Demenci způsobuje močovina z trávení bílkovin

Mezinárodní tým vědců z Manchesterské univerzity potvrdil objev hlavní příčiny demence. Viníkem je nárůst hladiny močoviny v mozku, což může způsobit poškození mozku a tedy i demenci. Zvýšené množství močoviny v těle je možným důsledkem trávení nadměrného množství bílkovin zejména živočišného původu, především pak masa.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Močovina je sloučeninou, která se běžně vylučuje z těla močí. Ovšem jen za předpokladu, že ledviny fungují správně. Pokud se tak neděje, může to mít dalekosáhlé následky.

Demence způsobuje nevratné zničení nervových buněk a zhoršení mozkových funkcí, což vede ke ztrátě paměti a schopnosti učit se novým věcem. V současné době na demenci neexistuje lék, jedině prevence, spočívající ve zdravém životním stylu a užívání přírodních prostředků, které umožňují regeneraci mozku.

Vědecká práce týmu profesora Gartha Coopera z oddělení kardiovaskulárních věd Univerzity v Manchesteru odhalila, že vysoká hladina močoviny se v mozku objevila ještě před nástupem demence. Toto zjištění by tak do budoucna mohlo pomoci lékařům demenci mnohem rychleji diagnostikovat a dokonce léčit ještě před jejím samotným rozvojem.

BRAHMI kapsle 100 ks

Jen tak na okraj, jiná Cooperova studie zase prokázala, že pacienti s Alzheimerovou chorobou mají v mozkové tkáni velmi nízkou hladinu mědi, kterou je tak velmi žádoucí doplňovat, především v monoatomické formě.

"Naše nejnovější studie o Huntingtonově nemoci je posledním kusem skládačky, který nás vede k závěru, že vysoká močovina mozku hraje klíčovou roli v demenci,“ vyslovil svůj závěr profesor Cooper.

Zároveň se vzhledem k výsledkům studie domnívá, že totéž platí i pro Alzheimerovu chorobu.

"Je však zapotřebí dalšího výzkumu, abychom objevili zdroj zvýšené močoviny. Zejména pokud jde o potenciální zapojení amoniaku a systémové metabolické poruchy,“ upřesnil profesor.

Vědecká práce o vlivu močoviny na demenci vychází z dřívějších studií profesora Gartha Coopera, které se zaměřovaly na souvislosti mezi Huntingtonovou chorobou, jinými neurodegenerativními nemocemi a cukrovkou druhého typu. (zdroj: manchester.ac.uk)

georg


Zdravé tipy pro jednotlivá znamení

♈ BERANBrahmi • ♉ BÝKCordyceps

♊ BLÍŽENCICordyceps • ♋ RAKAcai Berry

♌ LEVCaigua • ♍ PANNAAšvaganda

♎ VÁHYCordyceps • ♏ ŠTÍRKotvičník

♐ STŘELECReishi • ♑ KOZOROHKřemelina

♒ VODNÁŘBrahmi • ♓ RYBYAšvaganda


Bylinky na posílení růstu nových neuronů

Monoatomická měď na zdravé fungován mozku

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*