Bakopa neboli Brahmi pro zdravější mysl

Podle četných studií může brahmi přispět značnou měrou k razantnímu zlepšení duševní činnosti. Již v roce 1996 na mezinárodní konferenci o výzkumu mozku badatelé prezentovali studii, která prokázala, že pravidelná konzumace brahmi snížila čas potřebný k naučení se novým úkolům téměř o 50 procent!

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Bakopa neboli Brahmi pro zdravější mysl.
Bakopa neboli Brahmi pro zdravější mysl.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Další studie výzkumníků z univerzity ve Wollongongu v Austrálii ukázala, že bakopa zlepšuje paměť a schopnost vzpomenout si. Zatímco podobná studie – provedená v roce 2012 výzkumníky z univerzity v Khon Kaen  v Thajsku –  ukázala, že účastníci, kteří bakopu brali po dobu 12 týdnů, zaznamenali mnohem lepší výsledky v testech duševní práce než ti, kteří dostávali placebo.

Podle zdravotnického systému Michiganské univerzity je důvod příznivých účinků brahmi na mozek ten, že obsahuje bakopasidy. Jedná se o chemické sloučeniny, které dokáží opravit poškozené neurony. Tím se zlepšuje přenos nervových impulzů.

Bakopa brání duševním chorobám

Podle studie v odborném časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine vykazovali větší zlepšení v oblastech pozornosti a zpracování verbálních informací starší dobrovolníci. Ti denně přijímali 300 mg brahmi, než ti, kteří dostávali placebo.

Z tohoto důvodu dospěli autoři studie k závěru, že bakopa (při pravidelné konzumaci) je vynikající ochrana proti zhoršování poznávacích funkcí souvisejících nejen s věkem. Ale totiž i s duševním onemocněním, jako je Alzheimerova choroba a demence.

Brahmi zlepšuje náladu

Asi jste si všimli určitého vzoru: bakopa je prostě dobrá pro mysl! Ano, bakopa rovněž souvisí se zlepšením nálady (včetně úlevy od deprese, úzkosti, stresu a nervozity). Je to proto, že její chemické vlastnosti podporují účinky neurotransmiterů řídicích náladu, jako je serotonin a acetylcholin.

Díky tomu se jedná o vynikající přírodní antidepresivum, které nemá ošklivé vedlejší účinky jako Prozac či Xanax.

Zlepšuje zdraví trávicího ústrojí

Ačkoliv je bakopa drobnolistá nejznámější pro zlepšování poznávacích funkcí, není to její jediná schopnost. Podporuje také produkci prospěšné hlenu v žaludku a střevech, čímž nás chrání před žaludečními vředy, střevnímu suchu a zácpě.

Navíc vzhledem k tomu, že brahmi chrání klky ve střevě (starající se o absorpci živin), tak nám také pomáhá vstřebávat důležité vitamíny a minerály z našich potravin. Z tohoto důvodu mnoho lidí rádo bere bakopu před nebo během jídla.

Zlepšuje zdraví dýchacího ústrojí

Bylo prokázáno, že bakopa uvolňuje průdušinky, k jejichž podráždění nebo zanícení často dochází vlivem nemocí dýchacích cest jako je astma nebo stresem vyvolané mělké dýchání. Bakopa rovněž uvolňuje cévní svaly kolem našich dýchacích cest, což zlepšuje kvalitu našeho dýchání.

Mějte na paměti, že stejně jako mnoho dalších bylin, které jsou dobré pro naše duševní zdraví (například třezalka nebo ginkgo biloba), i bakopa vyžaduje čas.

150 mg extraktu třikrát denně po dobu dvou nebo tří měsíců bude mít lepší výsledek než užívání stejného množství po dobu pouze jednoho měsíce. Takže pokud jste se rozhodli brahmi vyzkoušet, dejte jí čas. Většina léčivých bylin odměňuje trpělivost. (zdroj: naturalnews.com)

studie: www.ncbi.nlm.nih.gov www.ncbi.nlm.nih.gov digitalcommons.pcom.edu

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*