
Příroda naštěstí nabízí řešení, včetně řady detoxikačních rostlin, jako jsou ostropestřec mariánský, lopuch a chlorella.
Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných zelených řas, které byly spojeny s řadou potencionálních zdravotních výhod: posilují imunitu, jsou prospěšné zažívacímu ústrojí a mají detoxikační účinky. Kromě toho obsahuje chlorella řadu vitaminů, minerálů, aminokyselin a vysoké množství bílkovin.
Clarence Hardin, doktor veterinární medicíny, uvádí, že je rovněž bohatá na nukleové kyseliny – základní stavební kámen našeho organismu – jejichž úbytek v těle je spojován se stárnutím a oslabenou imunitou.
Hardin doporučuje chlorellu k dlouhodobému užívání pro zpomalení procesu stárnutí a posílení zdraví u starších psů.
Také pomáhá při léčbě specifických chorob, jako jsou rakovina, kolitida, onemocnění jater či ledvin a kožní onemocnění.
Doktorka Karen Beckerová, holistická veterinářka, doporučuje chlorellu coby zelenou superpotravinu, která působí jako přírodní detoxifikační látka.
Pomáhá zabraňovat hromadění toxinů z pesticidů, herbicidů, vakcín, nezdravých krmiv, chemických přípravků proti škůdcům, jako jsou blechy, klíšťata a vlasovec psí, a také z běžného znečištění životního prostředí.
„Opakované vystavení těmto toxinům, chemikáliím a těžkým kovům zatěžuje orgány vašeho mazlíčka, které se tak rychleji opotřebovávají. Poté se projeví symptomy a chronická onemocnění,“ říká Beckerová.
Dávkování
Hardin doporučuje podávat malým psům 1 gram chlorelly v prášku denně, větším psům až 3 gramy denně. Prášek zamíchejte do jídla. „Dávkování lze zdvojnásobit u psů, kteří podstupují léčbu na specifickou chorobu,“ dodává.
Také lze použít jako obklad pro pomoc při léčbě kožních infekcí a poranění. Jako u každého nového doplňku stravy je nutné začít s menšími dávkami a sledovat, zda jej váš mazlíček dobře snáší. Až poté lze dávkování postupně zvyšovat. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na holistického veterináře.
Na trhu se může objevovat chlorella různé kvality, a bude proto nutné obětovat trochu času při jejím výběru, pokud vyžadujete jen tu nejlepší kvalitu. Doplňky stravy vyráběné nekvalitními postupy totiž mohou obsahovat toxiny a v případě této řasy by tak mohly rušit její detoxifikační účinky. (zdroj: dogsnaturallymagazine.com)
Pekny vecer,
Chcela by som sa opytat ci by pravidelne podavanie chlorelly a spiruliny mohlo pomoct pri liecbe mojho 8 rocneho kocura ragdolla ? Dakujem vam za vasu odpoved
Silvia
Dobrý den, pevně věříme, že mu to určitě prospěje. Sami dáváme naší fence Bebi chlorellu, když má trávicí problémy, zejména průjem. A taky naší kočce Mimóze chlorellu také občas dáváme.