Kustovnice prospívá našim ledvinám a játrům

Goji neboli česky kustovnici považuje tradiční čínská medicína za jednu ze základních potravin, které přispívají k optimálnímu fungování lidského těla, které je pak plné síly. Mnohé studie potvrdily, že pravidelné pojídání goji přispívá k pohodové a klidné náladě. Pomáhá k lepšímu sportovnímu výkonu, což se zákonitě projeví i na naší postavě. Zároveň výzkumníci dodávají, že se po ní zlepšuje kvalita spánku.

REKLAMA

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Samotný plod je plný výživných látek. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, tedy ty, které si tělo nedokáže vyrobit samo. Kustovnice vyčnívá nad ostatními druhy ovoce i co se týče vysoké koncentrace proteinů, vitaminu C, vlákniny a minerálů. Třeba železa má 15x více než špenát. Stejně tak je kustovnice bohatá na vápník, zinek, selen a další stopové prvky.

Je s podivem, že tak malý plod má ve svém arzenálu protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové látky. Obsahuje rovněž mnoho antioxidantů a polysacharidů, které povzbuzují růst imunity.

Ze zdravotních účinků tradiční čínská medicína vyzdvihuje zejména pozitivní vliv goji na funkci ledvin a jater. Dále podle ní snižuje bolesti zad, zmírňuje závratě a zlepšuje zrak.

Pojídání goji bohužel není pro každého. Ze svého zdravého jídelníčku by jej měli vyřadit lidé, kteří berou léky na ředění krve a na diabetes.

Pokud jste na pochybách, zeptejte se svého lékaře.

Kvalita kustovnice, dovážené do českých zemí, ovšem značně kolísá. Můžeme najít sice levnou goji, okolo 25 korun za 100 gramů, ale zato v úděsné kvalitě. Hodně zdeformovanou, přesušenou, gumovou, což vypadá na sušení při vysokých teplotách. A navíc nepříliš chutnou. Taková goji nám mnoho příznivých efektů pro naše tělo nepřinese.

Kvalitní goji poznáte na první pohled – má jasně červenou barvu, tvar jako malá rozinka. Pokud chceme ovšem investovat více kvality do svého zdraví, vsaďme raději na ni. Ta má totiž výživných nutrientů daleko více. Připravme se ovšem, že za takovou dáte o něco více.

Sušené plody goji patří k oblíbeným přírodním doplňkům stravy, které podporují zdraví a imunitu celé rodiny. Kustovnice čínská – goji je zdraví prospěšné ovoce, a dokonce nazývané superpotravinou.

Goji semínka účinky mají pozitivní vliv na lidský organizmus. Můžete být připravena jako čaj z goji, goji džus, goji šťáva, goji sirup atd. Formou různých kombinací si můžete vyrobit velice chutný, a především zdravý nápoj z goji či ovocné smoothie. Velice často se používají semínka goji na hubnutí. Plody goji hubnutí výrazně podporují, protože jde o zdroj bohatý na vitamíny a minerální látky. Bobule goji hubnutí podporují také díky vyváženým nutričním hodnotám a jsou vhodné i při léčbě metabolických poruch. Goji berry hubnutí podporuje také díky vysokému obsahu vlákniny, která zasytí, a následně nemáte pocit hladu.

Goji hubnutí dávkování nemá žádná specifická pravidla, ale je potřebné si uvědomit, že nenahrazuje běžnou stravu, ale slouží pouze jako doplněk zdravého stravování. I přes to však kustovnice není vhodná pro každého a spoustu diskuzí vyvolává, zda je vhodné pojídání goji v těhotenství. Informace se odlišují, a proto je dobré konzumaci v těhotenství konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Zajisté vás bude zajímat kde koupit goji? Přístup k této superpotravině není nijak omezený a můžete si jí pořídit ve všech kamenných i internetových prodejnách se zdravou výživou, a to jako balení goji 1 kg, respektive goji 1000 g či v balení 500 g (0,5 kg). Bobule goji cena, goji berry cena podle kvality a balení již od 189 Kč.

Kvalitní sušené plody kustovnice čínské můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*