakou odezvu na drogu vykazují ženy.

“Největším příspěvkem této studie je porozumění rozdílům vlivu užívání konopí na mozkovou aktivitu mužů a žen a na jejich subjektivní odezvu,” uvedl vedoucí autor studie Dr. Sandhya Prashad.

“Tento výzkum nás posunul kupředu. Nyní můžeme počítat s těmito individuální rozdíly při vývoji a uplatňování intervencí, abychom všem pomohli zlepšit jejich klinické výsledky, zejména u žen.

Ian Hamilton, odborný asistent v oblasti návykového chování na Univerzitě v Yorku, který byl do studie Texaské univerzity zapojen, v rozhovoru pro časopis Analytical Cannabis, také zdůraznil, jak důležité je zahrnout do budoucích studií marihuany i ženy.

“Jsem znepokojen tím, že výzkumníci nadále zkoumají vliv užívání konopí na muže, když po celém světě jsou zároveň miliony uživatelek ,” řekl.

“Na vlivných pozicích akademické sféry je mnohem více mužů, než žen,” dodává. “A domnívám se, že to možná přispívá k této předpojatosti, která se myslím netýká pouze drog a konopí. Řekl bych, že je to nejspíš případ všech oblastí lidského zdraví.” (zdroj: analyticalcannabis.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Ženy touží po marihuaně více než muži269b - Ženy touží po marihuaně více než muži MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Ženy touží po marihuaně více než muži OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Ženy touží po marihuaně více než muži monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*