Peruánská maca umí upravit hormonální nerovnováhu

Mnohdy nám počasí nedává mnoho příležitostí k veselé náladě. To nám ovšem nemusí vadit, když si pomůžeme Macou. Název této rostliny, neuvěřitelně odolné na drsné podmínky vysokých And, zní v jazyku domorodců Ma-ca - „ z výšin pocházející dobrá strava, která posiluje“.

REKLAMA

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Po staletí byla maca peruánská pro místní obyvatele základní součástí stravy. Účinky prášku macy jsou takové, že maca posiluje organismus, zvyšuje odolnost proti chladu, náhlým změnám počasí i nedostatku kyslíku souvisejícího s nadmořskou výškou. Zároveň se díky mace snadno řeší hormonální nerovnováha.

Peruánská maca také byla prostředkem ke zvýšení fyzického výkonu i duševní kondice obyvatel všech věkových kategorií. Od nejmenších dětí až po seniory v pokročilém věku, kteří i v něm byli velmi čilí.

Maca je unikátní tím, že svými účinky umí dostat do rovnováhy steroidní hormony jako je testosteron, progesteron a estrogen. Hormonální nerovnováha, která se často projevuje jako únava, návaly či pocení, díky mace velmi mizí.

Z těchto důvodů se maca peruánská používá jako účinný prostředek k oddálení hormonálních změn, které přicházejí se stárnutím. Obecně má velmi dobrý vliv na celý endokrinní systém.

Je důležité zdůraznit, že peruánská maca žádné hormony neobsahuje, přesto případná hormonální nerovnováha je rychle pryč.

Svým složením totiž dokáže vyladit činnost hypotalamu a hypofýzy, které řídí činnost žláz s vnitřní sekrecí, jako jsou nadledvinky, štítná žláza, slinivka a další.

Užíváním Macy tak dochází k razantnímu zlepšení jejich funkcí. A to vše přirozenou cestou.

Maca peruánská BIO z Energie života

Macu můžete zakoupit v eshopu Energie života – stačí kliknout zde.

Peruánská maca má rovněž výbornou pověst jako vynikající prostředek k léčbě mužské impotence, poruch menstruace, ženských hormonálních poruch, při menopauze a chronickém únavovém syndromu. Maca je jedním ze zásadních způsobů, jak bojovat s osteoporózou.

Má velmi dobrý vliv a účinky na zrychlení hojení zlomenin kostí u starších lidí, protože obsahuje organický, snadno vstřebatelný vápník, hořčík a další potřebné prvky v optimální kombinaci. Maca tak zabraňuje odvápňování kostí u všech generací.

Lze shrnout, že podle zkušeností tradiční medicíny i současné vědy se peruánská maca používá při problémech, jako je:

 • hormonální nerovnováha
 • snížená imunita organizmu
 • anemie
 • anorexie
 • nádorové onemocnění (redukuje vedlejší účinky chemoterapie i radioterapie)
 • tuberkulóza
 • osteoporóza (i jako prevence)
 • syndrom chronické únavy
 • deprese a neuróza

Peruánská maca dále působí při těchto problémech:

 • oslabená paměť a nedostatek koncentrace
 • menopauza i andropauza
 • nepravidelná menstruace
 • sexuální poruchy
 • impotence (zvyšuje libido a vitální síly)
 • neplodnost – mužů i žen
 • nehojící se rány
 • akné
 • vypadávání vlasů
 • alkoholismus a narkomanie
 • slabý zrak a sluch
 • nechutenství
 • psychické vyčerpání

Peruánská maca má na tělo velice komplexní účinky a dokáže tak pomoci od řady potíží.

Vedlejší účinky macy

Kořen maca může mít nežádoucí účinky, pokud již užíváte některé jiné léky. To platí jak pro léky na předpis, tak pro volně prodejné léky i bylinné doplňky stravy.

Například užívaná zároveň s třezalkou tečkovanou (přírodním sedativem) může způsobit krátkodobé psychické problémy.

