Ranní rituály pro zdraví, které byste neměli vynechat

Věnujte pozornost svému zdraví hned ráno. Vsaďte na pohyb, zdravou snídani a další návyky, které vás po celý den udrží svěží a v dobré náladě.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč


Ranní rituály pro zdraví, které byste neměli vynechat.
Ranní rituály pro zdraví, které byste neměli vynechat. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ranní rituály pro zdraví vám dodají den plný energie, dobré nálady a pozitivního myšlení. I když je vaším dlouhodobým společníkem ranní káva a cigareta, vyzkoušejte pro změnu něco nového. Tyto rituály vám rozjasní den, nastartují metabolismus a vy se budete cítit svěží.

Mezi ranní rituály patří dřívější vstávání

Existují různé fáze spánku a váš budík si nevybírá. Je docela možné, že se někdy vzbudíte rozlámaní, bez nálady a ještě byste si na hodinku nebo dvě zalezli zpět pod peřinu. Vaše tělo si žádá alespoň chvíli klidu. Seďte na posteli, dívejte se z okna nebo se lehce protahujte.

Omezte po probuzení mobilní telefon, počítač a televizní obrazovku

Ranní rituály se týkají také chytrých zařízení. Váš mozek a tělo se teprve probouzejí a přichází v plné síle se chopit úkolu, který jim dáte. Nezaměstnávejte ho myšlenkami, které se týkají příspěvků na sociálních sítích nebo jinými podněty na obrazovkách.

Nechte ho přemýšlet o tom, jaký bude váš den, a zaměřte pozornost tam, kde ji skutečně využijete na maximum. Jakmile po probuzení začnete kontrolovat pracovní emaily nebo příspěvky, výrazně si zaplníte kapacitu, která by se mohla věnovat jiné činnosti a uškodit můžete svému psychickému zdraví.


Náš tip: Pokud se nemůžete po ránu nastartovat, zkuste Guaranu anebo ideálně NEURON plus.


Ranní rituály: Nejprve pohyb, poté jídlo

Po ránu nemusíte podávat atletické výkony. Bohatě postačí, když vyjdete ven na čerstvý vzduch a dopřejete si krátkou procházku nebo jógu. Díky ní si utřídíte myšlenky, nastartujete metabolismus a připravíte své tělo na první jídlo dne.

Ještě před snídaní skočte do sprchy a párkrát otočte kohoutkem na studenou. Otužování sníží úzkosti a zlepší také váš fyzický stav. Při snídani dejte na svůj vnitřní hlas a snídejte střídmě a rozmanitě.

Stanovte si cíle pro váš den

S dalším dnem také přicházejí nové příležitosti. Když si po snídani dáte krátký čas na jejich plánování nebo jen rozvržení, celý váš den rázem bude mít smysl a energie z vás bude sršet. Jestliže vás čeká práce, stanovte si, kam se chcete posunout a v případě volného dne se můžete zamyslet nad tím, jaká činnost vám přináší nejvíce radosti. Váš den pak uteče jako voda a vy ho celý projdete s úsměvem na tváři a pocitem, že jste něčeho dosáhli.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

349 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

79 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*