Hormonální nerovnováha způsobuje přibírání na váze

Během hormonální nerovnováhy dochází v lidském těle k narušení běžného rovnovážného stavu hormonů, které mají za úkol regulaci a řízení různých tělesných funkcí. Hormonální nerovnováha se tak mimo jiné projevuje přibíráním na váze, ale má i jiné nepříjemné důsledky. Jak těmto problémům předcházet?

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč


Hormonální nerovnováha způsobuje přibírání na váze.
Hormonální nerovnováha způsobuje přibírání na váze.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Hormonální nerovnováha se u mužů a u žen projevuje řadou příznaků. Jedním z nich je také výrazné přibírání na váze. Jak spolu rozbouřené hormony a nárůst hmotnosti vůbec souvisí a jak předejít případnému tloustnutí?

Hormonální nerovnováha a její příčiny

Narušení rovnovážného stavu hormonů v těle má hned několik příčin. Za hormonální nerovnováhu může nezdravý životní styl, nevyvážená strava, ale také užívání některých léků. Na vině tohoto problému je mnohdy také nadměrné, nebo naopak nedostatečné cvičení a dále dlouhodobý stres.

Hormonální nerovnováha u vás může vzniknout i při onemocnění štítné žlázy a v důsledku zdravotních problémů s nadledvinkami. Hormonální bouře nastává také v období puberty a klimakteria. Ženy ji zažívají i během těhotenství nebo při kojení.

Projevy hormonální nerovnováhy

Hormonální nerovnováha má různé projevy, které mnohdy u žen a u mužů vykazují odlišný charakter. Společné projevy hormonální nerovnováhy u obou pohlaví jsou následující:

  • únava
  • přibývání na váze
  • sklony k emoční a psychické labilitě
  • podrážděnost
  • častější změny nálad
  • snižování libida
  • problémy se spánkem
  • problémy s pamětí a koncentrací

Hormony a přibírání na váze

Určitě jste si už někdy položili otázku, proč v důsledku hormonální nerovnováhy přibíráte na váze. Za narůstající váhu může v prvé řadě zpomalený metabolismus, který snižuje rychlost, kterou vaše tělo spaluje přijaté kalorie. Hormonální nerovnováha rovněž podporuje zvýšenou chuť k jídlu, takže můžete mít tendenci častěji vyluxovat ledničku. Tento stav často vede i k narušení regulace tuků v těle, což způsobuje nadměrné ukládání tukových buněk v problémových partiích.

Hormonální nerovnováha: Co při ní jíst?

Jelikož hormonální nerovnováha způsobuje přibírání na váze, dejte si extra záležet na svém jídelníčku. Vyhýbejte se tučným, těžkým a smaženém pokrmům, co nejvíce omezte uzeniny, polotovary, sladkosti a pečivo z bílé mouky. Naordinujte si jídelníček, který je lehký, zdravý a snadno stravitelný.

Existují také potraviny, které vám napomohou návrat k hormonální rovnováze. Jedná se zejména o granátové jablko, borůvky, jablka, hrušky, česnek, fenykl, zázvor, skořice, kurkumu, pohanku, čočku nebo mandle. Přidejte avokádo, vlašské ořechy, chia semínka, která jsou bohaté na omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Pokud bojujete s hormonální nerovnováhou, svůj jídelníček doplňte o přirozené fermentované potraviny. Jde především o kvašenou zeleninu, kombuchu, kimchi nebo kysané zelí.

Tipy muže a ženy, jak srovnat hormonální nerovnováhu přírodním způsobem

Jestliže hledáte bylinky, které vám pomohou srovnat hormonální nerovnováhu, sáhněte v prvé řadě po mace peruánské. Maca je totiž výjimečná tím, že svými účinky umí dostat do rovnováhy steroidní hormony, k nimž patří testosteron, progesteron a estrogen. Tato jihoamerická bylina, která má výborný vliv na celý endokrinní systém, tak představuje přírodní prostředek k oddálení hormonálních změn přicházejících se stárnutím. Maca přitom vyladí nejen hormony, zvyšuje také libido a plodnost.

Muži a ženy při harmonizaci hormonální nerovnováhy ocení dále kotvičník zemní, který má vliv na hormonální systém podobně jako maca. Tato bylina stimuluje hormonální činnost a tím zmírňuje řadu projevů, které přichází s věkem. Mužům přináší zvýšení potence, podporu tvorby spermií a léčí prostatu. U žen pomáhá s projevy způsobenými poklesem hladiny estrogenu a také povzbuzuje sexualitu.

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*