Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby

Onkologických pacientů stále přibývá. Jen v České republice se počet lidí, které postihne rakovina, meziročně zvyšuje o 2 procenta. Tím spíš je velmi důležité vědět, které potraviny jsou schopné během léčení tělo co nejlépe vyživovat. A v nejlepším případě, které jsou natolik mocné, že umí organismus od rakovinotvorných toxinů očistit tak, aby se nádor po těle již dále nešířil.

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby
Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby? Například kurkuma a zázvor mají silné protinádorové účinky. foto: Pixabay
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mořské řasy. Kelp, kombu a nori jsou tři řasy, které mají v potírání nemocí jako je rakovina pozoruhodné účinky. Jsou bohaté na jód, což je látka, která v běžné stravě chybí, takže především ženy pak trpí rakovinou prsu a vaječníků.

REKLAMA
cordyceps forte new - Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby

Řasy jsou rovněž bohaté na vápník a draslík. A stejně tak na minerály, které pomáhají udržovat alkalické prostředí, což rakovině rozhodně nesvědčí.

Brukvovitá zelenina. Zelenina, jako je brokolice, karfiol a zelí, se pojí se snížením rizika rakoviny. Tyto druhy zeleniny mohou stimulovat enzymy, které eliminují karcinogeny, aby nedocházelo k poškozování buněk.

Aloe Vera. Výzkum ukázal, že polysacharidy v aloe vera vykazují silné protinádorové vlastnosti, čímž posilují funkci imunitního systému a ničí rakovinové nádory.

Studie zveřejněná v časopise International Immunopharmacology rovněž prokázala, že polysacharidy aloe vera vykazují silné aktivity ve stimulaci makrofágů. A to včetně produkce zvýšených objemů oxidu dusnatého, které mají protinádorový potenciál.

Konopí vs. rakovina

Semena konopí patří nejvíce vyváženým a na živiny nejbohatším olejnatým semenům na světě, s ideálním poměrem 3:1 omega 3/omega 6 mastných kyselin.

Konopný olej se může pyšnit 80% podílem esenciálních mastných kyselin, což je nejvíce ze všech známých rostlin.

Esenciální mastné kyseliny jsou nezbytné pro správnou imunitní funkci díky obsaženým antioxidantům a protizánětlivým mastným kyselinám, které pomáhají oxidovat buňky a tím tak obnovovat jejich zdraví.

Česnek. Studie s více než 3000 dobrovolníky po dobu sedmi let ukázala, že dlouhodobý příjem zeleniny s podílem látky zvané allium, kterou obsahuje mimo jiné česnek, snížil riziko rakoviny až o 60%. Jako účinná látka se jeví enzym alliináza, která produkuje protirakovinné sloučeniny.

Reishi a cordyceps

Léčivé houby, jako jsou reishi, cordyceps a čaga, mají v sobě řadu bioaktivních molekul, včetně protinádorových látek.

Tyto bioaktivní sloučeniny zahrnují polysacharidy, alkaloidy, tokoferoly, fenoly, flavonoidy, karotenoidy, foláty, enzymy kyseliny askorbové a organické kyseliny.

Studie ukazují, že například dlouhodobá konzumace reishi zabraňuje růstu nádorů tím, že zvyšuje hladinu antioxidantů v krevní plazmě jednotlivce a zároveň posiluje imunitu těch, kteří pokročilým onemocněním již trpí.

Zázvor a kurkuma. Kurkuma má silný vliv na likvidaci mnoha faktorů, které mají příčinnou souvislost s rozvojem rakoviny, včetně poškození DNA, chronickými záněty a narušením buněčných signalizačních cest.

Stovky studií rovněž ukázaly, že kurkumin je silné protinádorové léčivo, které blokuje rozrůstání nádorů mnoha různými způsoby.

Co se týče zázvoru, jeho složka jménem 6-shogaol je mimořádně aktivní v boji proti kmenovým rakovinným buňkám. Uvolňuje se vařením nebo sušením. (zdroje: naturalnews.com, healingthebody.ca, naturalnews.com)

georg

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*