Rakovinové buňky lze přeprogramovat na zdravé

Vědci oddělení pro biologii rakoviny z kliniky Mayo na Floridě úspěšně přeprogramovali rakovinné buňky plic, prsou a močového měchýře zpět na normální zdravé buňky tím, že obnovili funkci, která jim brání nadměrně se množit.

REKLAMA

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ačkoliv se testy na lidských buňkách prováděly pouze v laboratoři (namísto testování na lidech), jejich práce má ohromné důsledky pro budoucí léčbu rakoviny. Vědci doufají, že tato technika bude jednoho dne využita k cílení na nádory. Tudíž rakovina bude „vypnuta“ bez nutnosti podrobit se operaci, chemoterapii a braní dalších léků.

„Tato důležitá studie řeší dlouhotrvající biologickou záhadu, ale nesmíme chválit dne před večerem. Je před námi ještě dlouhá cesta, než budeme vědět, zda tato zjištění na buňkách pěstovaných v laboratoři pomohou léčit rakovinu u lidí. Je to však významný krok kupředu v porozumění mechanismu, díky němuž určité buňky v našich tělech ví, kdy růst a kdy přestat. Porozumění těmto klíčovým konceptům představuje stěžejní pomoc v pozvbudivém pokroku proti rakovině, který jsme v nedávných letech zaznamenali,“ uvedl Henry Scowcroft z britské výzkumné instituce Cancer Research.

Když američtí vědci aplikovali molekuly zvané mikroRNA, rakovina zůstala zcela paralyzovaná. Podle profesora Panose Anastasiadise, předsedy oddělení pro biologii rakoviny ve floridském kampusu kliniky Mayo, je možné rakovinné buňky efektivně přeprogramovat tak, aby se staly normálními a také se tak chovaly.

„Takže vezmeme velmi agresivní nádorové buňky, které rostou a migrují, doplníme je molekulami mikroRNA, které jsou deregulované a efektivně je změníme na normální buňky,“ vysvětluje profesor.

Existuje mnoho způsobů léčení rakoviny

Je opravdu úžasné, kolik objevů bylo učiněno jen v poslední dekádě, což naznačuje slibné výsledky na cestě k vymýcení rakoviny. Konopí je toho skvělým příkladem. Za dlouhé roky mnoho studií prokázalo hned několik vlastností konopí, které zcela zabíjí rakovinné nádory. Ale dodnes se neprovedly žádné klinické testy na lidech.

Navzdory tomuto faktu množství lidí vzalo věci do svých rukou a mělo obrovský úspěch v léčbě vlastní rakoviny touto cestou.

Nicméně velmi důležitá je prevence. Při rostoucím počtu výskytu rakoviny, kdy je neuvěřitelná padesátiprocentní šance, že za svůj život tuto nemoc dostanete, musíme začít posouvat debatu a hovořit raději o předcházení rakoviny, než o její léčbě. A vše to začíná pohledem na naše toxické životní prostředí.

Bylo odhaleno mnoho spojení mezi rakovinou a pesticidy, které rozprašujeme na potraviny a do prostředí. Nehledě na těžké kovy v kosmetice, geneticky modifikované potraviny, zpracované potraviny, domácí produkty denní potřeby, přísady v zubních pastách a deodorantech a v tisících dalších druzích spotřebního zboží. Denně jsme obklopení karcinogeny. Je zřejmé, že musíme přijít na lepší způsob, jak si poradit. (zdroj: collective-evolution.com)

Chemici používají ruthenium jako katalyzátor k reakci, která oslabuje rakovinu a povolává starého buněčného nepřítele – oxidanty – jako spojence.

REKLAMA

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*