Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

Lékař a homeopat Edward Bach strávil většinu svého života bádáním nad léčebnými účinky květových esencí. Díky své usilovné práci ve dvacátých a třicátých letech minulého století objevil jednoduchý systém 38 květinových esencí - Bachovy esence.

REKLAMA

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč


Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě.
Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
REKLAMA
krizovka - Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

Dospěl k přesvědčení, že emoční pohoda je klíčem k obecnému dobrému zdraví. Svým systémem Bachovy esence se snažil zachytit pozitivní náladu květin, aby tak pomohla znovuobjevit kladnou stránku naší povahy.

V roce 1930 se Bach vzdal své praxe, aby se mohl plně věnovat rozvoji svého systému květinových esencí. Objevil sluneční metodu přípravy, která spočívá ve svěžím a zároveň jednoduchém přístupu k využití energií květin. Později pak přidal metodu vaření, která se používá především u některých dřevnatých rostlin. Vznikly tak Bachovy esence.

Do roku 1935 vyvinul celkem 38 esencí, přičemž oznámil, že jeho systém Bachovy esence je tak úplný. Ještě než o rok později zemřel, stihl založit Bachovo centrum, které posléze pod vedením jeho asistentky Nory Weeks pokračovalo v jeho práci.

I když se centrum snažilo vyhovět stále narůstající poptávce, kterou Bachovy esence vyvolaly, nakonec bylo nuceno požádat společnost Nelsons, která se ujala masivnější výroby esencí. Volba padla právě na Nelsons, jelikož s nimi spolupracoval samotný Bach již na počátku třicátých let.

Jedině originál

Na konci sedmdesátých let si centrum zaregistrovalo první ochranné známky. Původní systém o 38 esencích tak získal vlastní jedinečnou identifikaci: podpis Dr. Bach na lahvičce.

Nicméně Bachovy esence vyvolaly tak velkou poptávku, že to nakonec Bachovo centrum přimělo k ještě těsnější spolupráci s Nelsons, která vyústila v založení specializované výrobny.

Pokud tedy chcete skutečně originální Bachovy esence, tak v současné době jedině Nelsons. Budete tak mít jistotu, že příprava a plnění esencí se provádí přesně tak, jako když tak činil sám doktor Edward Bach, když esence vyráběl.

Firma Nelsons totiž stále pokračuje v získávání rostlin v mnoha původních lokalitách podle instrukcí Dr. Bacha. Samotné centrum pak velmi pečlivě udržuje své zahrady, které jsou domovem mnoha květin.

Každá fáze procesu se provádí s největší láskou a respektem. Od květin v míse na slunci až po každou lahvičku na poličce. Zkrátka přesně tak, jak to zamýšlí příroda.

Celý systém Bachovy esence – 38 květových esencí – naleznete také v eshopu Energie života.

Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:

1) lahvičku na kapání 30 ml (v rámci zaváděcí akce ji dostanete k esencím zdarma jako dárek při jejich nákupu v eshopu Energie života)
2) čistou vodu bez bublinek, nikoliv však z vodovodu, buď baleno, ideálně ze studánky
3) vybranou Bachovu květovou esenci (až sedm druhů podle potřeby)
Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé vybrané esence. Poté dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami kvalitního čistého alkoholu.

Celý systém Bachovy esence, který čítá 38 květových esencí, naleznete také v eshopu Energie života.

REKLAMA

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč


10 Comments

 1. Prosím, pro aspergera a ADHD, 14 let, rozhoupané emoce. Léky nechceme. Moc děkuji za doporučení. 🙂

 2. Prosím o posouzení následujících informací z vašeho pohledu Solidní firmy: Jaký máte názor na různé léčitele a další terapeuty, kteří tvrdí že tyto jednoduché esence (38druhů) nefungují, a že prý je nutno vždy nakombinovat individuálně pro klienta jeho originální esenci vybranou a sestavenou z mnoha milionů kombinací. Příliš se mi toto tvrzení nezdá. Děkuji. Mirek N

  • Jejich postoj je logicky zavádějící, protože se tak stávají jedinými autoritami, které Vám mohou sdělit, jaké esence, v jakém poměru a v jakém dávkování je nutno namíchat.
   Základní esence rozhodně fungují, jako velmi dobrý start, který nám pomůže řešit potlačenou pozitivitu.
   Individuální mix na míru bude logicky dalším krokem, jak vyladit naši osobnost k obrazu svému.
   A s tím Vám můžeme pomoci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*