Hřebíčkový olej a jeho přínos pro naše zdraví (1)

Hřebíčkový olej je unikátní díky svým antimikrobiálním, protiplísňovým, antiseptickým, antivirovým, afrodiziakálním a stimulačním vlastnostem. Používá se k léčbě mnoha zdravotních potíží, například na bolest zubů, zažívací potíže, kašel, astma, bolesti hlavy, stres a detoxikaci krve. Jeho nejdůležitější a nejčastější využití je v dentální péči. Hřebíčkový olej je důležitou součástí některých zubních past, ústních vod a prostředků ústní péče.

eshop energie života nabízí


KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

vyčistí játra

249 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Hřebíček je neopadavý strom s květovým poupětem, jenž má nespočet léčivých vlastností. Jedná se o sušený kalich s poupětem podobný hřebíku, odsud také jeho latinský název clavus, tedy hřebík. Hřebíček byl hojně využíván starověkými indickými a čínskými civilizacemi a do ostatních částí světa včetně Evropy se rozšířil během sedmého a osmého století. Dodnes se hřebíček užívá v některých indických a čínských pokrmech.

Hřebíček je bohatým zdrojem minerálů jako jsou kalcium, kyselina chlorovodíková, železo, fosfor, sodík, draslík a také vitamínu A a C.

Infekce

Vzhledem ke svým antiseptickým účinkům je hřebíčkový olej prospěšný na různorodá zranění, řezné rány, svrab, mykózu, infekce, pohmožděniny a potničky. Lze jej také použít na hmyzí štípnutí nebo bodnutí. Hřebíčkový olej je velmi silný a měl by se vždy užívat ředěný. Zároveň by jej neměli užívat lidé s přecitlivělou kůží.

Dentální péče

h%C5%99eb%C3%AD%C4%8Dek - Hřebíčkový olej a jeho přínos pro naše zdraví (1)Jak už bylo zmíněno výše, nejvýraznější užití má hřebíčkový olej v dentální péči. Díky svým antibakteriálním účinkům je hřebíčkový olej velmi účinný při úlevě od bolestí zubů, dásní, a aftů. Hřebíčkový olej obsahuje eugenol, který se v zubním lékařství využívá již mnoho let. Kloktání ředěného hřebíčkového oleje zklidňuje podráždění a bolest v krku. Charakteristická vůně hřebíčkového oleje také pomáhá při zápachu z úst. Hřebíček je také účinný v boji se zubním kazem.

V Indii se hřebíčkový olej tradičně kape na vatový tampon a před spánkem se přikládá na zub s kazem. Za několik dní kaz zmizí. Proto se hřebíčkový olej přidává do mnoha dentálních produktů a přípravků, zejména do zubních past a ústních vod. Zubní lékaři také míchají hřebíčkový olej s oxidem zinečnatým a používají tuto směs jako dočasný výplňový materiál do kořenového kanálku. Hřebíčkový olej je však velmi silný a při nesprávném užití může v ústech způsobit poleptání.

Vzhledem k novým studiím a pečlivému posouzení jeho účinnosti se hřebíčkový olej začal používat jako zklidňující balzám při prořezávání zoubků u dětí. V hodně naředěné formě se může aplikovat dětem na dásně a jeho antiseptické a zklidňující účinky jim mohou ulevit od bolesti a obtíží.

Hřebíčkový olej můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Péče o pleť

Hřebíčkový olej se doporučuje k ošetřování pleti, obzvláště u pacientů s akné. Nejlepších výsledků se dosahuje nanesením jeho tekuté formy na čistý, suchý hadřík. Hřebíčkový olej naleznete v mnoha produktech zmírňujících projevy stárnutí, tedy vrásky nebo svěšenou kůži a k oživení očního okolí. Má totiž omlazující a stimulační účinky, zvyšuje přísun krve do nezdravých částí kůže a pomůže vám tak znovu nabýt mladistvý vzhled.

Imunitní systém

Jak hřebíček, tak hřebíčkový olej posilují imunitní systém. Antivirové účinky a schopnost čistit krev zvyšuje odolnost proti množství nemocí, neboť antioxidanty v hřebíčkovém oleji zbavují tělo nebezpečných volných radikálů, způsobujících řadu nemocí, jako jsou srdeční choroby a některé druhy rakoviny.

Stres

Hřebíčkový olej díky svým afrodiziakálním účinkům výborně ulevuje od stresu. Má stimulační účinky na mysl a předchází mentálnímu vyčerpání. Pokud se užívá vnitřně, ve správných dávkách osvěžuje mysl a stimuluje mozkovou funkci. Hřebíčkový olej také navozuje spánek a pomáhá pacientům s nespavostí. Hodí se také k léčbě poruch nervového systému jako zapomínání, deprese a úzkost.

Hřebíčkový olej můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Bude pokračováno.

zdroj: www.organicfacts.net

překlad: Honzoid


KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

vyčistí játra

249 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*