Aleister Crowley (6): Sexuální magické rituály

Každý, kdo zná aspoň povšechné základy o Crowleym nejspíš ví, že je spojován se sexuální magií. Jeho práce na toto téma jdou do neuvěřitelné hloubky a jsou plné rituálů a významnosti a oficiálně se nazývají erotokomatózní lucidita.

eshop energie života nabízí


KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Základy jsou poměrně jasné. Osoba, která se chystá podstoupit spirituální cestu, prochází určitým základním fyzickým a atletickým tréninkem a požitky. Poté, během rituálu, je na páru účastníků (čím zkušenější, tím lepší), aby „tuto osobu sexuálně vyčerpali jakýmikoliv známými prostředky.“

Cílem je dostat ji do stavu mezi spánkem a vzrušením. Podle Crowleyho se tak vyčerpává tělo a oživuje duch a když daná osoba dosáhne stavu, kdy není vzhůru, ale při vědomí a přitom nespí, její duch může svobodně zažívat to nejvíc božské z ostatních duší.

Tyto principy jsou nejspíš velmi staré a jsou připodobňovány k určitému druhu alchymie, kdy se energie těla transformuje v božskou energii. Crowleyho termín kombinuje erotiku se stavem zvýšeného vnímání a bezvědomí. Mnoho jeho pozornosti se soustředí na zachování duchovna, božské podstaty a energie, která je uložena nejen v lidském těle, ale také v tělních tekutinách.

Podle některých textů to znamenalo pozdější konzumaci těchto tělních tekutin. Některé Crowleyho práce naznačují, že věřil, že spojení s božskou podstatou pokračuje i po skončení obřadu a psal o proroctvích, která vyvěštil, když ochutnával to, co nazýval „elixírem.“

Crowley uvedl, že v nejposvátnějších a nejextrémnějších případech má obřad erotokomatózní lucidity jediný konec. Zatímco některé pokusy o osvícení touto cestou končí selháním a jiné dosažením tohoto božství, uvedené případy končí smrtí v průběhu orgasmu. Nazval to Mors Justi a napsal, že je to nejlepší a nejdokonalejší způsob, jak zemřít.

Bude pokračováno.

zdroj: http://listverse.com

překlad: Honzoid


SCHIZANDRA 100 g

silná imunita

249 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

posílí ledviny

499 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*