Jarní recepty plné živin a vitamínů

Jarní recepty by se měly ideálně skládat ze zelených surovin, ovoce a zeleniny, které jsou momentálně sezónně dostupné. Zásobujte své tělo prospěšnými látkami a vychutnejte si jednoduché, rychlé a svěží recepty. Očistíte své tělo po zimě a připravíte metabolismus na další letní období.

eshop energie života nabízí


CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč


Jarní recepty plné živin a vitamínů.
Jarní recepty plné živin a vitamínů. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zatímco zima je obdobím, kdy využíváme své zásoby zavařené zeleniny a ovoce, na jaře nastává čas pro čerstvé suroviny. Tělo se potřebuje od náročného času plného chladu a šera očistit a nejlépe se mu to podaří, pokud se zaměříte na svěží jarní recepty, které jsou plné prospěšných látek. Doplňte svému tělu vitaminy a minerály a těšte se ze spousty energie.

Vychutnejte si chřest v různých podobách

Tato nenápadná zelenina dokáže tělo přímo napumpovat vitaminy a minerály. Obsahuje vitamín A, C, E, B a potřebné minerály, jako je hořčík, zinek, železo, vápník a mnoho dalších. Chřest můžete konzumovat jen lehce povařený ve vodě, ale také jej zakomponovat do mnoha různých receptů.

Svěží a lehké jarní recepty můžete vytvořit za pár minut a ještě díky němu získáte všechny potřebné látky. Smíchejte salát, chřest a ředkvičky. Při nákupu volte raději místní chřest, který bude obsahovat více prospěšných látek a hlavně bude zralý.

Ideálně se hodí k bramborovému pyré a pečeným zeleninovým placičkám. Díky chřestu celý chod odlehčíte a nebudete se po jeho konzumaci cítit unavení a bez energie. Naopak vám jídlo dodá sílu na celý den.

Vše, co je zelené, vám na jaře dodá energii a vitamíny

Nezapomínejte také na špenát, který lze jednoduše kombinovat s ostatními surovinami. Stačí jej smíchat s těstovinami různých druhů, tofu a máte připravený rychlý a snadný oběd. Špenát je vhodný k pečenému tempehu.

Brambory na všechny způsoby

Ideální jarní přílohou jsou brambory, které lze při vaření použít jako hlavní surovinu. Připravte si večeři v podobě zapečených brambor se rostlinnou smetanou a špenátem, s veganským sýrem, rajčaty nebo cuketou. Jedná se o lehké jídlo, které vás zasytí, neunaví a v období jara dodá potřebné látky.

Ke svačině nebo snídani přidejte pravidelně také zelený nápoj z mladého ječmene, který pročistí lymfatický systém a nastartuje na jaře metabolismus. Díky tomu bude vaše tělo jednoduše ukládat všechny prospěšné látky, které ve stravě přijmete a filtrovat toxiny. Tuto skutečnost také dokazují odborné studie, které se problematice blíže věnují a popisují mladý ječmen jako velmi prospěšnou potravinu.


CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*