Posilovače mozkové činnosti nakopnou mysl

Hledáte nejlepší výživu pro mozek? Soustředění i paměť vám dodají přírodní posilovače mozkové činnosti, které doslova nakopnou vaši mysl.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


Posilovače mozkové činnosti nakopnou mysl.
Posilovače mozkové činnosti nakopnou mysl.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Posilovače mozkové činnosti představují skvělou výživu pro vaši mysl. Pokud hledáte opravdu ty nejlepší, obraťte se na sílu přírody. Máme pro vás tipy na nejúčinnější přírodní posilovače, které zlepší vaše kognitivní funkce a zvýší vaši mozkovou aktivitu.

Mezi nejlepší posilovače mozkové činnosti patří Brahmi

Mistrem mezi posilovači mozkové činnosti je indická bylinka Brahmi neboli Bakopa, která posiluje mozkové funkce a vědomí. Tato bylina má velmi silný vliv na zlepšení paměti a poznávacích funkcí. Jelikož je Brahmi silným antioxidantem, dokáže zpomalit degeneraci mozkových buněk. I v případě pacientů s Alzheimerovou chorobou Brahmi potlačuje zhoršující se vývoj, neboť má ochranný vliv na paměť.

Jaké jsou další přednosti byliny Brahmi? Snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby, demence i dalších neurologických poruch. Brahmi dále vyniká komplexními ochrannými účinky na mozek včetně paměti a poskytuje mitochondriím v nervových buňkách tolik potřebné palivo pro správné fungování.

Další posilovače mozkové činnosti: Gotu Kola jako kvalitní výživa pro mozek

Jako tonický adaptogen pro mozek a nervovou soustavu působí bylinka Gotu Kola. Její užívání posiluje paměť, zlepšuje koncentraci a schopnost zpracovávat větší množství informací. Na druhou stranu Gotu Kola snižuje nápor na nervovou soustavu a pomáhá tomu, aby se váš mozek přizpůsobil těžším podmínkám a zátěži.

Co je dalším pozitivem této bylinky? Gotu Kola patří mezi posilovače mozkové činnosti. Zlepšuje tedy spoustu mentálních funkcí a navíc zpomaluje degenerativní procesy v mozku.

Kurkuma podporuje růst nových mozkových buněk

Chcete-li podpořit svou mozkovou činnost, obraťte se také na kurkumu, která je hlavní složkou kari koření. Kurkuma totiž obsahuje silnou protizánětlivou a antiooxidační látku zvanou kurkumin, která v případě každodenního užívání posiluje paměť, zlepšuje soustředění a je skvělou prevencí depresivních stavů. Je však nutno podotknout, že běžná kurkuma obsahuje okolo 3% kurkuminu, proto je daleko účinnější užívat extrakt z kurkumy.

V čem je ještě kurkumin jedinečný? Vědci poukazují na to, že podporuje růst nových mozkových buněk. Právě toto zjištění může podle vědců oddálit nástup demence i mentální pokles v pozdějším věku.

Posilovače mozkové činnosti zařaďte i do svého jídelníčku

Chcete-li nakopnout svůj mysl, zaměřte se také na to, co jíte. Správné fungování mozku podpoří zejména vitamin C, který vás rovněž ochrání před duševním vyčerpáním. Do svého jídelníčku proto zařaďte potraviny s vysokým obsahem tohoto vitaminu. Jde zejména o citrusového ovoce, černý rybíz, camu camu, rakytník, kiwi, papriku, brokolici nebo kapustu.

Mezi skvělé posilovače mozkové činnosti patří také ořechy a semínka, které jsou bohaté zvláště na omega-3 mastné kyseliny. Právě omega-3 blahodárně ovlivňují paměť a výkonnost mozku, zlepšují rovněž logické uvažování. Omega-3 najdete například ve vlašských ořeších, chia semíncích nebo lněném oleji. Na omega-3 je dále bohaté avokádo.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*