10 největších přínosů plodů Arónie pro zdraví (2)

Mezi pěti nejlepšími výhodami, které arónie přináší, patří její pozitivní vliv na udržování normálního krevního tlaku. Tmavé plody jsou známé schopností předcházet stahování cév a udržovat krevní tlak mimo v normálu. Džus nebo čaj z temnoplodce doporučujeme každému, kdo má problémy s oběhovým systémem a tlakem krve.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

V roce 2007 byla na oddělení farmakognozie a molekulárního principu fytoterapie na Lékařské univerzitě Szczecin v Polsku lékaři provedli dvojitě zaslepenou, placebem kontrolovanou paralelní studii energiezivota Banner3 - 10 největších přínosů plodů Arónie pro zdraví (2)(Naruszevicz M. a kol.), kdy pacientům, kteří prodělali infarkt myokardu, výzkumníci podali silný extrakt z plodů arónie. Markery kardiovaskulárního rizika vykazovaly významný pokles u těch pacientů, kteří dostali aronii melanocarpu. Byl u nich zaznamenán pokles krevního tlaku, úrovně Ox-LDL a další.

Prevence a pomoc v léčbě diabetu

Proběhla řada studií o tom, jak plody arónie ovlivňují lidi s diabetem. Z jedné z nich vyplynulo, že konzumace „superbobulí“ nezvyšuje hladinu krevního cukru a dokonce ji snižuje. Arónie může být velmi prospěšná lidem, kteří chtějí předcházet diabetu a také může pomoci zvládat doprovodné potíže.

V jiné studii (Simeonov a kol., 2002), provedené na Lékařské univerzitě v Plovdivu v Bulharsku, se ukázalo, že džus z arónie bez přidaného cukru byl „hodnotným přínosem“ v léčbě pacientů s diabetem.

Šťávu z aronie můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Studie z roku 2007 (Valchevová-Kuzmanovová S. a kol.), prováděná na oddělení preklinické farmakologie a biochemie Lékařské univerzity ve Varně v Bulharsku zjistila, že užívání džusu z plodů aronia melanocarpa může být velmi užitečné v prevenci a zvládání diabetu a jeho komplikací.

Ochranný vliv na trávicí soustavu

Je prokázáno, že plody arónie také pomáhají léčit žaludeční problémy včetně žaludečních vředů a průjmu. Tato teorie se zkoumala na zvířatech ve studii z roku 2004 a ukázala, že antioxidanty obsažené v plodech arónie mají ochranný efekt a u krys léčí akutní gastrické hemoragické příhody. Tato studie vědcům napověděla, že arónie může být efektivním přírodním lékem na žaludeční problémy (včetně vředů). Znovu se ukázalo, že arónie je nanejvýš hodnotné ovoce. Navíc sušená arónie je skvělým lékem na ledvinové a žaludeční potíže.

Protirakovinný účinek

V kontextu ochrany trávící soustavy slouží plody arónie také jako ochrana před rakovinou. Vliv těchto černých plodů na rakovinu je známý spíše u pacientů s rakovinou tlustého střeva. Studie prováděná v roce 2003 ukázala, že plody poskytují přírodní ochranu v boji proti rakovině tlustého střeva.

Šťávu z aronie můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Článek „Tmavší druhy ovoce mohou léčit rakovinu“ popisuje zjištění výzkumníků z Ohio State University, kteří zjistili, že takové ovoce a plody mohou léčit rakovinu. V článku jsou zmíněny i plody arónie: „Pigmenty antokyanů získané z černé mrkve a ředkví zpomalily růst rakovinných buněk o 50 až 80 %. Ale složky temnoplodce například zabíjejí až každou pátou nádorovou buňku, aniž by zasáhly ty zdravé.“

Více na http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6954696.stm

Bude pokračováno.

překlad: Honzoid

zdroj: www.aroniaberrynews.com

Šťávu z aronie můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*