Chlorella účinky: Tělo nejen čistí, ale i vyživuje

Hledáte přírodní doplněk stravy, který dokáže tělo zbavit těžkých kovů, jako je olovo nebo rtuť z amalgámových plomb? A dodá vám energii, pomůže s hubnutím? Pokud je vaše odpověď ano, pak by mohla být sladkovodní řasa chlorella přesně to, co potřebujete.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Chlorella a její prokázané zdravotní přínosy
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Superpotravina chlorella je původem z Tchaj-wanu a Japonska, je bohatá na fytonutrienty, včetně aminokyselin, chlorofylu, beta-karotenu, draslíku, fosforu, biotinu, hořčíku a vitaminů B.

Studie prokázaly, že chlorella je svými účinky prospěšná pro celé tělo, protože podporuje zdravou hormonální funkci a kardiovaskulární systém, pomáhá potlačovat účinky chemoterapie a ozařování, snižuje krevní tlak a cholesterol a pomáhá s detoxikací organismu.

Sytě zelenou barvu má chlorella díky vysokému obsahu chlorofylu. Lékaři a odborníci na výživu nám neustále říkají, že abychom byli zdraví, tak musíme jíst více zeleniny. Ale někdy se nám nepodaří sníst doporučených 400 gramů zeleniny denně.

Pití džusů se sice nabízí jako dobrá alternativa, ale tento způsob je pro mnoho lidí příliš časově náročný. A upřímně, většina listnaté zeleniny se chlorelle v prospěšných účincích na naše zdraví nemůže rovnat.

Konzumací organických doplňků stravy extrahovaných z chlorelly při nízkých teplotách svému tělu dodáte veškeré zdraví prospěšné látky této úžasné řasy ve formě prášku nebo tabletek.

Chlorella a výživové hodnoty

Jak můžete vidět, jedná se skutečně o jednu z nejvýživnějších superpotravin na světě.

Tři polévkové lžíce chlorelly obsahují:

  • bílkoviny – 16 g,
  • vitamin A – 287 % DDD,
  • vitamin B2 – 71 % DDD,
  • vitamin B3 – 33 % DDD,
  • železo – 202 % DDD,
  • hořčík – 22 % DDD,
  • zinek – 133 % DDD.

Navíc obsahují dostatečné množství vitaminu B1, B6 a fosforu.

Jediný pohled na obsah živin, a musí vám být jasné, proč se chlorella řadí mezi 10 nejzdravějších potravin na světě. Ve skutečnosti má, přepočteno na gramy, větší obsah živin než jiná listová zelenina, včetně kapusty, špenátu a brokolice!

Sedm prokázaných zdravotních výhod chlorelly

Zde je sedm vědecký dokázaných výhod chlorelly pro vaše zdraví, na které se můžete těšit, pokud tuto superpotravinu zařadíte do své každodenní stravy.

Čistí tělo od těžkých kovů

Pokud v ústech máte amalgámové plomby, byli jste očkováni, pravidelně konzumujete ryby, byli jste ozařováni nebo konzumujete konvenční potraviny z hypermarketů, mohou ve vašem těle číhat těžké kovy. Abyste zůstali zdraví, je důležité aktivně přispívat k detoxikaci vašeho organismu od těžkých kovů a toxinů.

Chlorella svými účinky přispívá k udržení našeho zdraví. Jedním z jejich největších přínosu je její schopnost obalit i ty nejhorší toxiny v našem těle, jako je olovo, kadmium, rtuť a uran a zabránit jejich vstřebání do našeho organismu. Pravidelnou konzumací chlorelly lze v prvé řadě zabránit samotnému hromadění těžkých kovů v měkkých tkáních a orgánech našeho těla. (1, 2)

Detoxikuje po ozařování a chemoterapii

Radioterapie a chemoterapie jsou v současnosti nejčastější metody léčby rakoviny. Každý, kdo některou z těchto metod podstoupil, ví, jakou daň si tyto léčby na těle dokáží vybrat. Bylo prokázáno, že vysoký obsah chlorofylu v chlorelle chrání tělo před UV zářením z radioterapie a odstraňuje radioaktivní částice z těla.

„Buněčné komponenty a funkce imunitního systému zůstávají na stejné, nebo přibližně stejné úrovni a jsou méně nepříznivě ovlivněny v případě, kdy pacienti podstupují chemoterapii a/nebo užívají imunosupresivní léky, jako jsou steroidy,“ tvrdí vědci z Lékařské fakulty na Virginia Commonwealth University.

Během dvouletého výzkumu univerzitní vědci zjistili, že pacienti s nádorem, kteří užívali chlorellu, méně trpěli respiračními infekcemi a chřipkovými onemocněními. (3)

Podporuje imunitní systém

V roce 2012 zveřejnili vědci v časopise Nutrition Journal studii, ve které zjistili, že po osmi týdnech užívání chlorelly došlo ke zlepšení aktivity u NK buněk (buňky schopné zabíjet nádorové buňky a buňky napadené viry).

