Ranní rituály pro zdraví, které byste neměli vynechat

Věnujte pozornost svému zdraví hned ráno. Vsaďte na pohyb, zdravou snídani a další návyky, které vás po celý den udrží svěží a v dobré náladě.

REKLAMA

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Ranní rituály pro zdraví, které byste neměli vynechat.
Ranní rituály pro zdraví, které byste neměli vynechat. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ranní rituály pro zdraví vám dodají den plný energie, dobré nálady a pozitivního myšlení. I když je vaším dlouhodobým společníkem ranní káva a cigareta, vyzkoušejte pro změnu něco nového. Tyto rituály vám rozjasní den, nastartují metabolismus a vy se budete cítit svěží.

Mezi ranní rituály patří dřívější vstávání

Existují různé fáze spánku a váš budík si nevybírá. Je docela možné, že se někdy vzbudíte rozlámaní, bez nálady a ještě byste si na hodinku nebo dvě zalezli zpět pod peřinu. Vaše tělo si žádá alespoň chvíli klidu. Seďte na posteli, dívejte se z okna nebo se lehce protahujte.

Omezte po probuzení mobilní telefon, počítač a televizní obrazovku

Ranní rituály se týkají také chytrých zařízení. Váš mozek a tělo se teprve probouzejí a přichází v plné síle se chopit úkolu, který jim dáte. Nezaměstnávejte ho myšlenkami, které se týkají příspěvků na sociálních sítích nebo jinými podněty na obrazovkách.

Nechte ho přemýšlet o tom, jaký bude váš den, a zaměřte pozornost tam, kde ji skutečně využijete na maximum. Jakmile po probuzení začnete kontrolovat pracovní emaily nebo příspěvky, výrazně si zaplníte kapacitu, která by se mohla věnovat jiné činnosti a uškodit můžete svému psychickému zdraví.


Náš tip: Pokud se nemůžete po ránu nastartovat, zkuste Guaranu anebo ideálně NEURON plus.


Ranní rituály: Nejprve pohyb, poté jídlo

Po ránu nemusíte podávat atletické výkony. Bohatě postačí, když vyjdete ven na čerstvý vzduch a dopřejete si krátkou procházku nebo jógu. Díky ní si utřídíte myšlenky, nastartujete metabolismus a připravíte své tělo na první jídlo dne.

Ještě před snídaní skočte do sprchy a párkrát otočte kohoutkem na studenou. Otužování sníží úzkosti a zlepší také váš fyzický stav. Při snídani dejte na svůj vnitřní hlas a snídejte střídmě a rozmanitě.

Stanovte si cíle pro váš den

S dalším dnem také přicházejí nové příležitosti. Když si po snídani dáte krátký čas na jejich plánování nebo jen rozvržení, celý váš den rázem bude mít smysl a energie z vás bude sršet. Jestliže vás čeká práce, stanovte si, kam se chcete posunout a v případě volného dne se můžete zamyslet nad tím, jaká činnost vám přináší nejvíce radosti. Váš den pak uteče jako voda a vy ho celý projdete s úsměvem na tváři a pocitem, že jste něčeho dosáhli.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*