Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

Lékař a homeopat Edward Bach strávil většinu svého života bádáním nad léčebnými účinky květových esencí. Díky své usilovné práci ve dvacátých a třicátých letech minulého století objevil jednoduchý systém 38 květinových esencí - Bachovy esence.

REKLAMA

MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč


Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě.
Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
REKLAMA
krizovka - Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

Dospěl k přesvědčení, že emoční pohoda je klíčem k obecnému dobrému zdraví. Svým systémem Bachovy esence se snažil zachytit pozitivní náladu květin, aby tak pomohla znovuobjevit kladnou stránku naší povahy.

V roce 1930 se Bach vzdal své praxe, aby se mohl plně věnovat rozvoji svého systému květinových esencí. Objevil sluneční metodu přípravy, která spočívá ve svěžím a zároveň jednoduchém přístupu k využití energií květin. Později pak přidal metodu vaření, která se používá především u některých dřevnatých rostlin. Vznikly tak Bachovy esence.

Do roku 1935 vyvinul celkem 38 esencí, přičemž oznámil, že jeho systém Bachovy esence je tak úplný. Ještě než o rok později zemřel, stihl založit Bachovo centrum, které posléze pod vedením jeho asistentky Nory Weeks pokračovalo v jeho práci.

I když se centrum snažilo vyhovět stále narůstající poptávce, kterou Bachovy esence vyvolaly, nakonec bylo nuceno požádat společnost Nelsons, která se ujala masivnější výroby esencí. Volba padla právě na Nelsons, jelikož s nimi spolupracoval samotný Bach již na počátku třicátých let.

Jedině originál

Na konci sedmdesátých let si centrum zaregistrovalo první ochranné známky. Původní systém o 38 esencích tak získal vlastní jedinečnou identifikaci: podpis Dr. Bach na lahvičce.

Nicméně Bachovy esence vyvolaly tak velkou poptávku, že to nakonec Bachovo centrum přimělo k ještě těsnější spolupráci s Nelsons, která vyústila v založení specializované výrobny.

Pokud tedy chcete skutečně originální Bachovy esence, tak v současné době jedině Nelsons. Budete tak mít jistotu, že příprava a plnění esencí se provádí přesně tak, jako když tak činil sám doktor Edward Bach, když esence vyráběl.

Firma Nelsons totiž stále pokračuje v získávání rostlin v mnoha původních lokalitách podle instrukcí Dr. Bacha. Samotné centrum pak velmi pečlivě udržuje své zahrady, které jsou domovem mnoha květin.

Každá fáze procesu se provádí s největší láskou a respektem. Od květin v míse na slunci až po každou lahvičku na poličce. Zkrátka přesně tak, jak to zamýšlí příroda.

Celý systém Bachovy esence – 38 květových esencí – naleznete také v eshopu Energie života.

Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:

1) lahvičku na kapání 30 ml (v rámci zaváděcí akce ji dostanete k esencím zdarma jako dárek při jejich nákupu v eshopu Energie života)
2) čistou vodu bez bublinek, nikoliv však z vodovodu, buď baleno, ideálně ze studánky
3) vybranou Bachovu květovou esenci (až sedm druhů podle potřeby)
Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé vybrané esence. Poté dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami kvalitního čistého alkoholu.

Celý systém Bachovy esence, který čítá 38 květových esencí, naleznete také v eshopu Energie života.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

349 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč


6 Comments

  1. Prosím, pro aspergera a ADHD, 14 let, rozhoupané emoce. Léky nechceme. Moc děkuji za doporučení. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*