Maca peruánská je silný životabudič, který vám dodá pořádnou dávku energie

Již v dávné minulosti byl kořen Maca ceněn jako výživový doplněk, posilovač plodnosti a povzbuzovač energie. Zejména válečníci, jak Inkové, tak později dokonce i Španělé, konzumovali velké množství macy před bojem, aby zvýšili svou energii, sílu a snížili dobu regenerace. Energetické vlastnosti macy jsou dnes jedním z hlavních důvodů, proč patří mezi špičku peruánského zemědělského exportu.

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Maca peruánská je silný životabudič, který vám dodá pořádnou dávku energie.
Maca peruánská je silný životabudič, který vám dodá pořádnou dávku energie.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Obsahuje maca kofein?

Maca neobsahuje kofein, který se nachází v kávě, čaji a kakaových bobech. Kofein funguje tak, že v mozku blokuje neurotransmiter adenosin, který říká tělu, aby se uvolnilo, a stimuluje pocit unavenosti. Je tak logické, že dlouhodobá konzumace kávy může způsobovat negativní účinky, jako úzkost, neklid, třes, nepravidelný srdeční tep a potíže se spánkem.

Na rozdíl od kofeinu maca nemá žádné vedlejší účinky a lze ji tak používat k zvýšení energetických hladin bez rizika.

Jak maca zvyšuje energií?

Maka je velmi odlišná od běžných typů nakopávačů a povzbuzovačů. Neobsahuje kofein, žádný zpracovaný cukr a synteticky vyrobené stimulanty. To znamená, že maca zvyšuje vaši energii vyváženým a udržitelným způsobem.

Na rozdíl od klasických stimulantů včetně kávy NIKDY NEZATĚŽUJE NADLEDVINKY, jejichž vyčerpání způsobuje poruchy trávení, zácpu, depresi, nespavost, dlouhodobý stres a životní traumata.

To vše činí macu atraktivní jako zdravou alternativu kávy pro mnoho lidí.

Otázka zní, pokud maca neobsahuje kofein nebo jiné stimulanty, jak tedy může zvyšovat energii?

Maka účinkuje v několika směrech, aby zvýšila vaši energii:

1) Maca je superpotravina, jakkoliv to slovo může dnes znít vyčpěle. Ona totiž superpotravinou skutečně je. Obsahuje 10,5% bílkovin, 8,5% vlákniny, 19 esenciálních aminokyselin, vitamíny A, B1, B2, B3, C a D, minerály železo, hořčík, měď, zinek, sodík, draslík, vápník, několik glukosinolátů, 20 volných mastných kyselin a unikátní sloučeniny nazývané makaeny a makamidy.

2) Maca patří adaptogeny, což jsou velmi vzácné rostliny (ašvaganda, ženšen a další), které zvyšují fyziologický a emocionální stav těla odolávajícího nemocem prostřednictvím zlepšení zdraví. Adaptogeny mají normalizační účinek – vyvažují nebo předcházejí poruchám homeostázy způsobeným všudypřítomnými stresory. Navíc nabízejí širokou škálu terapeutických účinků bez způsobení závažných vedlejších účinků.

3) Maca vyvažuje hormony u mužů i žen, což je jedním z velmi pozitivních aspektů, protože není „pohlavně specifický“ a stejně dobře funguje pro obě pohlaví s ohledem na dosažení hormonální rovnováhy. Udržovaná a zvýšená energie je výsledkem pozitivní rovnováhy hormonů.

Co říká výzkum o používání macy ke zvýšení energie?

1) V roce 2009 publikovalo 5 výzkumníků z University of Northumbria v Newcastle studii provedenou na sportovcích. Jedné skupině sportovců byl podáván prášek z macy po dobu 14 dnů, zatímco druhé skupině bylo podáváno placebo.

Po dvou týdnech všichni absolvovali cyklistický závod o délce 40 kilometrů. Když byly časy porovnány s předchozími nejlepšími na stejné trati, výzkumníci zjistili, že skupina užívající macu výrazně snížila své časy, zatímco skupina s placebem zůstala stejná.

2) Samovnímání provedené v roce 2006 G.E. Gonzalezem ukázalo, že maca působí jako povzbuzovač ve srovnání s placebem u jinak zdravých mužů.

3) Studie z roku 2004 v Austrálii ukázala, že prášek z macy v dávce 3 – 5 gramů denně snižuje psychologické symptomy, včetně úzkosti a deprese, a snižuje ukazatele sexuální dysfunkce u postmenopauzálních žen nezávisle na estrogenové a androgenní aktivitě.

4) Studie z roku 2021 dospěla k závěru, že maca by mohla sloužit jako funkční potravinový doplněk ke zlepšení výkonnosti cvičení a zmírnění fyzické únavy.“

5) Další studie z roku 2001 zjistila, že maca zvýšila energii a sexuální výkonnost samců potkana, což je činí schopnějšími reprodukovat se a udržovat fyzickou aktivitu déle a pravidelněji.

Závěr

Není pochyb o tom, že maca přirozeně a zdravě každodenně posiluje zvýšení energie. Historie, výzkum a zkušensoti našich zákazníků to jen potvrzují – maca je silně energetizující potravina.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč


2 Comments

  1. Dobrý den, mám zájem o vice produktů z Peru, kokretně Sange de drago, Juan de Alonso ( Xantium spinosum) , Cola de Caballo ( Equisetum arvense ) , Canihua ( Chenopodium pallidicauale ) , Camu Camu ( Myrciaria dubia ), Caigua ( Cyclanthera pedata ), Spirulina Andina ), Vilcacora ( Uňa de gato ) , Tahuari ( Tabebuia serratifolia ) ( La Pacho Amarillo )

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*