Chlorella může pomoci i vašim mazlíčkům

Existuje mnoho způsobů, jakými se snažíme chránit naše mazlíčky (a také nás), před toxiny, chemikáliemi a těžkými kovy, které nás každodenně obklopují. Děláme, co můžeme, ale žijeme v době, kdy je životní prostředí stále více znečišťováno a někdy se stačí venku pouze nadechnout, a naše zdraví je ohroženo. Jak se tedy bránit?

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Příroda naštěstí nabízí řešení, včetně řady detoxikačních rostlin, jako jsou ostropestřec mariánský, lopuch a chlorella.

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných zelených řas, které byly spojeny s řadou potencionálních zdravotních výhod: posilují imunitu, jsou prospěšné zažívacímu ústrojí a mají detoxikační účinky. Kromě toho obsahuje chlorella řadu vitaminů, minerálů, aminokyselin a vysoké množství bílkovin.

Clarence Hardin, doktor veterinární medicíny, uvádí, že je rovněž bohatá na nukleové kyseliny – základní stavební kámen našeho organismu – jejichž úbytek v těle je spojován se stárnutím a oslabenou imunitou.

Hardin doporučuje chlorellu k dlouhodobému užívání pro zpomalení procesu stárnutí a posílení zdraví u starších psů.

Také pomáhá při léčbě specifických chorob, jako jsou rakovina, kolitida, onemocnění jater či ledvin a kožní onemocnění.

Doktorka Karen Beckerová, holistická veterinářka, doporučuje chlorellu coby zelenou superpotravinu, která působí jako přírodní detoxifikační látka.

Pomáhá zabraňovat hromadění toxinů z pesticidů, herbicidů, vakcín, nezdravých krmiv, chemických přípravků proti škůdcům, jako jsou blechy, klíšťata a vlasovec psí, a také z běžného znečištění životního prostředí.

„Opakované vystavení těmto toxinům, chemikáliím a těžkým kovům zatěžuje orgány vašeho mazlíčka, které se tak rychleji opotřebovávají. Poté se projeví symptomy a chronická onemocnění,“ říká Beckerová.

Dávkování

Hardin doporučuje podávat malým psům 1 gram chlorelly v prášku denně, větším psům až 3 gramy denně. Prášek zamíchejte do jídla. „Dávkování lze zdvojnásobit u psů, kteří podstupují léčbu na specifickou chorobu,“ dodává.

Také lze použít jako obklad pro pomoc při léčbě kožních infekcí a poranění. Jako u každého nového doplňku stravy je nutné začít s menšími dávkami a sledovat, zda jej váš mazlíček dobře snáší. Až poté lze dávkování postupně zvyšovat. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na holistického veterináře.

Na trhu se může objevovat chlorella různé kvality, a bude proto nutné obětovat trochu času při jejím výběru, pokud vyžadujete jen tu nejlepší kvalitu. Doplňky stravy vyráběné nekvalitními postupy totiž mohou obsahovat toxiny a v případě této řasy by tak mohly rušit její detoxifikační účinky. (zdroj: dogsnaturallymagazine.com)

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč


2 Comments

  1. Pekny vecer,
    Chcela by som sa opytat ci by pravidelne podavanie chlorelly a spiruliny mohlo pomoct pri liecbe mojho 8 rocneho kocura ragdolla ? Dakujem vam za vasu odpoved
    Silvia

    • Dobrý den, pevně věříme, že mu to určitě prospěje. Sami dáváme naší fence Bebi chlorellu, když má trávicí problémy, zejména průjem. A taky naší kočce Mimóze chlorellu také občas dáváme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*