Chemoterapie: Jak zmírnit její negativní dopady?

Chemoterapie jako způsob protinádorové léčby se sebou přináší nejen fyzickou ale i psychickou zátěž. Často je spojena s určitým strachem. Jsou to pocity, jestli to vůbec zvládnu. Než ale této obavě podléhat, tak je lepší najít si cestu k probuzení své síly. S ní totiž onkologická onemocnění často souvisí. Jak svou sílu probudit a chemoterapii tak zvládnout?

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

799 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

249 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

349 Kč


Chemoterapie: Jak zmírnit negativní dopady?
Chemoterapie: Jak zmírnit negativní dopady?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Prostředků pro zvládnutí chemoterapie může být spousta. Co je jejich společným jmenovatelem je nastartovat imunitní systém. On je totiž díky duchovní povaze onkologických onemocnění funkční, ale nereaguje.

Tak jako člověk, který projevy onkologického onemocnění zažívá. Nereaguje a jeho hranice jsou otevřené. Každý může vstoupit do jeho prostoru, jak se mu zlíbí. Stejně jako buňky, které se nekontrolovatelně množí a rozpínají v těle.

REKLAMA
cordyceps forte - Chemoterapie: Jak zmírnit její negativní dopady?

Je nutno probudit imunitní systém

Reakce je v tomto případě tou zásadní činností, kterou je třeba jak u člověka, tak u jeho imunitního systému vyvolat.

Je potřeba aktivovat buňky, které hrají důležitou roli při reakci organismu na nemoc. K tomu nám skvěle poslouží tzv. betaglukany. Jedná se o přírodní komplexní polysacharidy, které podporují obranyschopnost člověka.

Jejich účinek se projeví tak, že se zvýší odolnost těla. Betaglukany lze koupit samostatně jako doplněk stravy. Ale hlavně je nalezneme jako přirozenou součást řady hub jako je například hlíva ústřičná či reishi.

Houba reishi, nebo-li lesklokorka tak díky základním prvkům jako jsou betaglukany přirozeně aktivuje imunitní systém k reakci.

Reishi během chemoterapie snižuje stres

Reishi pomáhá zvyšovat odolnost proti stresu, který chemoterapie se sebou přináší. Zklidnění je velice zásadní. S klidem totiž přichází i víra, která posiluje člověka na psychické úrovni.

V roce 2010 zaujala vědecký svět zpráva, která potvrdila roli kyseliny ganodermové, triterpinoidu nacházejícího se v houbě reishi, při zastavení vývoje a metastáz nádorů. V roce 2011 se tato zjištění rozšířila další studie, která naznačila, že bioaktivní sloučeniny v houbě mohou skutečně vyhledat a vymýtit již existující rakovinné buňky v těle.

Zvýšení odolnosti napomáhají nejen tyto zázračné houby, ale i řada bylin. Především se jedná o byliny z oblasti Peru jako je například Maca. Je to vytrvalá rostlina, která v Andách odolává nepříznivým klimatickým podmínkám.

Maca má tedy obrovskou sílu přežít.  A tuhle sílu dokáže probudit i v nás a díky ní mírní i vedlejší účinky chemoterapie. Regeneruje síly organizmu a zvyšuje odolnost vůči stresovým situacím.

Únavu snižuje přírodní vitamin C

Vysoké dávky přírodního vitamínu C mohou ke snížení únavy a vyčerpání velice přispět. Přírodní vitamín C má vysokou vstřebatelnost a taktéž přispívá ke správné funkci imunitního systému.

Taková denní dávka (50 ml) šťávy z gravioly obsahuje 120 mg vitamínu C, což představuje 150% jeho doporučené denní dávky. Graviola, nebo-li Anona ostnitá je také jedním z peruánských zázraků.

Zajímavostí je, že se doposud nepodařilo laboratorně vytvořit identické složky jako v Anoně. Příroda je v tomto tedy nezastupitelná.

Sangre de Drago vám během chemoterapie vrátí sílu

Opět pomáhá zvyšovat odolnost vůči nepříznivým vlivům. Tato živice z kůry stromu Sangre de Drago díky svým obsaženým látkám brání dalšímu rozvoji nádorových buněk a je součástí protinádorových kúr. Jedná se tedy o skvělý přírodní prostředek pro zvládnutí chemoterapie.

Sangre de Drago je tmavě červená míza připomínající krev. Tato dračí krev navrací organismu sílu. Vnitřní posílení na materiální úrovni může velice dobře přispět k posílení psychického stavu během chemoterapie.

Ale rozhodně to práci na psychické úrovni nenahradí. Vše musí jít ruku v ruce, aby pak výsledky chemoterapie a celkové léčby směřovaly ke zdraví.

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

349 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

799 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

249 Kč


4 Comments

  1. Dobrý den, čím se tedy dá nastartovat tělo, které je 16 let po chemoterapii.Telo v 14 letech dostalo těžké dávky chemiterapie a je neustále unavene. I chůze ho unavuje. Dekuji za odpověď

  2. Dobrý den.Prosím o pomoc.Můj syn 52 let,chodí na chemoterapii a ozařování.Nemá chuť na jídlo,je hubený normálně a nyní je to ještě horší.Jak mu pomoci,aby něco snědl.
    Děkuji Láníková

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*