Jak se vyrábějí fiktivní bankovní půjčky

Věřím že elitní skupina lidí a společnosti, které řídí, získaly nadvládu nejenom nad energií, zdroji potravin, vzděláváním a zdravotní péčí, ale prakticky nad každým aspektem našich životů. A dělají to skrz ovládání světových financí, ne tím, že vytvoří větší hodnotu, ale vlastně tím, že řídí zdroj peněz. Když jsem sledoval peníze, zavedlo mě to do pyramidového systému. Tady na spodní úrovni jsme my a naše každodenní životy. Nad tím je vláda, lidé, kterým byly dány monopoly a síla, a používají to k danění a ovládnutí nás, ať souhlasíme či nikoli. Kdo ale ovládá je?

REKLAMA

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Na další úrovni jsou korporace. Mnozí by řekli, že nyní světu vládnou korporace a ne národní státy. Říká se tomu korporatokracie. Chcete-li získat světové zdroje a ovládat trhy, musíte mít přístup k levným penězům.

Velké společnosti mají své půjčky s výhodnými podmínkami od velkých bank, což znamená, že ti, co ovládají hlavní banky, peníze elit, nakonec ovládají korporace.

Jak jsem sledoval peníze, dozvěděl jsem se, že téměř všechno, čemu jsem o penězích věřil, jednoduše není pravda.

Je zajímavé, jak na málo otázek se skutečně ptáme o každodenních věcech, například když jdeme do banky a žádáme o půjčku, řekněme 50 000 dolarů.

Co se ve skutečnosti děje? Vidíte, většina lidí žije své životy, založené na druhu nejasných představ o tom, co se děje. Co se ve skutečnosti děje, je to, že když požádáte o 50 000 dolarů, oni vám na váš účet připíší 50 000 dolarů.

To je vše co udělají!

Nevyrazí žádné mince, nevytisknou peníze ani nepřesunou nějaké drahé kovy kamkoli. Oni prostě vloží 50 000 dolarů na váš účet na obrazovce na počítači.

Od té chvíle platíte úroky z peněz, které nikde nejsou a nikdy nebudou existovat. Ukazuje se, že banky momentálně mají 9x více peněz v půjčkách, než mají ve svých rezervách v trezorech.

Toto je možné díky tomu, co se označuje jak frakční rezervní úvěr.

energiezivota Banner3 - Jak se vyrábějí fiktivní bankovní půjčky Funguje to tak, že Federální rezervní systém nebo centrální banky v každé zemi mají právně umožněno stanovit množství peněz, které musí mít banky jako rezervu.

V USA to je momentálně 10%. Takže když si do banky uložíte 10 000 dolarů, banka si dá stranou 10% nebo 1 000 dolarů a zbytek peněz pak dá na půjčky.

To, jak to funguje, je asi takhle. Řekněme, že jiná osoba přijde do banky a zažádá o půjčku na auto na 9 000 dolarů.

V tu chvíli banka zapůjčí 9 000 dolarů, z vašeho původního vkladu. A ten tam najednou není! Dlužník pak platí osobám prodávajícím auto a ti pak jdou uložit peníze do jiné banky, která je součástí toho samého systému centrálního bankovnictví.

Těchto 9 000 dolarů je považováno za nový vklad a proces pokračuje. Peníze se dále přeukládají a přepůjčovávají, dokud se z počátečního vkladu ve výši 10 000 dolarů nestane 100 000 dolarů.

Bankovní systém právě vytvořil přes 90 000 dolarů tím, že půjčoval z vašich peněz.

Zřejmě to začalo se zlatníky v 17. století, kdy lidé obchodovali ve zlatě. Zlato bylo přílíš těžké na to ho nosit s sebou, takže lidé uložili (současný) kov v hodnotách a místo toho obchodovali s papíry.

Tyto papíry byly první papírovými penězi. Od té doby mohlo pouze pár lidí vybrat jejich zlato kdykoli chtělo, vlastníci trezorů, v podstatě noví bankéři, začali vytvářet papíry pro více kovů, než kolik momentálně měli.

Půjčovali tyhle papíry a účtovali úrok na peníze, na zlato, které ve skutečnosti neměli.

Takhle se narodil náš tzv. frakční rezervní systém.

V tomhle systému tihle bankéři vyráběli peníze z ničeho, zatímco zbytek z nás musel tvrdě pracovat, aby si je vydělal.

To vytvořilo moderní formu nevolnictví, kde nyní společnost hromadně pracuje, aby splatila své dluhy bankám.

"Je nabíledni, že většina lidí národa nechápe náš bankovní a peněžní systém, protože kdyby ho chápali, věřím, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce. Henry Ford, 1922"

Pod tímto schématem frakčního rezervního systému jsme se nevyhnutelně stali zadluženými otroky vládnoucí třídy finanční elity.

Ne protože jsou lepší nebo chytřejší, než ostatní, ale protože ovládli systém k vlastnímu obohacení za cenu utrpení většiny lidí planety.

z filmu Thrive (zpracováno na základě titulků, které přeložil Jankoš)

 
REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*