Pitný režim v létě: Jaké nápoje zařadit kromě vody?

Pitný režim v létě představuje naprosto zásadní záležitost. Co tedy pít v létě? Kromě vody můžete do pitného režimu zařadit i další tekutiny.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Pitný režim v létě: Jaké nápoje zařadit kromě vody?
Pitný režim v létě: Jaké nápoje zařadit kromě vody?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pitný režim v létě představuje naprosto zásadní záležitost. Vysoké teploty, vyšší fyzická námaha i pobyt na sluníčku si žádají o to, abychom přijali vyšší množství tekutin a zabránili tím dehydrataci těla. Které nápoje jsou pro vás v letních měsících tím nejlepším řešením?

Pitný režim v létě: Kolik vypít tekutin? 

Kolik tekutin byste měli vypít v létě? Řiďte se pravidlem, které říká, že na 1 kilogram hmotnosti svého těla byste měli za den vypít 300 až 350 mililitrů tekutin. V extrémních teplech tak mohou ženy v průběhu dne vypít více než 2 litry tekutin. Muži by měli za den přijmout ideálně kolem 2,5 litru.

Tekutiny v létě přitom pijte v průběhu dne po menších dávkách, vaše tělo je tak bude moc efektivněji využít. Dostatečný pitný režim v létě zvýší vaši fyzickou a psychickou odolnost. Kromě toho, že posiluje vaše celkové zdraví, předchází únavě a bolestem hlavy, zlepšuje výkonnost a podporuje také správné fungování lymfatického systému. 

Vyhněte se nápojům, které dehydratují

Než vám prozradíme, které tekutiny by měl pitný režim v létě zahrnovat, zaměříme se nejprve na nápoje, kterým se v horkých měsících vyhnout. Vhodné pro vás nejsou kofeinové nápoje a alkoholické nápoje, které dehydratují. Vyhněte se rovněž pití vody z neznámých a nekontrolovaných zdrojů, a to zvlášť během dovoleným nejen v exotických oblastech. V opačném případě si koledujete minimálně o střevní potíže.

Pitný režim v létě: Které nápoje do něj zařadit?

Čistá neperlivá voda představuje nejlepší a nejefektivnější způsob, jak hydratovat tělo v horkých letních měsících. Pitná voda z kohoutku, popřípadě pitná voda balená, by měla být naprostým základem vašeho pitného režimu v létě. Čistou neperlivou vodu však můžete doplňovat některými dalšími zdravými nápoji, které jsou perfektním zdrojem osvěžení. O které nápoje se konkrétně jedná?

Čistá neperlivá vody s kousky bylinek či ovoce

Nechcete pít v létě pouze čistou vodu bez chuti? I z takové čisté neperlivé vody z vodovodu můžete vykouzlit velmi chutný nápoj. Přidejte do ní například bylinky v podobě čerstvé máty nebo levandulových květů, neperlivou vodu můžete dochutit také plátkem citrónu, limetky, pomeranče, okurky či kousky čerstvých jahod.

Vsadíte-li na výše uvedené kombinace, máte postaráno o svěží letní nápoj. A do pitného režimu v létě se nebudete muset nutit.

Mineralizované přírodní vody bez oxidu uhličitého

V teplých letních měsících můžete do svého pitného režimu zařadit slabě až středně mineralizované přírodní vody bez oxidu uhličitého. Prostřednictvím těchto nápojů doplníte všechny potřebné minerální látky, které vaše tělo vyloučilo nadměrným pocením. Zaměřte se přitom na minerální vody s obsahem hořčíku a draslíku.

Minerální vody mezi sebou střídejte a rozhodně jimi své tělo nepřetěžujte. Jde totiž pouze o doplňkové nápoje. V průběhu jednoho dne by proto dospělý člověk měl vypít maximálně 500 mililitrů neperlivých minerálních vod.

Zelený čaj a pitný režim v létě

Jaký další nápoj pít v létě? Rozhodně zelený čaj, kterým zkuste nahradit kávu. V průběhu letního dne si přitom dopřejte nejlépe dva šálky zeleného čaje. A to ideálně jeden ráno a druhý v odpoledních hodinách. Navečer se však již pití zeleného čaje vyhněte, ať si nenabouráte spánkový režim.

Bylinné čaje: Bylinky mezi sebou střídejte

Do svého letního pitného režimu můžete doplňkově zařadit také chlazené bylinkové čaje. Jednotlivé bylinky mezi sebou střídejte a popíjejte maximálně tři šálky bylinných čajů denně. Které druhy můžete v létě konkrétně zahrnout do svého pitného režimu? Například heřmánkový čaj, mátový čaj, lipový čaj, ibiškový čaj, bezový čaj, čaj z citrónové trávy, levandulový čaj nebo mateřídouškový čaj, které jsou přímo ideální na horké letní dny.

Nepřislazované přírodní šťávy ředěné vodou

Pitný režim v létě může doplňkově obsahovat také nepřislazované přírodní šťávy ředěné vodou, které vašemu tělu kromě hydratace nabídnou další zdravotní výhody. Tyto přírodní neslazené šťávy jsou bohaté na vitamíny, minerály a další prospěšné látky, tudíž její konzumace podpoří vaše celkové zdraví. Do svého pitného režimu v létě tak můžete zařadit ředěný rakytníkový sirup, ředěnou brusinkovou šťávu, ředěnou mrkvovou šťávu či ředěnou šťávu z černého rybízu.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*