Chlorella – má léčivé účinky? Diskuze nekončí

Ačkoliv ji byrokraté z vedení Evropské unie považují pouze za potravinu, která nemůže mít léčivé účinky, její zastánci tvrdí přesný opak. Díky tomu, že si dokáže poradit v jakémkoliv nehostinném až velmi drsném prostředí, včetně oblastí zamořených radioaktivním zářením, Chlorella má podle současných vědeckých výzkumů neuvěřitelnou moc čistit organismus. Od těžkých kovů přes pesticidy až po nebezpečné, vysoce koncentrované chemikálie.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Chlorella.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jelikož nemocné lidské tělo je plné takových toxinů, pokud je chlorella dokáže z organismu odstranit, a tím mu tak pomůže, není to jednoznačným důkazem, že chlorella umí léčit? Bez ohledu na striktní předpisy EU, které zakazují uvádět její léčivé účinky v případě nabídky v eshopu Energie života?

Přitom léčivé účinky této sladkovodní řasy jsou téměř legendou. Své by mohli o tom vyprávět japonští pacienti, kteří se otrávili po náhodné konzumaci rýže kontaminované kadmiem. Tato intoxikace vedla v mnoha případech ke smrti.

Pokud však infikovaní lidé začali brát chlorellu, během několika dní jejich neutuchající bolesti skončily. Uzdravila je tím, že kadmium dostala z těla stolicí, což ostatně prokázala následná vyšetření.

Japonští lékařští výzkumníci se poté rychle shodli na tom, že v chlorelle našli silný přírodní lék na detoxikaci. Výzkum v této oblasti jasně prokázal její léčivé účinky. Výsledky těchto studií se používají dodnes.

Chlorella čistí tělo

Tato jednobuněčná sladkovodní řasa je ale užitečná nejen tím, že dokáže toxiny z těla eliminovat. Je totiž schopna jejich dopad neutralizovat či dokonce změnit jejich účinek na pozitivní! A to i v neživém stavu, čehož využívají některé moderní filtrační systémy. V nich totiž chlorella nasává jedovaté látky podobně jako houba.

Samozřejmě kromě svých léčivých účinků chlorella funguje především jako potravina. Až téměř 60-ti procentní podíl kvalitních bílkovin z ní činí jednu nejzásadnějších superpotravin světa. Až do sedmdesátých let minulého století ale nebylo možné využít výživný potenciál chlorelly zcela naplno. V běžném usušeném stavu po sklizni ji totiž lidský trávicí systém dokáže zpracovat jen z padesáti procent. Na svědomí to má extrémně odolná třívrstvá buněčná stěna.

Japonští vědci ale vyvinuli metody, pomocí nichž byli schopni buněčnou stěnu narušit a umožnit tak trávicím enzymům vniknout dovnitř buňky a lépe tak využívat živin, které chlorella nabízí. Míra trávení se tak zvýšila až na 80%.

Chlorella a vědecké výzkumy

Chlorellu vědci použili v mnoha vědeckých experimentech. Otto Warburg, slavný nositel Nobelovy ceny za medicínu z Freiburgu, publikoval svou průkopnickou práci na buněčném metabolismu po intenzivních experimentech na chlorelle již v roce 1919.

V roce 1961 získal americký vědec Melvin Calvin Nobelovu cenu za chemii. Popsal proces, kterým se oxid uhličitý a voda pomocí slunečního záření mění na kyslík a organické materiály. Tento proces se od té doby nazývá fotosyntéza. Pro své experimenty Calvinovi posloužila právě sladkovodní řasa chlorella.

Během fotosyntézy chlorella neustále produkuje uvnitř své buňky kyslík. Aby nedošlo k vnitřní oxidaci, chlorella také obsahuje mnoho extrémně účinných antioxidantů. Pomáhají snižovat a neutralizovat účinky slunečního světla, vlastního kyslíku a toxinů z okolního prostředí.

Mezi antioxidanty v chlorelle se řadí stopové prvky, vitamíny, bioflavinoidy, lipoidní kyseliny, enzymy, aminokyseliny, proteiny, stejně jako rostlinné látky a mastné kyseliny. Ty umožňují chlorelle přežívat v různých teplotách vody – například udržovat schopnost pohybu ve velmi studené vodě.

Chlorella je tedy nejen silně odolná, ale zároveň velmi přátelská k lidskému organismu tím, že téměř symbioticky dokáže posílit naše tělo k obrazu svému. Můžete se sami přesvědčit. Chlorella BIO z eshopu Energie života pochází z přísně kontrolovaného ekologického zemědělství, má narušenou buněčnou stěnu, tudíž její léčivé účinky jsou tak díky této speciální úpravě několikanásobně vyšší.

Pročišťuje trávicí trakt, hlavně tlustě střevo, zlepšuje jeho funkci, udržuje mikrobiální rovnováhu, zvyšuje rychlost růstu prospěšné střevní mikroflóry, dopomáhá k lepšímu trávení.

Chlorella je vhodným potravinovým doplňkem pro prevenci nádorových onemocnění, je vhodné ji užívat jako ochranu proti virovým onemocněním, slouží také jako prevence při cévních a srdečních chorobách.

georg

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*