Falešný med je všude. Jak jej rozpoznat?

Med je přírodní potravina, která má mnoho výhod a pomáhá léčit řadu nemocí. Někdy však může být poměrně drahý. Při tomto množství různých medů v supermarketech občas můžeme sáhnout po tom nejlevnějším. Možná jste také uvěřili klamavé reklamě nebo se nechali zlákat roztomilým plastovým obalem ve tvaru medvídka. Nic z toho však nezaručuje, že je med čistý. Změna složení medu je jedna z možností, jak snížit cenu. Až budete příště přemýšlet, který med koupit, pamatujte, že nejlevnější med není zrovna dobrá volba.

REKLAMA

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ne ultrafiltraci

Podle mnoha průzkumů až tři čtvrtiny všech medů v supermarketech bylo ošetřených procesem zvaným ultrafiltrace. Tento druh filtrace odstraní nejen nečistoty, jako jsou stopy vosku, ale i veškerý pyl.

Výrobci tvrdí, že ultrafiltrace je nezbytná pro prodloužení doby trvanlivosti výrobku a zabraňuje cukernatění. Ti, kdo si však často a rádi med vychutnají, vědí, že pyl je pro tělo velmi prospěšný.

Výše zmíněný průzkum tvrdí, že hlavním důvodem, proč se vyvarovat ultrafiltrovaným medům, je ten, že pak nelze určit jejich zeměpisný původ. Pokud existuje riziko kontaminace skrze pyl, je původ vypátrán a provede se analýza. Jako příklad lze uvést čínský med: čínští výrobci ošetřili ultrafiltrací med určený pro vývoz, takže nebylo možné dohledat původ; tento med je pak často kontaminován kovy a nelegálními antibiotiky.

Falešný med

Pokud chcete zjistit, zda je med falešný, musíte zvážit i další faktory. Balené medy bývají často produktem směsi medu a glukózy nebo mají vysoký obsah nekvalitního medu. Za falešné medy se považují medy, které nejsou zcela přírodní.

Následující rady vám pomohou zjistit, zda je med falešný:

1) přečtěte si složení na obalu. Med nesmí obsahovat kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy nebo glukózový sirup.

2) pokud jste si koupili med, který po čase nezcukernatěl, může se jednat o falešný med. Pravý med časem tuhne. Stejně tak tuhne, pokud ho uchováváte v lednici. Pokud nechcete riskovat, kupte si pastovaný med.

3) pokud do sklenice s vodou ponoříte lžičku s medem, neměl by se rozpustit. Med, který se ve vodě rozpustí, má vysoký obsah vlhkosti, a je tedy falešný či nekvalitní.

4) přidejte do sklenice s trochou medu pár kapek octa a zamíchejte. Pokud se vytvoří pěna, je med falešný.

5) zda je med čistý, můžete poznat, pokud jej zapálíte. Pravý med hoří.

6) pokud máte doma jód, smíchejte několik kapek s vodou a přidejte trochu medu. Pokud kapalina zmodrá, je med falešný a obsahuje škrob nebo mouku. (zdroj: bodymindsoulspirit.com)

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

399 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*