Reishi – houba pohody a dlouhověkosti

Zatímco houba reishi (latinsky ganoderma) je doposud v naší kultuře relativně neznámá, tato fascinující houba je po tisíce let objektem až nábožného uctívání v mnoha asijských společnostech. Původně byla dokonce vyhrazena jen osobám z rodu královského, protože vždy patřila k jednomu z nejstarších symbolů pohody a dlouhověkosti.

eshop energie života nabízí


VOJTĚŠKA 100g

vyladí trávení

239 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

vybudí imunitu

299 Kč

SCHIZANDRA 100 g

posílí imunitu

249 Kč


Houba Reishi.
Houba Reishi.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Existuje mnoho druhů reishi. Nejběžnější roste na švestkách, má měkkou strukturu podobnou korkům. Tvar připomíná ucho, přičemž se vyskytuje v mnoha barevných odstínech – od červené, oranžové až po černou.

Reishi houba má spíše hořkou, dřevitou chuť, proto se tradičně připravuje jako čaj či extrakt. Od druhé poloviny 20. století se stala předmětem vědeckého zkoumání pro své léčivé vlastnosti.

REISHI 100 kapslí

Díky nim se nyní komerčně pěstuje po celém světě. Je k dispozici v různých formách – od prášku, přes tinktury až po kapsle.

Vědecké studie, které zkoumaly účinky houby reishi

1) Dlouhověkost

V roce 2009 zveřejnila taiwanská společnost Bioorganic & Medicinal Chemistry studii, která objevila jedinečné vlastnosti polysacharidů, které houba obsahuje.

Tyto jedinečné látky podporují dlouhověkost tím, že posilují funkci imunitního systému. Předcházejí tak degenerativním proměnám cévního systému, které by mohly vést k rakovinnému bujení.

2) Protinádorové vlastnosti

Houba reishi tak nejen zabraňuje vzniku rakoviny, ale podle dalšího vědeckéh bádání může rovněž eliminovat v těle již vzniké rakovinné buňky. V roce 2010 zaujala vědecký svět zpráva, která potvrdila roli kyseliny ganodermové, triterpinoidu nacházejícího se v houbě reishi při zastavení vývoje a metastáz nádorů.

V roce 2011 se tato zjištění rozšířila další studie, která naznačila, že bioaktivní sloučeniny v houbě mohou skutečně vyhledat a vymýtit již existující rakovinné buňky v těle.

3) Regenerace jater díky reishi

V roce 2013 studie použila houbu ke zvrácení poškození jater způsobeného chemickými látkami u myší.

Stejné substance, které vykázaly protirakovinné vlastnosti v jiných studiích, se zdají být také přínosem pro uvolňování volných radikálů a pro podporu regenerace jaterních buněk.

4) Prevence neurodegenerativních chorob

Společnost Neuropharmacology zveřejnila v roce 2012 studii, podle níž může mít houba silný terapeutický účinek na neurodegenerativní poruchy, jako je Alzheimerova a Huntingtonova nemoc.

Přesněji řečeno extrakt z houby podporuje protein, který je nezbytný pro zdravé fungování mozku, podobně jako Brahmi. (zdroj: mindbodygreen.com)

Reishi můžete zakoupit v eshopu Energie života.


KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zkrásní vaši pokožku

199 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

GOTU KOLA FORTE

sladí hemisféry

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*