Účinky reishi potvrzují mnohé vědecké studie

Čínská houba Reishi se dnes skloňuje ve všech možných pádech, jelikož ji tradiční lidová medicína přisuzuje mnoho léčivých účinků. Jelikož to mnoha vědcům nedalo spát, podrobili reishi četným zkoumáním. Jejich závěr je neúprosný - léčivé účinky Reishi jsou naprostou skutečností!

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Účinky reishi potvrzují mnohé vědecké studie.
Účinky reishi potvrzují mnohé vědecké studie. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Níže uvádíme řadu přínosů, které vědci zjistili. I když je důležité poznamenat, že mnohé z těchto studií badatelé neprováděli na lidech nebo pokud ano, tak velikost vzorku byla velmi malá, a bude tak nutné provést další výzkumy, pozitivních závěrů je tolik, že léčivé účinky Reishi platí za prokázané.

Účinky reishi na imunitu

Houba reishi se odpradávna používala jako zesilovač imunitního systému. I dnes je mnohé asijské kultury používají jako imunostimulant pro pacienty s HIV a rakovinou. Předpokládá se, že betaglukany v houbách stimulují imunitní systém, aby zabránily infekci.

Reishi zmírňuje únavu

Reishi patří mezi adaptogeny, což jsou rostliny, které pomáhají tělu bojovat proti stresu. V jedné studii se 132 pacienty trpícími neurastenií (stav charakterizovaný fyzickým a duševním vyčerpáním) se ukázalo, že jistá sloučenina v reishi zmírňuje bolest a pocit podrážděnosti.

Účinky reishi podporují léčbu rakoviny

Jedna malá studie publikovaná ve vědeckém časopise Journal of Oncology zjistila, že u tří pacientů s rakovinou, kteří užívali reishi, se zmenšily nádory.

Vědci se domnívají, že betaglukany v houbách mohou zabránit růstu nových cév, což je klíčové, protože rakovinové buňky potřebují ke svému růstu právě dostatečné zásobování krví.

Triterpeny v houbách mohou také potlačovat vývoj a metastázování nádorů. Další výzkum ukazuje, že léčivé účinky reishi by mohly zmírnit nevolnost vyvolanou chemoterapií a zlepšit účinnost radiační terapie.

Z toho vyplývá, pokud právě podstupujete léčbu rakoviny, nezapomeňte přidat jako doplněk stravy houbu reishi.

Účinky reishi na mozek

Výzkum prováděný na zvířatech ukazuje, že houby reishi mohou být vhodnou terapií pro pacienty s neurodegenerativními poruchami, jako je Alzheimerova choroba. Mohou zároveň chránit mozek před záchvaty. Je však třeba provést další výzkum, aby se tento závěr potvrdil.

Reishi má potenciál bojovat s alergiemi

Některé studie ukázaly, že houby reishi mohou mít antihistaminické účinky. Mohou totiž zlepšovat zásobování buněk kyslíkem, což je klíčové pro osoby trpící chronickým a alergickým astmatem.

Reishi snižuje hladinu cholesterolu

Triterpeny i betaglukany v reishi mohou snížit celkový cholesterol a zejména LDL – běžně označovaný jako „špatný cholesterol“.

Účinky reishi na cukrovku

Houba Reishi snižuje hladinu cukru v krvi. Ukázala to jedna malá dvojitě zaslepená placebem kontrolovaná studii, podle níž došlo ke snížení ledvinového stresu a hladiny cukru v krvi u testovaných subjektů. Jiná skupina výzkumníků dospěla k závěru, že reishi může předcházet nebo zmírnit problémy s ledvinami u pacientů s diabetem.

Reishi zlepšuje funkci jater

Spóry reishi podporují regeneraci jaterních buněk u myší, čímž se zlepšuje schopnost orgánů vylučovat toxiny z těla. Zdravá játra mohou být také rozhodující pro podporu výše uvedených zdravotních přínosů, včetně léčby cukrovky a alergií.

Reishi je bohatá na antioxidanty

Přestože přezdívka reishi zní „houba nesmrtelnosti“, ve skutečnosti nebudete díky její konzumaci žít navěky. Nicméně není šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu. Účinky reishi jsou zároveň totiž silně antioxidační, což snižuje riziko onemocnění a zabraňuje předčasného stárnutí.

Kdo by se nechtěl dožít stáří ve zdraví a umřít věkem, nikoliv na nemoci? (zdroj: wellandgood.com)

REKLAMA

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*