Maca je pomocníkem při snižování váhy

Maka je vytrvalá rostlina, která dokáže odolat nepříznivým klimatickým podmínkám, jako je mráz a silný vítr v peruánském pohoří And ve velkých nadmořských výškách. Žádná jiná jedlá rostlina neroste v tak vysoké nadmořské výšce – asi 4 500 m n.m.

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč


Maca je pomocníkem při snižování váhy a hubnutí.
Maca je pomocníkem při snižování váhy.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Kořeny rostliny Maca Peruánci používají jako zeleninu podobnou ředkvi. Je bohatým zdrojem živin. Chemikálie nacházející se v kořenu, jako jsou alkaloidy, terpeny a steroly, umožňují léčit různé nemoci, a také nám pomáhají zhubnout.

Farmakologické kladné účinky kořene jsou využívány při léčbě hormonálních onemocnění, problémům s neplodností a ke celkovému zlepšení zdraví. Slouží také jako přírodní lék na obezitu.

Obezita či nadváha je hlavní příčinou zdravotních problémů, jako je cukrovka, mrtvice či infarkt. Účinnou prevencí proti těmto smrtelným onemocněním je hubnutí. Toho je možné dosáhnout pravidelným cvičením, regulací stravy či dietními prášky.

Dietní prášky však často mají nežádoucí vedlejší účinky a pro mnohé tak nejsou tím ideálním způsobem.

Pravidelné cvičení a správná strava umožňuje hubnout zdravě.

Jen málo lidí kvůli kondici dokáže cvičit dost dlouho na to, aby mělo cvičení žádoucí účinek na tělesnou váhu. Pro takové lidi je maca peruánská vynikající lék.

Jak umožňuje maca peruánská zhubnout?

Maca nezpůsobuje přímo hubnutí. Dodává nám vytrvalost a energii na to, abychom mohli cvičit. To zase podporuje spalování tuků a hubnutí.

Výhody použití macy při hubnutí

  • Zajišťuje základní živiny: Obsahuje všechny základní živiny, sacharidy, nenasycené mastné kyseliny, proteiny, aminokyseliny, vitamíny a minerály. Je vynikajícím zdrojem vitamínů B12, B6 a B2, vitamínu C a minerálních látek jako draslík, jód, železo, zinek, vápník a mangan. Tyto živiny pomáhají vyvážit nutriční nedostatky, které vznikají u lidí na dietě.
  • Maca zvyšuje rychlost metabolismu: Vitamíny B12, B2 a B6, které podporují syntézu různých enzymů nezbytných pro metabolické reakce umožňující zvýšení rychlosti metabolismu. To zase napomáhá hubnutí.
  • Dodává sílu a vytrvalost: Obsah sacharidů v kořeni poskytuje glykogen. To zase poskytuje zvýšenou energii a vytrvalost nutnou k pravidelnému, dlouhodobému cvičení. Cvičení podporuje spalování tuku a proto také i hubnutí.
  • Maca motivuje k pravidelnému cvičení: Pravidelné používání macy podporuje fungování mozku a centrální nervové soustavy. To zase zlepšuje duševní jasnost a rozvíjí tak pozitivní pohled na cvičení.

Maca peruánská proti nemocem

  • Udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou: Zvyšováním úrovně tolerance glukózy buněk v těle udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou. To zase zabraňuje ukládání nežádoucího tuku a tudíž obezitě.
  • Maca zlepšuje fungování štítné žlázy: Tím, že zlepší fungování štítné žlázy, ovlivňuje metabolické procesy těle. To zase podporuje spalování tuků a tedy ztrátu hmotnosti.
  • Zlepšuje svalovou hmotu: Používání macy podporuje pouze spalování nežádoucího tuku bez narušení svalové hmoty. Polypeptidy, vápník, zinek a hořčík a další živiny, které jsou v kořenu, pomáhají zlepšovat svalovou hmotu. Pomáhají také při rychlejším zotavení z poškození svalů, ke kterému obvykle dochází po namáhavém cvičení.
  • Maca udržuje hladinu cholesterolu pod kontrolou: Vysoká hladina cholesterolu je jednou z příčin obezity. Steroly nacházející se v kořeni pomáhají udržet hladinu špatného cholesterolu pod kontrolou, což je základním předpokladem pro hubnutí.
  • Omezuje stres: Někteří lidé jí příliš mnoho, když jsou ve stresu. Je to vlastně způsob, jakým se vyrovnávají se stresem. Pokud tento stav přetrvává delší dobu, pak určitě budou trpět obezitou. Maca pomáhá efektivně zvládat stres. Stravovací návyky tak zůstanou pod kontrolou, čímž se snižuje riziko obezity.

Hubnutí s macou

Kořen rostliny maca je možné užívat syrový. Je však těžké ho dostat k sehnání v supermarketu čerstvý. Nejlepší alternativou je tedy použití doplňků stravy z macy, které jsou k dispozici ve formě kapslí, prášku či tinktury. Maca prášek je možné dát do koktejlů, džusů, salátů, kaše a nebo ho také přidat do pečících směsí.

Dávkování

Je velmi důležité dodržovat přísné limity dávkování, aby nedocházelo k nežádoucím účinků. Pokud používáte macu poprvé, začněte s malou dávkou o jedné zarovnané kávové lžičce, a postupně ji zvyšujte v závislosti na reakci organismu a vašich požadavcích. Limit by však měl být maximálně 3 vrchovaté kávové lžičky, v případě extraktu stačí pak 3 x denně zarovnaná mocca lžička. Pokud používáte nějaké léky nebo jiné bylinné doplňky, informujte se u svého lékaře o možných vzájemných účincích. Pokud zpozorujete vedlejší účinky, jako je zvýšené nadýmání nebo jiné poruchy trávicího traktu, buď macu přestaňte užívat nebo snižte dávkování. Totéž platí pro těhotné a kojící ženy – o užívání by se měly poradit se svým lékařem na základě jím individuálně posouzeného zdravotního stavu. (zdroj: thesuperfoods.net)

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*