Kotvičník může být přírodní alternativou steroidů

Tribulus Terrestris neboli také kotvičník zemní je stále ve středu pozornosti nejen sportovců díky dramatickému nárůstu svalové hmoty, kterému napomáhá. Účinnost kotvičníku vedla k jeho zákazu mezinárodními atletickými výbory, neboť i přes přírodní původ se považuje za neférovou výhodu. Stalo se tak navzdory faktu, že některé studie jeho účinnost stoprocentně nepotvrdily pravděpodobně kvůli tomu, že nerozlišovaly mezi vegetariány a konzumenty masa. Atletům se nicméně doporučuje, aby se mu vyhýbali kvůli riziku kontaminace, která může vést k pozitivnímu testu na doping.

eshop energie života nabízí


QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

REISHI 100 kapslí

prodlouží váš věk

449 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


Kotvičník může být přírodní alternativou steroidů
Kotvičník může být přírodní alternativou steroidů.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Je kotvičník obětí vlastního úspěchu? Je dost možné, že ano.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů

Kotvičník je původem africká rostlina, která v sobě obsahuje látky, schopné zvýšit plazmatickou hladinu testosteronu, jednoho z klíčových hormonů pro tvorbu svalů a jejich sílu.

Má se za to, že schopnost kotvičníku stimulovat tvorbu luteinizačního hormonu a tím i testosteronu, je příčinou jeho potenciálu zlepšovat sílu, objem a výkon.

Mnozí si myslí, že tyto účinky kotvičníku jsou nefér, a že by měl být v určitých soutěžích, například v amatérském sportu, zakázán.

Klinické studie publikované v časopise Medicine & Science & Sports and Medicine zjistily, že příjem kotvičníku může individuálně způsobit zvýšení hladiny testosteronu až o 600 %.

Výzkumníci také zaznamenali hladinu volného testosteronu, která byla čtyřikrát vyšší, než hladina dostupného testosteronu, a to bez jakýchkoliv vedlejších efektů. Tak nač všechen ten povyk?

Jak kotvičník funguje?

Mechanismus účinku kotvičníku spočívá v jeho schopnosti zvýšit uvolňování luteinizačního hormonu z hypofýzy, což vede ke zvýšení oběhového testosteronu. Má se za to, že hlavní biologicky aktivní složkou kotvičníku je steroidní saponin s názvem protodioscin.

Je srovnání s testosteronem opodstatněné?

V souvislosti s jeho přínosy je to krajně diskutabilní. Avšak pokud budeme brát v potaz jeho mechanismus působení, je srovnání vcelku možné.


85be084f21a69f57593f15e2cee6a4ca 0 - Kotvičník může být přírodní alternativou steroidů

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

df4f722647ff5f9e400f6dee445ef8de 0 - Kotvičník může být přírodní alternativou steroidů

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

19a3c0f4911970ee0c6d1215f326f269 0 - Kotvičník může být přírodní alternativou steroidů

ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

adcdffece8bf3832c4d67f6b2e6e3b3f 0 - Kotvičník může být přírodní alternativou steroidů

ŠKORNICE FORTE

nahradí viagru

799 Kč


Saponiny nalezené v kotvičníku obsahují stejnou čtyřuhlíkovou cyklickou kostru, jakou můžeme nalézt ve steroidech. Není ale jasné, zda také způsobují aktivitu podobnou účinkům androgenů, estrogenu, kortizolu a progesteronu. (Llewellyn, 2009).

Kotvičník rovněž obsahuje saponiny prototribestin, pseudoprotodioscin, dioscin, tribestin a tribulosin. Jejich účinek zatím není příliš prozkoumán, takže nejsou zcela známé ani veškeré účinky kotvičníku.

Měli byste kotvičník užívat?

To je zcela a jen na vás a vašem uvážení. Tribulus Terrestris může urychlit růst svalů, posílit libido a Dr. Arcasoy (1998) informuje o podávání kotvičníku jako diuretika, k léčbě vysokého tlaku, redukci hladiny cholesterolu a k úlevě od kolikové bolesti.

Tuto úžasnou bylinu můžete zakoupit v eshopu Energie života.


CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

ZLATÉ KAPKY 50 ml

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*