Tribulus – kotvičník: probudí hormony k životu?

Tribulus terrestris (celým názvem kotvičník zemní, dále jen kotvičník) nachází široké uplatnění jako stimulant sexuální touhy u mužů i žen a při léčbě tzv. erektilní dysfunkce. Již dlouhou dobu je součástí tradiční čínské medicíny a indické ájurvédy. Kulturisté ho někdy používají po cyklu anabolických steroidů k obnovení hladiny testosteronu v těle.

eshop energie života nabízí


ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč

MONOATOM PLATINA

probudí vyšší energii

1851 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

ochrání vaši duši

89 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kotvičník a testosteron

V první řadě nutno zdůraznit, že kotvičník nemá prakticky žádný vliv pro osoby mladší 35 let, kterým by až na výjimky hormonální soustava měla fungovat zcela normálně. Suplementace kotvičníkem se proto doporučuje zejména mužům po čtyřicítce, kdy začne hladina testosteronu prudce klesat.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů

Ženám kotvičník prospívá zejména v menopauze a po ní.

Aktivní složky zvyšují nejen hladinu testosteronu, ale i sexuální a sportovní výkony. Předpokládá se, že zvyšuje produkci spermií u mužů a produkci vajíček u žen. Používá k také k léčbě erektilní dysfunkce, což mnozí muži, užívající kotvičník jednoznačně potvrzují.

V dlouhé historii se navíc používal k léčbě nejrůznějších nemocí.

Další zdravotní výhody

Věří se, že kotvičník je užitečný při léčbě některých kardiovaskulárních problémů, včetně anginy pectoris, vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny cholesterolu, anémie a špatného krevního oběhu. Může pomoci také s některými zažívacími potíži, například se zácpou a nadýmáním. V čínské medicíně se používá jako jaterní tonikum a při otravě jídlem a přejídání.

Má mnoho použití v ájurvédské medicíně, včetně uklidnění váty, jako diuretikum a k léčbě onemocnění močové a pohlavní soustavy. V jiných lékařských tradicích se tato bylina používá také jako diuretikum k léčbě hypertenze a anginy pectoris.

Někteří lidé také věří, že pomáhá zabránit ledvinovým kamenům způsobeným nadbytečným množstvím oxalátu i struvitu. Má dezinfekční a močopudné vlastnosti, které mohou snížit výskyt infekcí močových cest. Slouží také k vnitřní a vnější léčbě imunitních poruch, například alergických kožních projevů, ekzémů a lupénky.

Užívání

I když je možné použít všechny části rostliny, většina přípravků využívá kořeny či semenné lusky. Účinné látky jsou rovněž extrahovány a zpracovány do podoby extraktů a tinktur pro vnitřní použití. Užívání se nedoporučuje těhotným nebo kojícím ženám.

Vedlejší účinky

Kotvičník může způsobit žaludeční problémy, což je ale většinou možné regulovat tím, že ho budeme užívat zároveň s jídlem. Může mít vliv na hladinu cukru v krvi. Výzkum naznačuje, že může způsobit zvětšení prostaty, takže by neměl být užíván muži, kteří již prostatu mají větší než normálně. Nesmí být užíván ženami s anamnézou karcinomu prsu nebo rakoviny dělohy.

Krátce řečeno, kotvičník je rozšířenou bylinou, která může hrát roli v dobře promyšleném programu bylinné suplementace. (zdroj: herbwisdom.com)

Kotvičník můžete zakoupit v eshopu Energie života – ZDE


REISHI prášek 100 g

prodlouží váš věk

249 Kč

HERCAMPURI

vyčistí játra

349 Kč

ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*