Peruánská maca by se neměla užívat s některými léky na předpis. Bylo zjištěno, že není vhodné užívat macu zároveň s léky na problémy se štítnou žlázou. Minerály z kořene mohou bránit ve vstřebávání těchto léků. Pokud nějaké léky užíváte, je postup stejný jako vždy: dobře se poraďte se svým lékařem, než začnete macu užívat.

Zjistěte, zda vám peruánská maca váš zdravotní stav nezhorší nebo zda nezpůsobí problémy v kombinaci s léky, které již užíváte, abyste se vyvarovali nežádoucím účinkům macy peruánské.

Peruánská maca umí upravit hormonální nerovnováhu

Rostlina maca je další superpotravinou s pozitivními účinky na lidský organizmus. Bylina maca je u nás známá pod spoustou dalších názvů jako například guarana maca, maca peruánská, řeřicha peruánská, ale i jako maca peruánská žlutá, maca negra – maca černá, maca horská, maca extra strong a podobně.

Používat tuto rostlinu, respektive maca kořen lze například jako maca kapsle, maca peruánská prášek i jako maca tablety. Maca prášek účinky neboli pozitivní účinky kořene maca jsou známé především jako afrodiziakum podporující mužskou potenci a jako prostředek při léčbě impotence, neplodnosti, ženských hormonálních poruch, menstruačního cyklu, menopauzy atd. Bio maca je nejvíce podobná naší červené řepě a má spoustu dalších odrůd. Další maca peruánská účinky jsou známé jako podpora fyzické i psychické kondice, skvěle působí i jako podpora kondice při sportování a dokáže nejen odstranit spoustu zdravotních potíží, ale slouží i jako prevence.

Maca zkušenosti otěhotnění jsou velice pozitivní, protože její účinky podporují mužskou i ženskou plodnost, ale užívání rostliny maca v těhotenství není příliš vhodné stejně jako pro kojící ženy.

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


29 Comments

 1. Mám prpblém se chvěním rukou, ale ne v normále, jen pokud chci něco udělat. u hdeníka závažná věc. Ale třeba i při obracení řízků, jsem schopný na sebe cáknout vroucí olej, při jídle jem schopen nési lžíci k ústům 5x, na společné večeře nechopdím, nejsem rád středem obveselení. Psaní na dotykové obrazovce je problém. U psychologa i psychiatra jsem mneuspěl, různé léky mme jem uspávali. Tento třes mám už od raného bigbeatového věku, kdy nás lékař varovat, že se nám jednou budou třást ruce. Je mi 66 a jsem vysoce věkově a trouiám si říci i muzikamtsky mad lidmi se kterými to ješete chci zkusit. Ale takové věci se stávají velmi rychle terčem posměchju. Tak na jakou notu včul ?

  • Můj syn prodělal meningokovou nákazu, v 9ti letech. Měl otoky všech vnitřností, zápal mozkových blan. Chvála Bohu, uzdravil se. Ale zůstal mu třes rukou. Prošel všemi možnými vyšetřeními, ale nic. Konečný výrok – esenciální třes. Tedy příčina nezjištěna. Nyní mu je 30 roků. Třes se mu zvyšuje při snaze, aby udělal něco pečlivě, dobře. Také nevíme, co s tím. Bojím se všelijakých bylin z cizích krajů. Aby to nebylo ještě horší. Ovšem, jestli jste našel nějaké řešení na svůj třes rukou, velice prosím, napište mi to. Nebo i zprávu v případě, že něco ten třes zhoršilo. Moc děkuju. Marie Homolková. Můj e-mail: m.hom@seznam.cz

 2. Je možné užívať macu peruánsku pri užívaní imnunosupresívnych liekoch? Moji lekári mi neporadia, lebo nie sú naklonení alternatívnej medicíne. Užívam aj kortikoidy, ale rada by som ich nahradila macou.