Vědci z Yonsei University v Soulu, Jižní Koreji, zkoumali zdravé jedince a reakce jejich imunitních systémů na doplňky stravy z chlorelly. Výsledky ukázaly, že chlorella má účinky na podporu reakce imunitního systému a zlepšuje aktivitu NK buněk. (4)

Chlorella má účinky při hubnutí

Hubnutí může být obtížné, hlavně s přibývajícím věkem. Avšak podle studie zveřejněné v Journal of Medicinal Food „měla chlorella znatelné účinky na snížení procent tělesného tuku, celkového cholesterolu v séru a hladiny glukózy v krvi nalačno”. (5)

Chlorella pomáhá tím, že reguluje hladinu hormonů, podporuje metabolismus, zlepšuje krevní oběh a dodává tělu potřebnou energii. Pomáhá snižovat váhu, pálit tuk a odstraňovat toxiny uložené v těle.

Během hubnutí se toxiny v těle uvolňují a mohou být opětovně vstřebány. Proto je důležité tyto toxiny z těla vyplavit co nejdříve. Chlorella dokáže toxiny a těžké kovy obalit, čímž pomáhá našemu tělu se jich zbavit a zabraňuje jejich opětovnému vstřebání.

Dodává mladistvý vzhled

Ukazuje se, že by chlorella mohla pomoci zpomalovat proces stárnutí, a podporovat mladistvý vzhled. Studie publikovaná v časopise Clinical Laboratory zjistila, že chlorella výrazně snižuje oxidační stres, který může být způsoben znečištěným ovzduším, stresem a špatným stravováním. (6)

Důvodem proč chlorella tak blahodárně působí na pokožku je to, že přirozeně zvyšuje hladinu vitaminu A, vitaminu C a glutathionu v těle, čímž eliminuje volné radikály a chrání buňky.

Pokud do stravy zařadíte jednu polévkovou lžíci či pár tabletek chlorelly denně, můžete již za dva týdny zaznamenat její účinky.

Pomáhá při boji proti rakovině

Předpokládá se, že v těle každého člověka se někdy objeví rakovinné buňky. Správně fungující imunitní systém je schopný tyto buňky napadnout a zničit, předtím než mají šanci se uchytit a vytvořit rakovinný nádor. Nedávná lékařská studie zjistila, že chlorella pomáhá při boji s rakovinou hned několika způsoby. (7)

Za prvé, pokud je chlorella užívána preventivně, posiluje imunitní systém, takže naše těla dokáží na tyto buňky reagovat správně. Za druhé, protože odstraňuje těžké kovy a toxiny z těla, snižuje riziko vzniku rakoviny způsobené vlivem špatného životního prostředí. Za třetí, u osob, kterým byla diagnostikována rakovina, studie prokázaly, že chlorella má účinky na zlepšení aktivity T buněk, které pomáhají bojovat proti novým abnormálním buňkám.

Navíc, jak bylo zmíněno výše, pomáhá chlorella bojovat s vedlejšími účinky chemoterapie či radioterapie a je možné ji užívat spolu s dalšími přírodními léky na rakovinu.

Snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi

Cukrovka 2. typu a vysoký cholesterol jsou dvě vážná, chronická onemocnění, kterými v současnosti trpí stále více lidí. Léta špatného stravování, stres a nedostatek spánku má u mnoha lidí za následek diagnózu jedné, nebo obou těchto nemocí.

Studie publikovaná v Journal of Medicinal Food zjistila, že 8 000 mg chlorelly denně (rozděleno do dvou dávek) pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Vědci nejprve zaznamenali snížení hladiny cholesterolu a poté zlepšení v hladině cukru v krvi. Domnívají se, že chlorella aktivuje řadu genů na buněčné úrovni, které zlepšují citlivost na inzulin, čímž podporují zdravou tělesnou rovnováhu. (8, 9)

Chlorella a možné vedlejší účinky

Chlorella může u některých jedinců způsobit nežádoucí účinky. Mezi symptomy patří otok obličeje nebo jazyka, citlivost na sluneční světlo, zažívací obtíže, akné, únava, malátnost, bolest hlavy, závratě a třes.

Většina těchto nežádoucích účinků a symptomů je běžná pro jakékoliv detoxikační kůry.

Nicméně jednotlivci alergičtí na jód a ti, kterým byly předepsány Coumadin či warfarin, by se před použitím chlorelly měli poradit se svým lékařem.

zdroje: 123456789

zdrojový článek: www.draxe.com

překlad: Siw

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*