Tribulus – kotvičník: probudí hormony k životu?

Tribulus terrestris (celým názvem kotvičník zemní, dále jen kotvičník) nachází široké uplatnění jako stimulant sexuální touhy u mužů i žen a při léčbě tzv. erektilní dysfunkce. Již dlouhou dobu je součástí tradiční čínské medicíny a indické ájurvédy. Kulturisté ho někdy používají po cyklu anabolických steroidů k obnovení hladiny testosteronu v těle.

eshop energie života nabízí


SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

vybudí imunitu

299 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kotvičník a testosteron

V první řadě nutno zdůraznit, že kotvičník nemá prakticky žádný vliv pro osoby mladší 35 let, kterým by až na výjimky hormonální soustava měla fungovat zcela normálně. Suplementace kotvičníkem se proto doporučuje zejména mužům po čtyřicítce, kdy začne hladina testosteronu prudce klesat.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů

Ženám kotvičník prospívá zejména v menopauze a po ní.

Aktivní složky zvyšují nejen hladinu testosteronu, ale i sexuální a sportovní výkony. Předpokládá se, že zvyšuje produkci spermií u mužů a produkci vajíček u žen. Používá k také k léčbě erektilní dysfunkce, což mnozí muži, užívající kotvičník jednoznačně potvrzují.

V dlouhé historii se navíc používal k léčbě nejrůznějších nemocí.

Další zdravotní výhody

Věří se, že kotvičník je užitečný při léčbě některých kardiovaskulárních problémů, včetně anginy pectoris, vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny cholesterolu, anémie a špatného krevního oběhu. Může pomoci také s některými zažívacími potíži, například se zácpou a nadýmáním. V čínské medicíně se používá jako jaterní tonikum a při otravě jídlem a přejídání.

Má mnoho použití v ájurvédské medicíně, včetně uklidnění váty, jako diuretikum a k léčbě onemocnění močové a pohlavní soustavy. V jiných lékařských tradicích se tato bylina používá také jako diuretikum k léčbě hypertenze a anginy pectoris.

Někteří lidé také věří, že pomáhá zabránit ledvinovým kamenům způsobeným nadbytečným množstvím oxalátu i struvitu. Má dezinfekční a močopudné vlastnosti, které mohou snížit výskyt infekcí močových cest. Slouží také k vnitřní a vnější léčbě imunitních poruch, například alergických kožních projevů, ekzémů a lupénky.

Užívání

I když je možné použít všechny části rostliny, většina přípravků využívá kořeny či semenné lusky. Účinné látky jsou rovněž extrahovány a zpracovány do podoby extraktů a tinktur pro vnitřní použití. Užívání se nedoporučuje těhotným nebo kojícím ženám.


449175095cfebd2b301a37a6d4909b3a 0 - Tribulus - kotvičník: probudí hormony k životu?

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

9c028f662cbe688f0722fdf4c364b99b 0 - Tribulus - kotvičník: probudí hormony k životu?

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

b5346493b270440c4ba02cebe8daf262 0 - Tribulus - kotvičník: probudí hormony k životu?

GOJI 250 g

zrychlí metabolismus

99 Kč

0f5e06acf9104adefcb840a2faf8303a 0 - Tribulus - kotvičník: probudí hormony k životu?

KRATOM 5 g

odstraní depresi

99 Kč


Vedlejší účinky

Kotvičník může způsobit žaludeční problémy, což je ale většinou možné regulovat tím, že ho budeme užívat zároveň s jídlem. Může mít vliv na hladinu cukru v krvi. Výzkum naznačuje, že může způsobit zvětšení prostaty, takže by neměl být užíván muži, kteří již prostatu mají větší než normálně. Nesmí být užíván ženami s anamnézou karcinomu prsu nebo rakoviny dělohy.

Krátce řečeno, kotvičník je rozšířenou bylinou, která může hrát roli v dobře promyšleném programu bylinné suplementace. (zdroj: herbwisdom.com)

Kotvičník můžete zakoupit v eshopu Energie života – ZDE


CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

399 Kč

KRATOM 50 g

nahradí antidepresivum

599 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*