  Ďakujem

 3. Dobrý den,prosím může Maca postupně užívaná nahradit léky na štítnou žlázu Eutirox 100 mg.Natolik štítku vyladit,že bych přestala postupně léky vynechávat.Mám velké stavy únavy,únavový syndrom EB,popřípadě jaký jiný vhodný stimul mám použít,abych si neuškodila,děkuji.

 4. Dobrý den, je možné používat současně s hormonální antikoncepcí (konkrétně Sidreta)? Přítel mi ji pořídil jako doplněk stravy, ale mám strach, že mi sníží účinnost antikoncepce.

  • Dobrý den Michaelo, určitě můžete. Maca neobsahuje žádné hormony, jen působí na hormonální vyrovnanost.

 5. Dobrý večer, ráda bych se zeptala, jestli můžu užívat MACU, když 4,5 roku užívám večer hormonální Tamoxifen(20) jako podpůrnou léčbu po vyléčení rakoviny prsu a ráno na lačno užívám Letrox(2×150+5x75v týdnu) na sníženou funkci štítné žlázy s uzlem v pravém laloku. Předem moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Hanko, ve vašem případě bych doporučil konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem. Za macu ručíme, ale netušíme, jak může ovlivnit účinnost léků, které užíváte. Děkujeme za pochopení.

 6. Dobry vecer, chtěla bych se zeptat, zda je Maca peruanska vhodna pri chybejcim hormonu estragonu. Je mi 30 a chci to nejak resit , ale bez leku, je tedy Maca vhodna na tento problem? Dekuji moc.
  Lucie

 7. Dobry vecer, chtěla bych se zeptat, zda je Maca peruanska vhodna pri chybejcim hormonu ESTROGENU. Je mi 30 a chci to nejak resit , ale bez leku, je tedy Maca vhodna na tento problem? Dekuji moc. Lucie

 8. Dobrý den,

  mohu užívat Macu s Venira tabletami, kde je mimo jiné i msm, kolagen?

  Děkuji.
  S pozdravem Lucie

 9. Dobrý den, prosím Vás můžete mi poradit jestli mi maca může pomoci nebo něco jiného. V minulosti jsem brala antikoncepci a tím jsem si rozhodila hormonální a endokrinní systém i psychiku, migrény, záněty střev a močové cesty,ledviny, chronické bolesti, Histaminovou intoleranci, jeden léčitel mi řekl, že mám zvýšený estrogen,po jídle které obsahuje histamin mě začne hned bolet hlava a v žaludku se mi zvýší kyselina chlorovodíková, takže překyselení, teď, už si umím pomoci musím vypít zahřátou minerálku Zaječickou a Bílinskou tím to zneutralizuji, ale je mi zle celý den, uleví se mi, až se vyprázdnim a pak můžu jíst jahlovou kaši se zeleninou, heřmánkový a fenyklový čaj, vodu, vím že to není řešení. Už jsem zkusila Čínskou medicínu, Energy, Diochi, pomáhají mi na akutní bolesti tintury paní Podhorne, užívám kvalitní probiotika, mám málo trávicích enzymů a žaludečních šťáv na to si dávám přírodní produkty, neřeší to příčinu jen v tu chvíli a musím to užívat, iberogast, trávicí enzymy Digestiv od Serafinu. Vím, že je to psychikou, už od mala mám migrény,nechtěla jsem tady být, těžko jsem zvládala situaci v rodině, když přijde stres a špatné myšlenky a vztahy v rodině a v práci, tak se vypínám a nechci tady být, nejvíc si vadím, když jsem s lidmi se kterými si nerozumím, jsem v roli viníka i oběti. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Kateřina Moravcová

 10. Dobrý den snažím se otěhotnět 3krat jsem potratila a myslím jsi ze nemam hormony v pořádku tak proto se plod neudrží, jaká Maca mi pomůže na vyrovnání hormonů prosím? Děkuji

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*