Jarní recepty plné živin a vitamínů

Jarní recepty by se měly ideálně skládat ze zelených surovin, ovoce a zeleniny, které jsou momentálně sezónně dostupné. Zásobujte své tělo prospěšnými látkami a vychutnejte si jednoduché, rychlé a svěží recepty. Očistíte své tělo po zimě a připravíte metabolismus na další letní období.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

249 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

399 Kč


Jarní recepty plné živin a vitamínů.
Jarní recepty plné živin a vitamínů. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zatímco zima je obdobím, kdy využíváme své zásoby zavařené zeleniny a ovoce, na jaře nastává čas pro čerstvé suroviny. Tělo se potřebuje od náročného času plného chladu a šera očistit a nejlépe se mu to podaří, pokud se zaměříte na svěží jarní recepty, které jsou plné prospěšných látek. Doplňte svému tělu vitaminy a minerály a těšte se ze spousty energie.

Vychutnejte si chřest v různých podobách

Tato nenápadná zelenina dokáže tělo přímo napumpovat vitaminy a minerály. Obsahuje vitamín A, C, E, B a potřebné minerály, jako je hořčík, zinek, železo, vápník a mnoho dalších. Chřest můžete konzumovat jen lehce povařený ve vodě, ale také jej zakomponovat do mnoha různých receptů.

Svěží a lehké jarní recepty můžete vytvořit za pár minut a ještě díky němu získáte všechny potřebné látky. Smíchejte salát, chřest a ředkvičky. Při nákupu volte raději místní chřest, který bude obsahovat více prospěšných látek a hlavně bude zralý.

Ideálně se hodí k bramborovému pyré a pečeným zeleninovým placičkám. Díky chřestu celý chod odlehčíte a nebudete se po jeho konzumaci cítit unavení a bez energie. Naopak vám jídlo dodá sílu na celý den.

Vše, co je zelené, vám na jaře dodá energii a vitamíny

Nezapomínejte také na špenát, který lze jednoduše kombinovat s ostatními surovinami. Stačí jej smíchat s těstovinami různých druhů, tofu a máte připravený rychlý a snadný oběd. Špenát je vhodný k pečenému tempehu.

Brambory na všechny způsoby

Ideální jarní přílohou jsou brambory, které lze při vaření použít jako hlavní surovinu. Připravte si večeři v podobě zapečených brambor se rostlinnou smetanou a špenátem, s veganským sýrem, rajčaty nebo cuketou. Jedná se o lehké jídlo, které vás zasytí, neunaví a v období jara dodá potřebné látky.

Ke svačině nebo snídani přidejte pravidelně také zelený nápoj z mladého ječmene, který pročistí lymfatický systém a nastartuje na jaře metabolismus. Díky tomu bude vaše tělo jednoduše ukládat všechny prospěšné látky, které ve stravě přijmete a filtrovat toxiny. Tuto skutečnost také dokazují odborné studie, které se problematice blíže věnují a popisují mladý ječmen jako velmi prospěšnou potravinu.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

249 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*