Hřebíčkový olej a jeho přínos pro naše zdraví (2)

Hřebíčkový olej výborně tlumí migrény. Stačí jej smíchat se solí a přiložit na čelo. Bude příjemně chladit a uleví od bolestí. Hřebíčkový olej obsahuje mnoho flavonoidů, což jsou protizánětlivé látky. Při lokální aplikaci na spánky nebo krk zmírňují jeho protizánětlivé účinky zánět nebo tlak, které často bolesti hlavy doprovázejí. Ze stejného důvodu se hřebíčkový olej užívá k úlevě od bolesti jiných částí těla jako jsou klouby nebo přetížené svaly a mírní bolestivý zápal a otoky.

eshop energie života nabízí


SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč

PSYLLIUM 250g

doplní vlákninu

129 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Potíže s dýcháním

Hřebíčkový olej má chladivý a protizánětlivý účinek a často se používá k pročištění nosní dutiny. Jako expektorans jej lze využít k léčbě mnoha respiračních potíží včetně kašle, nachlazení, bronchitidy, astmatu, sinusitidy a tuberkulózy. K léčbě bolesti v krku se tradičně doporučuje žvýkání hřebíčku.

Ječné zrno

Hřebíček a hřebíčkový olej jsou velmi účinnou domácí léčbou na ječné zrno. Ječné zrno je zánět oční řasy a může být velmi dráždivý a bolestivý. Kromě toho, že je ječné zrno bolestivé, brání navíc správné funkci oka. Díky svým antibakteriálním účinkům je hřebíčkový olej také účinnou prevencí očních infekcí.

Bolest ucha

Směs zahřátého hřebíčkového a sezamového oleje je výborným lékem na bolest ucha. Zdrojem síly tohoto účinného esenciálního oleje je květ hřebíčku.

Zažívací potíže

Hřebíčkový olej je tradičně účinný v léčbě problémů spojených se žaludkem jako je škytavka, zažívací potíže, kinetóza a nadýmání. Proto je hřebíček jedním z nejdůležitějších koření přidávaných do mnoha indických jídel. Znovu je to díky silným účinkům eugenolu, jedné z mnoha funkčních součástí esenciálního hřebíčkového oleje.

Hřebíčkový olej můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Nevolnost

Hřebíčkový olej zmírňuje nevolnost a zvracení a často se užívá na ranní těhotenské nevolnosti a obtíže. Těchto pozitivních účinků lze docílit také občasnou aromaterapií nebo jeho místní aplikací na polštáře za účelem dlouhodobé inhalace.

Krevní oběh

Hřebíčkový olej zvyšuje tělesný metabolismus posílením krevního oběhu a snížením tělesné teploty. Posílení krevního oběhu obvykle znamená redukci krevního tlaku v cévách – problém, který je obvykle spojený s tenzními bolestmi hlavy. Navíc zvýšená cirkulace přispívá k nasycení krve a tělesných orgánů kyslíkem, což urychluje metabolismus a zvyšuje výkon orgánů. Diabetikům může zlepšení cirkulace krve přispět k prevenci nejnebezpečnějších vedlejších účinků této nepříjemné nemoci, která může vést k závažným komplikacím, amputacím a dokonce k úmrtí. Tuto stimulaci krevního oběhu vyvolává eugenol, aktivní složka hřebíčkového esenciálního oleje.

Očista krve

Hřebíčkový olej také napomáhá čištění krve. Studie prokázaly, že jeho aromatické extrakty mohou skutečně snížit toxicitu krve, stimulovat aktivitu antioxidantů v těle, posílit tak imunitní systém a čistit krevní destičky.


7bec0046c532876c73f77e850504a64c 0 - Hřebíčkový olej a jeho přínos pro naše zdraví (2)

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

da5236d46ad17cfcdc1925d176796932 0 - Hřebíčkový olej a jeho přínos pro naše zdraví (2)

REISHI prášek 100 g

prodlouží váš věk

249 Kč

426980c17b883e671449059ae66b351c 0 - Hřebíčkový olej a jeho přínos pro naše zdraví (2)

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

399 Kč

e8c733bcd50b96b52624aa988d084686 0 - Hřebíčkový olej a jeho přínos pro naše zdraví (2)

MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč


Předčasná ejakulace

Výzkum ukázal, že hřebíček může pomoci s předčasnou ejakulací. Aby však byl tento závěr s konečnou platností potvrzen, bude ještě zapotřebí dalšího zkoumání.

Hřebíčkový olej můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Bude pokračováno.

zdroj: www.organicfacts.net

překlad: Honzoid


MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*