
Dospěl k přesvědčení, že emoční pohoda je klíčem k obecnému dobrému zdraví. Svým systémem Bachovy esence se snažil zachytit pozitivní náladu květin, aby tak pomohla znovuobjevit kladnou stránku naší povahy.
V roce 1930 se Bach vzdal své praxe, aby se mohl plně věnovat rozvoji svého systému květinových esencí. Objevil sluneční metodu přípravy, která spočívá ve svěžím a zároveň jednoduchém přístupu k využití energií květin. Později pak přidal metodu vaření, která se používá především u některých dřevnatých rostlin. Vznikly tak Bachovy esence.
Do roku 1935 vyvinul celkem 38 esencí, přičemž oznámil, že jeho systém Bachovy esence je tak úplný. Ještě než o rok později zemřel, stihl založit Bachovo centrum, které posléze pod vedením jeho asistentky Nory Weeks pokračovalo v jeho práci.
I když se centrum snažilo vyhovět stále narůstající poptávce, kterou Bachovy esence vyvolaly, nakonec bylo nuceno požádat společnost Nelsons, která se ujala masivnější výroby esencí. Volba padla právě na Nelsons, jelikož s nimi spolupracoval samotný Bach již na počátku třicátých let.
Jedině originál
Na konci sedmdesátých let si centrum zaregistrovalo první ochranné známky. Původní systém o 38 esencích tak získal vlastní jedinečnou identifikaci: podpis Dr. Bach na lahvičce.
Nicméně Bachovy esence vyvolaly tak velkou poptávku, že to nakonec Bachovo centrum přimělo k ještě těsnější spolupráci s Nelsons, která vyústila v založení specializované výrobny.
Pokud tedy chcete skutečně originální Bachovy esence, tak v současné době jedině Nelsons. Budete tak mít jistotu, že příprava a plnění esencí se provádí přesně tak, jako když tak činil sám doktor Edward Bach, když esence vyráběl.
Firma Nelsons totiž stále pokračuje v získávání rostlin v mnoha původních lokalitách podle instrukcí Dr. Bacha. Samotné centrum pak velmi pečlivě udržuje své zahrady, které jsou domovem mnoha květin.
Každá fáze procesu se provádí s největší láskou a respektem. Od květin v míse na slunci až po každou lahvičku na poličce. Zkrátka přesně tak, jak to zamýšlí příroda.
Celý systém Bachovy esence – 38 květových esencí – naleznete také v eshopu Energie života.
Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:
1) lahvičku na kapání 30 ml (v rámci zaváděcí akce ji dostanete k esencím zdarma jako dárek při jejich nákupu v eshopu Energie života)
2) čistou vodu bez bublinek, nikoliv však z vodovodu, buď baleno, ideálně ze studánky
3) vybranou Bachovu květovou esenci (až sedm druhů podle potřeby)
Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé vybrané esence. Poté dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami kvalitního čistého alkoholu.
Celý systém Bachovy esence, který čítá 38 květových esencí, naleznete také v eshopu Energie života.
Prosim kake kapky na kasel stale
Na kašel spíše Mišpulníkový sirup.
Na stitnou zlazu rozhasene homony nic nebrru nadvaha
Rozchodnice neboli Rhodiola.
Prosím, pro aspergera a ADHD, 14 let, rozhoupané emoce. Léky nechceme. Moc děkuji za doporučení. 🙂
Napište nám prosím na shop@energiezivota.com anebo volejte 553 654 047, vybereme nejvhodnější esenci či kombinaci.