Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

Lékař a homeopat Edward Bach strávil většinu svého života bádáním nad léčebnými účinky květových esencí. Díky své usilovné práci ve dvacátých a třicátých letech minulého století objevil jednoduchý systém 38 květinových esencí - Bachovy esence.

eshop energie života nabízí


CORDYCEPS BIO 100 g

posílí zevnitř

399 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

PSYLLIUM 250g

doplní vlákninu

129 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč


Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě.
Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dospěl k přesvědčení, že emoční pohoda je klíčem k obecnému dobrému zdraví. Svým systémem Bachovy esence se snažil zachytit pozitivní náladu květin, aby tak pomohla znovuobjevit kladnou stránku naší povahy.

V roce 1930 se Bach vzdal své praxe, aby se mohl plně věnovat rozvoji svého systému květinových esencí. Objevil sluneční metodu přípravy, která spočívá ve svěžím a zároveň jednoduchém přístupu k využití energií květin. Později pak přidal metodu vaření, která se používá především u některých dřevnatých rostlin. Vznikly tak Bachovy esence.

KRIZOVÁ ESENCE 20 ml

Do roku 1935 vyvinul celkem 38 esencí, přičemž oznámil, že jeho systém Bachovy esence je tak úplný. Ještě než o rok později zemřel, stihl založit Bachovo centrum, které posléze pod vedením jeho asistentky Nory Weeks pokračovalo v jeho práci.

I když se centrum snažilo vyhovět stále narůstající poptávce, kterou Bachovy esence vyvolaly, nakonec bylo nuceno požádat společnost Nelsons, která se ujala masivnější výroby esencí. Volba padla právě na Nelsons, jelikož s nimi spolupracoval samotný Bach již na počátku třicátých let.

Bachovy esence jedině jako originál

Na konci sedmdesátých let si centrum zaregistrovalo první ochranné známky. Původní systém o 38 esencích tak získal vlastní jedinečnou identifikaci: podpis Dr. Bach na lahvičce.

Nicméně Bachovy esence vyvolaly tak velkou poptávku, že to nakonec Bachovo centrum přimělo k ještě těsnější spolupráci s Nelsons, která vyústila v založení specializované výrobny.

Pokud tedy chcete skutečně originální Bachovy esence, tak v současné době jedině Nelsons. Budete tak mít jistotu, že příprava a plnění esencí se provádí přesně tak, jako když tak činil sám doktor Edward Bach, když esence vyráběl.

Firma Nelsons totiž stále pokračuje v získávání rostlin v mnoha původních lokalitách podle instrukcí Dr. Bacha. Samotné centrum pak velmi pečlivě udržuje své zahrady, které jsou domovem mnoha květin.


512ef79eee07124bf780134dc0f2399d 0 - Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč

8683602dbebb1b9d9fdbf61caa01f018 0 - Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

AŠVAGANDA 100 tob.

uklidní a povzbudí

399 Kč

0f5e06acf9104adefcb840a2faf8303a 0 - Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

KRATOM 5 g

odstraní depresi

99 Kč

c3880006b5e1e95dda1f4e8f937c9287 0 - Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč


Každá fáze procesu se provádí s největší láskou a respektem. Od květin v míse na slunci až po každou lahvičku na poličce. Zkrátka přesně tak, jak to zamýšlí příroda.

Celý systém Bachovy esence – 38 květových esencí – naleznete také v eshopu Energie života.

Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:

1) lahvičku na kapání 30 ml (v rámci zaváděcí akce ji dostanete k esencím zdarma jako dárek při jejich nákupu v eshopu Energie života)
2) čistou vodu bez bublinek, nikoliv však z vodovodu, buď baleno, ideálně ze studánky
3) vybranou Bachovu květovou esenci (až sedm druhů podle potřeby)
Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé vybrané esence. Poté dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami kvalitního čistého alkoholu.

Celý systém Bachovy esence, který čítá 38 květových esencí, naleznete také v eshopu Energie života.


CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

KRATOM 50 g

nahradí antidepresivum

599 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*