Demenci způsobuje močovina z trávení bílkovin

Mezinárodní tým vědců z Manchesterské univerzity potvrdil objev hlavní příčiny demence. Viníkem je nárůst hladiny močoviny v mozku, což může způsobit poškození mozku a tedy i demenci. Zvýšené množství močoviny v těle je možným důsledkem trávení nadměrného množství bílkovin zejména živočišného původu, především pak masa.

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Močovina je sloučeninou, která se běžně vylučuje z těla močí. Ovšem jen za předpokladu, že ledviny fungují správně. Pokud se tak neděje, může to mít dalekosáhlé následky.

Demence způsobuje nevratné zničení nervových buněk a zhoršení mozkových funkcí, což vede ke ztrátě paměti a schopnosti učit se novým věcem. V současné době na demenci neexistuje lék, jedině prevence, spočívající ve zdravém životním stylu a užívání přírodních prostředků, které umožňují regeneraci mozku.

Vědecká práce týmu profesora Gartha Coopera z oddělení kardiovaskulárních věd Univerzity v Manchesteru odhalila, že vysoká hladina močoviny se v mozku objevila ještě před nástupem demence. Toto zjištění by tak do budoucna mohlo pomoci lékařům demenci mnohem rychleji diagnostikovat a dokonce léčit ještě před jejím samotným rozvojem.

Jen tak na okraj, jiná Cooperova studie zase prokázala, že pacienti s Alzheimerovou chorobou mají v mozkové tkáni velmi nízkou hladinu mědi, kterou je tak velmi žádoucí doplňovat, především v monoatomické formě.

„Naše nejnovější studie o Huntingtonově nemoci je posledním kusem skládačky, který nás vede k závěru, že vysoká močovina mozku hraje klíčovou roli v demenci,“ vyslovil svůj závěr profesor Cooper.

Zároveň se vzhledem k výsledkům studie domnívá, že totéž platí i pro Alzheimerovu chorobu.

„Je však zapotřebí dalšího výzkumu, abychom objevili zdroj zvýšené močoviny. Zejména pokud jde o potenciální zapojení amoniaku a systémové metabolické poruchy,“ upřesnil profesor.

Vědecká práce o vlivu močoviny na demenci vychází z dřívějších studií profesora Gartha Coopera, které se zaměřovaly na souvislosti mezi Huntingtonovou chorobou, jinými neurodegenerativními nemocemi a cukrovkou druhého typu. (zdroj: manchester.ac.uk)

georg

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*