Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby

Onkologických pacientů stále přibývá. Jen v České republice se počet lidí, které postihne rakovina, meziročně zvyšuje o 2 procenta. Tím spíš je velmi důležité vědět, které potraviny jsou schopné během léčení tělo co nejlépe vyživovat. A v nejlepším případě, které jsou natolik mocné, že umí organismus od rakovinotvorných toxinů očistit tak, aby se nádor po těle již dále nešířil.

REKLAMA

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby
Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby? Například kurkuma a zázvor mají silné protinádorové účinky. foto: Pixabay
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mořské řasy. Kelp, kombu a nori jsou tři řasy, které mají v potírání nemocí jako je rakovina pozoruhodné účinky. Jsou bohaté na jód, což je látka, která v běžné stravě chybí, takže především ženy pak trpí rakovinou prsu a vaječníků.

REKLAMA
cordyceps forte new - Rakovina: Které potraviny jsou vhodné během léčby

Řasy jsou rovněž bohaté na vápník a draslík. A stejně tak na minerály, které pomáhají udržovat alkalické prostředí, což rakovině rozhodně nesvědčí.

Brukvovitá zelenina. Zelenina, jako je brokolice, karfiol a zelí, se pojí se snížením rizika rakoviny. Tyto druhy zeleniny mohou stimulovat enzymy, které eliminují karcinogeny, aby nedocházelo k poškozování buněk.

Aloe Vera. Výzkum ukázal, že polysacharidy v aloe vera vykazují silné protinádorové vlastnosti, čímž posilují funkci imunitního systému a ničí rakovinové nádory.

Studie zveřejněná v časopise International Immunopharmacology rovněž prokázala, že polysacharidy aloe vera vykazují silné aktivity ve stimulaci makrofágů. A to včetně produkce zvýšených objemů oxidu dusnatého, které mají protinádorový potenciál.

Konopí vs. rakovina

Semena konopí patří nejvíce vyváženým a na živiny nejbohatším olejnatým semenům na světě, s ideálním poměrem 3:1 omega 3/omega 6 mastných kyselin.

Konopný olej se může pyšnit 80% podílem esenciálních mastných kyselin, což je nejvíce ze všech známých rostlin.

Esenciální mastné kyseliny jsou nezbytné pro správnou imunitní funkci díky obsaženým antioxidantům a protizánětlivým mastným kyselinám, které pomáhají oxidovat buňky a tím tak obnovovat jejich zdraví.

Česnek. Studie s více než 3000 dobrovolníky po dobu sedmi let ukázala, že dlouhodobý příjem zeleniny s podílem látky zvané allium, kterou obsahuje mimo jiné česnek, snížil riziko rakoviny až o 60%. Jako účinná látka se jeví enzym alliináza, která produkuje protirakovinné sloučeniny.

Reishi a cordyceps

Léčivé houby, jako jsou reishi, cordyceps a čaga, mají v sobě řadu bioaktivních molekul, včetně protinádorových látek.

Tyto bioaktivní sloučeniny zahrnují polysacharidy, alkaloidy, tokoferoly, fenoly, flavonoidy, karotenoidy, foláty, enzymy kyseliny askorbové a organické kyseliny.

Studie ukazují, že například dlouhodobá konzumace reishi zabraňuje růstu nádorů tím, že zvyšuje hladinu antioxidantů v krevní plazmě jednotlivce a zároveň posiluje imunitu těch, kteří pokročilým onemocněním již trpí.

Zázvor a kurkuma. Kurkuma má silný vliv na likvidaci mnoha faktorů, které mají příčinnou souvislost s rozvojem rakoviny, včetně poškození DNA, chronickými záněty a narušením buněčných signalizačních cest.

Stovky studií rovněž ukázaly, že kurkumin je silné protinádorové léčivo, které blokuje rozrůstání nádorů mnoha různými způsoby.

Co se týče zázvoru, jeho složka jménem 6-shogaol je mimořádně aktivní v boji proti kmenovým rakovinným buňkám. Uvolňuje se vařením nebo sušením. (zdroje: naturalnews.com, healingthebody.ca, naturalnews.com)

georg

REKLAMA

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*