Brahmi může zvrátit Alzheimerovu chorobu

Ano, Brahmi skutečně regeneruje a posiluje mozek. Svědčí o tom řada vědeckých studií, pomocí nichž chtěli vědci získat potvrzení, zda indičtí guruové mají pravdu, když Brahmi vřele doporučují svým žákům.

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Brahmi může zvrátit Alzheimerovu chorobu.
Brahmi může zvrátit Alzheimerovu chorobu. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bacopa monnieri neboli Brahmi je bylina, která se v Indii po tisíce let používá ke zlepšení paměti a revitalizaci mozkových funkcí. V Ayurvédě má označení jako mozkové tonikum. A sice díky jeho omlazujícím vlastnostem na nervovém systému. Navíc se tradičně podával dětem pro lepší rozvoj mozku. Ne nadarmo matky svým dětem přidávají Brahmi snad do každého jídla. Je to vysvětlením, proč z Indie pochází tolik geniálních dětí?

Brahmi může zvrátit Alzheimerovu chorobu

Bylo již nade vší pochybnost prokázáno, že Bacopa zlepšuje paměť. A zároveň učení nejen u zdravých mladých lidí, ale i starších dospělých, kteří trpí ztrátou paměti.

Hlavním mechanismem byliny je posílení komunikace mezi neurony zvýšením růstu nervových zakončení, nazývaných dendrity. Studie rovněž naznačují, že Brahmi zvyšuje produkci a dostupnost acetylcholinu. Tento neurotransmiter je extrémně důležitý pro uchování paměti, vnímání a pozornosti. U člověka s Alzheimerovou chorobou jsou zásoby acetylcholinu zcela vyčerpané.

Z mnoha výzkumů vyplývá, že přínosy indické byliny jsou postupné a souvisí s dlouhodobým užíváním.

Chrání mozek

Kromě posílení spojení mezi nervovými buňkami, Brahmi pomáhá vytvářet mapy paměti a vytahovat z nich informace mnohem rychleji a efektivněji.

Brahmi je silný antioxidant, který zvyšuje v mozku hladiny obranných enzymů, jako je glutathion a superoxid dismutáza.

Bylo také prokázáno, že Brahmi odstraňují toxiny a volné radikály z neuronů a pomáhá opravovat jejich mitochondrie.

A to je důležité, protože mitochondrie jsou nezbytné nejen pro přenos energie v lidské buňce, ale zároveň řídí proces apoptózy, tedy buněčného životního cyklu.

Sloučeniny v bylině se dokáží zapojit do antioxidačního procesu uvnitř mozkové buňky regenerací mitochondrií tím, že brání oxidačnímu poškození a předčasné buněčné smrti.

Neuroprotektivní účinky Brahmi vědci vypozorovali v souvislosti s výskytem toxinů v mozku, jako je hliník, rtuť a železo. Bacopa zároveň chrání dopaminové buňky a zabraňuje nahromadění beta-amyloidu, což z něj činí slibného kandidáta na léčbu Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby.

Zlepšuje přísun kyslíku do mozku

Díky antioxidačním účinkům Brahmi snižuje záněty nervů. Zároveň podporuje zdraví mozku tím, že zlepšuje průtok krve a přísun kyslíku do mozku. Jako adaptogen má ochrannou funkci proti akutnímu a chronickému stresu.

Vědci prokázáli, že snižuje ukazatele stresu ve všech oblastech mozku, včetně hipokampu, mozkové kůry a mozečku. Brahmi funguje synergicky s bylinou gotu kola a několika dalšími léčivými bylinami, jako je například Ašvaganda. (zdroj: antaralife.com)

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*